Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lenka Fojtíková je s folklorním souborem Kyjovjánek na Tchaj-wanu: Tady můžete sledovat její reportáže a fotografie

Zatímco Tonda Vrba brázdní neúnavně Slovácko (viz předcházející příspěvek), Lenka Fojtíková vyrazila až na daleký Tchaj-wan. Odcestovala tam na pozvání dětského folklorního souboru Kyjovjánek jako novinářka, která z této ojedinělé asijské cesty přináší velké množství informací.

Ještě bych mohl dodat, že Kyjovjánek patří mezi nejlepší soubory v naší zemi a proto také také Českou republiku reprezentuje na Mezinárodním folklorním festivalu. Na cestu se mohl vypravit i díky půjčce města Kyjov. Jeho zastupitelstvo poskytlo Kyjovjánku půjčku 400 tisíc korun. Musím ale dodat, že v této chvíli si nejsem částkou úplně jistý, nechce se mi jí totiž moc věřit, protože často dostanou folklorní soubory od svých obcí či měst na celý rok sotva několik málo tisíc. Pokud tedy Kyjov poskytl tak velkou půjčku (byť je to půjčka), jde jistě o něco výjimečného. A dodal bych, že chvályhodného. Pro děti to je jistě ohromný zážitek a zkušenost, z které budou možná čerpat i celý život.

 

Pojďme ale už k samotnému pobytu Kyjovjánku na Tchaj - wanu, veškeré informace, ty dřívější, nynější i budoucí, které ještě Lenka z této cesty napíše, najdete, prosím, TADY ... 

 

A kdo máte Facebook, najdete vše od Lenky TADY ... 

 

Lenka píše z cesty také své osobní postřehy, které dává především na svůj blog, ten najdete TADY ... 

 

A tady video z vysílání tamní televize o Kyjovjánku. Za odkaz děkuji Lence Fojtíkové:

 

RB