Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Kanonáda ve Vlčnově - fotbalisté Slovácka si zastříleli, teď jedou do Rakouska

1277631641-vlcnov-slovacko-173

Těsně před odjezdem na herní soustředění do Rakouska přijeli fotbalisté Slovácka do Vlčnova. Majitel klubu Zdeněk Zemek pochází právě z Vlčnova. Jistě i to napomohlo k tomu, že místní klub, který slavil osmdesát let založení kopané, si pozval prvoligové fotbalisty k přípravnému a propagačnímu střetnutí. Nováček okresního přeboru (osmá nejvyšší soutěže) měl tak jedinečnou možnost zahrát si proti borcům z první ligy.

Už při rozcvičování hlásil Petr Švancara s úsměvem, že dneska čeká vítězství. Prvních deset minut drželi domácí ještě bezgólový stav, ale do poločasu dostali čtyři branky a po obrátce dalších devět. Trenér Slovácka Miroslav Soukup bral zápas jako další přípravu na ligové boje a o nějakém pouťovém utkání nechtěl ani slyšet.

„Každý zápas nám musí něco dát, každý zápas je nějakým testem týmu. Já se snažím hráčům dostat z hlavy to, aby se odnaučili rozlišovat zápasy. Ke všem utkáním musíme přistupovat stejně, ať je to Vlčnov nebo třeba Dynamo Kyjev. Chtěl jsem, aby byl přístup k zápasu zodpovědný a aby to hráči nebrali jako nějaký pouťák. Myslím si, že z tohoto pohledu zápas splnil svůj účel. Mrzí mě, že na úrovni ligových hráčů nejsme schopní dát víc kvalitních kombinací. Někdy to bylo hodně upracované,“ řekl kouč Soukup po zápase.
 

Byl to zážitek – přiznal brankář Vlčnova


V okresní soutěži byl hodnocený jako nejlepší gólman. Na svém kontě měl pět vychytaných nul a byl jednou z hlavních postav fotbalistů Vlčnova, kteří vybojovali postup do okresního přeboru. Brankář Vlastimil Hlaváček, ale proti prvoligovému Slovácku vůbec nestíhal počítat branky, které padaly do jeho sítě.

„To se nedalo, ale průběžný stav mě hlásil fotograf, který stál za brankou,“ usmíval se po zápase a dobrou náladu mu neubralo ani třináct obdržených branek. „Nikdy v životě jsem tolik gólů nedostal, ale od Slovácka mně to vůbec nevadí. Zachytal jsem si parádně, byl to zážitek, který se už nikdy v životě nemusí opakovat. Zahráli jsme si proti prvoligovému týmu a to se každému nepodaří.“

TJ Vlčnov - 1. FC Slovácko 0:13 (0:4)


Branky: 10., 40., 62., 64., 67. a 90. Nestorovski, 13., 56. a 76. Hlúpik, 74. a 77. Kroupa, 19. Stráník, 54. Fujerik.

Slovácko, 1. poločas: Heča - Kuncl, Mezlík, Reinberk, Starý - Hlúpik, V. Valenta, Perůtka, Stráník - Nestorovski, Švancara. 2. poločas: Fryšták - Reinberk, Daníček, Košút, Urbánek - Fujerik, Kordula, Hlúpik, Stráník - Nestorovski, Kroupa.


Kádr Slovácka, který odjel na soustředění do Rakouska

Včera byl jmenován kádr, který se zúčastní herního soustředění v rakouském Lutzmannsburgu. V neděli ráno tam odcestují:

Miroslav Filipko, Tomáš Fryšták, Milan Heča, Lukáš Kubáň, Vít Valenta, Michal Kordula, Radek Mezlík, Filip Hlúpik, Petr Švancara, Jaroslav Starý, Jiří Valenta, Petr Reinberk, Karel Kroupa, Jiří Perůtka, Lukáš Fujerík, Martin Kuncl, Václav Ondřejka, Ilija Nestorovski, Aleš Urbánek, Tomáš Košút, Václav Stráník, Vlastimil Daníček a Jakub Svízela.

Zápasy na soustředění:

29.6.      Vasas Budapešť
1.7.      Alania Vladikavkaz    
3.7.     Metalurg Doněck


Do Rakouska odjel také Volešák


Na poslední chvíli se Slovácko domluvilo s pražskou Slavií a do Rakouska odjel i záložník Ladislav Volešák. V první lize odehráno 81 zápasů a vstřelil 12 branek. Jeho podmínky působení na Slovácku budou doladěny v nejbližších dnech.

 

Stanislav Dufka

Foto: Dušan Dufka, std


Fotbalistům Slovácka byla lavička pro hosty ve Vlčnově malá

Posila z pražské Slavie Jaroslav Starý

 

A tady je útočník Karek Kroupa, který přišel na půlroční hostováni ze Zlína

V oranžovém dresu domácí brankář Vlastimil Hlaváček

 

Na zápase bylo odhadem přes tři stovky diváků

 

Kapitán Slovácka Petr Švancara

Po zápase si dávali fotbalisté Slovácka zvěřinový guláš