Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Konečně přišlo sluníčko! Takže se vydejte na akce: Hody a fotbal v Hluku, kroje a Tetky v Ostrohu, bigbít v Tasově, letní kino v Brodě, Nedvědi, Ulrychovi, Pivovarské slavnosti, Den medu, western, Hrozenkovské slavnosti ...

Konečně!!!!!!! Ráno to ještě vypadalo, že sluníčko nevyleze, ale když vidělo to množství smutných očí, které pozorovaly oblohu, tak se nakonec rozhodlo ukázat. Díky, díky, díky! Konečně máme možnost nabrat sílu do podzimních a zimních dnů a pořadatelé akcí nebudou každou chvilku pozorovat pohyb mračen a slova meteorologů. Zdá se, že několik málo týdnů léta je tady. Takže, pojďme na nabídku.  

Podívejte se především na plakáty, které jsem přefotil z různých nástěnek a vývěsek, kompletní nabídka je na hlavní stránce tohoto webu vpravo. Myslím, že plakáty nabízí docela výběr, na některé z nich si můžete kliknout a dostanete se k podrobným informacím.

Protože jsem lhotský a hlucký patriot, velmi rád bych vás pozval v nadcházejících dnech do Hluku, kde připravili opravdu velmi bohatý program. Ve Lhotě tento víkend výjimečně asi nic není.

Za prvé - v Hluku jsou hody, jejich detailní program najdete TADY. Fakt doporučuju, pro ty, kteří si chtějí užít několik dnů pohody, je Hluk ideální. Hody tentokrát vyvrcholí v neděli krojovým průvodem, který bude náhradou za původně plánovaný průvod o Dolňáckých slavnostech - ten však kvůli počasí nebyl. Móóóc jsem zvědavý, kolik krojovaných se v neděli objeví.

A zůstaňme ještě v Hluku. Už řadu dnů mám na stránkách také plakát na Bobík Cup, což je fotbalový turnaj mládeže. Přijďte mladé fotbalisty podpořit, jestli má něco smysl, tak určitě děti, které se věnují sporri či kultuře. Podrobnosti, prosím, TADY

 

Skvělá akce, tentokrát zase pro trošku jiné publikum, je nachystána do Tasova. Beseda u bigbítu je parádním regionálním festivalem, kde může člověk slyšet nejen kupu dobrých kapel. Veškeré informace jsou TADY.

 

A protože mám mimo jiné rád folk a country, dal jsem sem také plakát na akci, která se uskuteční mimo náš region, na přehradě Bystřička na Vsetínsku. Třeba si tam někdo zajedete, festival s lákavým názvem Starý dobrý westernTADY velmi dobré stránky i s programem.

 

Srpen je rovněž měsícem letních kin, a já bych rád upřel vaši pozornost do Uherského Brodu. Tamní hvězdárna od 9.30 promítá na velkém plátně následující filmy:

2. 8. - Asterix a Kleopatra
4. 8. - Lišáci, Myšáci a Šibeničák
9. 8. - Casper - Strašidelná škola
11. 8. - Kopretiny pro zámeckou paní
16. 8. - Jen počkej!
18. 8. - Zapomenutý ostrov
23. 8 - Rodina Neesová 1
25. 8. - Pánská jízda

A promítá také klasické letní brodské kino, program je TADY

 

A v Uherském Brodě je o tomto víkendu také jedna ne tak úplně kulturní akce, a to Pivovarské slavnosti v areálu Pivovaru Janáček. Jejich program je TADY.

 

Osobně mám víkendovou službu v MF DNES, takže se budu pohybovat po celém Zlínském kraji - třeba se někde potkáme. Určitě dám z některé z těchto akcí fotku či článeček do pondělních novin.

 

RB