Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

JSEM CHARLIE... Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání musí být zaručena každému člověku. Nikdo nemá právo útočit na svobodu slova či vyznání

Je zbytečné k těmto obrázkům cokoliv dodávat, přidám jen několik slov ze článku na iDNES.cz, která jsou při vší hrůze, která se včera stala, nadějí pro budoucnost. 

 

Charlie Hebdo chystá nové číslo. Hloupost nesmí zvítězit, velí novinářka

 

Redakce Charlie Hebdo odmítá podlehnout tlaku islamistů a i přes středeční tragické události příští týden vydá další číslo svého satirického časopisu. Na jeho tvorbě by se měli podílet kreslíři a karikaturisté z celého světa i bývalí redaktoři. Redakce plánuje milion výtisků, běžný náklad je přitom kolem 60 tisíc.  

Ke vzniku nového čísla Charlie Hebdo pomohou i jeho bývalí redaktoři a redaktorky. Jednou z nich je i Caroline Fourestová. Ta se serveru ABC svěřila, že teroristický útok na redakci magazínu svobodu slova ve Francii rozhodně neumlčí.

„Vždycky, když jsme se scházeli, tak jsme vtipkovali o šílených a hloupých lidech, kteří se bojí obyčejné karikatury a sahají proto k násilí. Mohou se bát dál, protože další karikatury přijdou," uvedla Fourestová.

Redakce Charlie Hebdo podle ní už v pátek zasedne k velké poradě a udělá vše proto, aby magazín příští týden vyšel.

„Všichni jsme se tady rozhodli, novináři, kteří přežili a bývalí kolegové, že zítra budeme mít poradu k vydání dalšího čísla Charlie Hebdo. Jednoduše proto, že neexistuje možnost, i když zabili deset z nás, aby magazín příští týden nevyšel," potvrdila.