Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Košt vína v Ostrožské Lhotě: Video s CM Višňa, místními dívkami i výsledky

V neděli jsme měli košt vína v Ostrožské Lhotě, kterému jsem dal logicky přednost před všemi ostatními košty všude v okolí.

Nyní se můžete podívat na video, na kterém hraje lhotská CM Višňa s primášem Františkem Hájkem, tančí i zpívají místní dívky- to se ví, že šikuly:) Obdivoval jsem všechny kolem Višně, hráli a zpívali dlouho, až někdy do devíti, což nebylo nijak jednoduché, na koštech nenacházejí muziky zrovna pozorné poslouchače - o to více díky, s muzikou a zpíváním se koštuje o moc lépe :)    

 

 

 

Na koštu bylo příjemně, vína se mi zdála velmi slušná, místní zahrádkáři opět vše výborně připravili, ocenil jsem i to, že samotný košt "vytáhli" do hlavního sálu, kde byl více k vidění a také blíže k muzice - nemyslete si, že zahrádkáře chválím jen proto, že mně i mé ženě umožnili vstup zdarma, za což děkuju, nestává se mi to často, i když plakáty s reklamou dávám na svém webu na mnoho akcí :)

Děkuju také panu Teťhalovi, který kromě včerejšího gesta "grátis"  mě také někdy v zimě pozval na degustaci, kterou pro lhotské zahrádkáře prováděli manželé Vyskočilovi z Blatnice pod Sv. Antínínkem. Mrzí mě, že jsem o této degustaci ještě nenapsal, protože byla perfektní. Žasnul jsem, jaké znalosti manželé měli, se zájmem jsem poslouchal i názory místních vinařů. Dech mi ovšem téměř vyrazily poznámky paní Vyskočilové, zdálo se mi, že všechny přítomné chlapy, včetně tak trošku svého manžela, strčila svými znalostmi do kapsy - pokud by nějakou měla :) 

Pokud jde o výsledky koštu v Ostrožské Lhotě, později okopíruju celý katalog, nyní upozorňuji, že košt měl dva šampiony.

Tady jsou jejich jména:

Hlaváček a Snopek z Míkovic s Veltlínským zeleným, ročník 2010, šlo o pozdní sběr

Ladislav Zelený, s červeným Zweigeltrebem, rovněž ročník 2010, kabinet.

 

Později dám tedy katalog ze lhotského koštu a také z blatnického, tamní košt byl už minulý měsíc a já slíbil, že ho také na web dám.

 

Nakonec snad jen dodám, že už velmi dlouho jsem jen tak někde neseděl, nepopíjel, nevykládal si a nikde nespěchal. Až jsem se bál, že budu vstávat pozdě s bolavou hlavou, ale kupodivu jsem vstal v pět ráno a hned psal článek o knížce paní Lekešové z Hluku... Možná mě jen zklamala účast Lhoťanů, myslel jsem, že jich bude víc, ti, kteří si dali s přípravou koštu práci, by si zasloužili větší zájem. Ale na košt jsem přišel později z Hluku, právě ze křtu knihy paní Lekešové, tak možná davy Lhoťanů koštovali už dříve a večer seděli doma :)

RB

 

Ps. A málem jsem zapomněl na dančí guláš !!! :) Ten byl na jídelníčku a byl výborný, byť trošku ostřejší... Hádejte, kdeže se pasou kolem Lhoty daňci ? :)