Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Krutá prohra. A incident navíc

K většině utkání fotbalistů není nutné kromě zpravodajství  z utkání nic dodávat, občas ale není špatné pár slov přidat - to včerejší utkání bylo navíc nešťastné a zlé, jakoby ona třináctka tentokrát do osudu Lhoty zasáhla.

Ve Lhotě (a nejen tam) se bude určitě nejvíce mluvit o incidentu, který se odehrál po utkání. Co se přesně odehrálo, nechme na podrobnější prošetření, vše ale nasvědčuje tomu, že - jak píší noviny - jeden z domácích diváků napadl dlouho po utkání rozhodčího.

Byla by škoda, kdyby tím byl potrestaný celý lhotský fotbal, divácká kulisa tady bývá výborná, byť samozřejmě jako všude jinde nejde zrovna o přehlídku romantických a slušných slov - násilí je tady ale naprosto výjimečnou záležitostí. Osobně dodávám, že čím jsem starší, tím méně fotbal vyhledávám, protože toho nedobrého kolem něho je stále víc. 

A teď k samotnému fotbalu, bude to jen několik slov. Myslím, že nejhorší ze všeho by bylo propadat na "duchu", situace není tragická, fotbalisté nehrají tak úplně špatně, včerejší výsledek byl krutý, určitě poměr sil neodpovídá výsledku. Kdybychom se chtěli konejšit, můžeme napsat, že výsledek mohl být i jiný, nebýt následujícího - kdyby obrovská šance domácích neskončila na břevně, kdyby rozhodčí zapískal ruku (byť nastřelenou, ale i ty se pískají) hostujícího hráče v penaltovém území, kdyby rozhodčí před druhým gólem zapískal možný faul na domácího hráče.

Samozřejmě ale žádný kdyby neplatí a bylo by nejhorší ze všeho se tímto utěšovat. Chybu je nutné hledat jen a jen v domácích hráčích, každý si musel všimnout, že v jarních utkáních jim brzy dochází síly (mimochodem, na toto hosté hodně sázely), a také jejich nedisciplinovanost a emoce (ach jo, zase ty nešťastné emoce) jednoznačně škodí jejich hře a poté i výsledku.

Navíc tentokrát dojel do Lhoty soupeř, který byl hodně dobrý. Hráči velmi pěkně kombinovali a za výsledkem šli trpělivě a disciplinovaně (tedy vesměs bez hádání s rozhodčím). Navíc, ve Lhotě jsem snad ještě nikdy  neviděl (ale nejsem pravidelný divák) mužstvo, které by chtělo tak moc vyhrát a jeho lavička tak mohutně (někdo by řekl, že až nezdravě sebevědomě) hnala své hráče za vítěstvím. To bylo očividné zejména nyní, kdy na lavičce Lhoty trenér chyběl.

Ale dívejme se dopředu, to je to nejpodstatnější. Příští i všechna další utkání Lhoty jsou v této chvíli 0:0, a je jen na samotných hráčích a vedení, aby v nich Lhota uspěla. Hráči určitě na to mají, nepropadejme panice a hádkám, soustřeďme se na hru i trénink, a Lhota se nemusí pádu v soutěži bát. Držíme palce!

RB  

   

   

 

LHOTA - BOJKOVICE 0:3 (0:0)


Branky: 84. Doležal vlastní, 86, Varga, 90, Krč

Lhota: Soukeník - Doležal, Machala (86.Kuban), S. Zbořil, J. Štergenich - P. Štergenich, Kusák, O. Zalubil, Hubík - Jurásek (66. F.Zbořil), M.Zalubil

Trenér: Jiří Šervůd

Bojkovice: Koběrský - Husařík (86. Hanke), Krč, Pavlík, Valter - Valíček, Sedlačík (45. Hodal), Varga (88. Floreš), Kovář - Šabršula, Zoubek

Trenér: Zdeněk Šebák

Rozhodčí. Houdek
ŽK: S. Zbořil, J. Štergenich, Kuban - Varga, Šabršula
ČK: J. Štergenich

Diváci: 160

 

BEZ TRENÉRA A TAKÉ BEZ BODŮ
Domácím fotbalistům totálně nevyšel závěr zápasu.

Nejpodstatnější moment nadprůměrného utkání přišel třináct minut před koncem. Obránce Lhoty Josef Štergenich po druhé žluté kartě a následné červené zcela zbytečně oslabil svoje mužstvo a od té doby to šlo s domácími jenom z kopce. Když do konce zápasu chybělo šest minut, odkopával Hubík od domácí branky míč tak nešťastně, že trefil Doležala a od něho se balón odrazil do sítě Soukeníkovy branky - 0:1. O dvě minuty později bylo o zápase rozhodnuto. Bojkovický Zoubek z trestného kopu trefil tyč a nikým nekrytý dobíhající Varga pohodlně poslal hosty do dvoubrankového trháku. Třetí gól Bojkovic už byl vzhledem k průběhu utkání pro domácí příliš krutý.

Přitom to byli v prvním poločase fotbalisté Lhoty, kteří diktovali tempo hry. Po dvaceti minutách hry Martin Zalubil asi z dvanácti metrového úhlu pálil jenom těsně nad. O dvě minuty nato jeho bratr Ondra poslal tvrdou střelu - bohužel pro domácí - jenom do náručí gólmana Bojkovic Koběrského. Když sedm minut před poločasem neproměnil kapitán Lhoty Martin Zalubil ani své dvě gólové šance z bezprostřední blízkosti hostující branky, šlo se do kabin za bezgólového stavu.

Jestli měli v první půlce navrch domácí, tak druhé dějství se hrálo v režii bojkovických fotbalistů. Šest minut po obrátce zahrozil Husařík, ale jeho nadějnou střelu mu domácí obrana odblokovala na roh. Po hodině hry střela Šabršuly jenom lízla břevno domácí branky. Z následného protiútoku po nejhezčí akci Lhoty zahrozil Kusák, ale míč z jeho kopačky k pramalé radosti početného publika skončil na břevně Koběrského branky. 

Ke konci zápasu se projevila lepší fyzická připravenost a vůle po vítězství fotbalistů z Bojkovic a ti tak dál pokračují ve své jarní neporanitelnosti.

Škoda, že sympatický a bojovný výkon hostujícího kolektivu pokazil po zápase jejich „mistr" trenér Zdeněk Šebák. „K utkání se nebudu vyjadřovat, stejně si to píšete jenom pro sebe," odmítl hodnocení zápasu tento kouč. Pravděpodobně už toho ve fotbale hodně zažil a odtrénoval a nějaká Lhota mu vůbec nestojí za řeč. Pokora především, pane Šebák.

Lhotu vedl v zápase Jiří Jurásek (trenér Bohuslav Zalubil byl pracovně zaneprázdněn), který
k utkání řekl: „Zápas hrubě ovlivnilo vyloučení Štergenicha, přitom jsem upozorňoval na to, aby hráči zbytečně nemluvili s rozhodčím. V druhé půlce jsem chtěl stáhnout Juráska do obrany, ale bohužel kvůli zranění musel být vystřídaný."

std