Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Kdo to vyhrál auto na Vinařském plese v Hluku? A kolik že nadýchal alkoholu? Plus bohatá fotogalerie !

Na vyhlášeném Vinařském plese jsem nebyl, což sděluji pro upozornění hned v první větě. A hned dodávám, že toho lituju, protože kdo na tento ples nechodí, jakoby neexistoval :)

Byli tam naštěstí ale mnozí jiní, z nichž někteří měli foťák a někteří dali fotky také na web. Lenka Fojtíková připsala i pár řádků, ze kterých se například dozvíte, za kolik se prodávaly lístky do tomboly nebo jaké výborné víno bylo k pití.

Bohužel, nikde jsem zatím nenašel informaci, která vás zajímá určitě nejvíc - kdo vyhrál první cenu v tombole, což bylo auto :) Slyšel jsem, že údajně se výherce jmenoval Straka, to je ale informace neověřená. Navíc muž s takovým příjmením by přece nekupova lístek v tombole a auto by získal jinak, ne? :) 

Když už jsme u těch příjmení, mrzí mě, že jsem na plese nebyl hlavně z toho důvodu, protože jsem chtěl udělat video rozhovor s Vlado Kumpánem, jehož muzika na plese hrála a patří ke špičce svého oboru - a povídání s ním by bylo určitě velmi zajímavé. Díval jsem se na web na nějaké video s jeho muzikou, všechno je to skoro Německo, ale nějaké povídání s ním nikde není. Tak aspoň muzika na videu ...

RB

 

Ps. Tak nakonec se mi podařilo nějaké informace získat, za což děkuju Štěpánovi Mitáčkovi, jehož je i následující fotka šťastného majitele auta. Jmenuje se skutečně Straka, Petr Straka z Hluku, snad se na mě nezlobí za slovní hříčku s jeho jménem.

Je mu 22 let, z vítězství měl pochopitelně velkou radost, a krásná dívka vedle něj není jeho partnerka, ale žena, která předávala auto. Tož, nevím, jestli je ráda, že přišla o auto :) :) Mimochodem, Petrovi dali při předávání auta dýchnout -  nadýchal 1,8 promile :)

Ještě dodám, že lístek na ples v hodnotě tří stovek si koupilo 1 360 lidí, do čehož nepočítám VIP hosty... Plus tisíc hostů si koupilo lístek do tomboly v hodnotě taktéž tří set korun...Ale kašleme na peníze, ty budou a my nebudeme, jak se říká... Nejdůležitější je se pobavit a užít si trošku toho života, k čemuž bývá na Vinařském plese skvělá příležitost ... 

 

 

 

 

 

 

Fotky Štěpána Mitáčka ...

 

Fotky Lenky Fojtíkové ...

 

Fotky Lukáše Baroně ...