Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Jedna aktuální letní zpráva: Koupaliště v Hluku je DNES ve ČTVRTEK od 13. hodin otevřené + Odkaz na koupaliště v Hradišti, Brodě a Luhačovicích + Pozvánka na Babí horu

Vzhledem k tomu, že sluníčko se nám začíná po několika studenějších dnech opět rozehřívat, byl jsem zvědavý, jestli už od rána otevřenou koupaliště - a vypadá to, že jo, ale od 13. hodin.

Protože mi je nejbližší to hlucké, dávám první informaci o hluckém: V Hluku otevírají ve 13. hodin, pokud chcete mít dnes nebo jindy přehled, stačí klinkout TADY na stránky Hluku, uvidíte tam webkameru, která je namířená přímo na koupaliště - a na koupaliště je vždy véééélká cedule s písmenem "O" nebo "Z", která vám napoví, jestli je koupaliště otevřeno či zavřeno.

 

Jinak Hluk zřejmě žádnou reklamu nepotřebuje, zdejší koupaliště je perfektní, vždy velmi čisté a uklizené, s výbornou nabídkou občerstvení a velkým prostorem pro odpočinek či posezení, s dostatečně místy pro parkování zceal zdarma. Vstupné je nízké, pouhých 50 korun pro dospělé, děti od dvanácti let platí 25 korun, od 18. hodin do 20. hodin platí sleva, navíc během dne můžete z koupaliště jednou odejít - jen si musíte nechat orazítkovat vstupenku. Maminky chodí například domů s dětmi, vy si můžete třeba zajít na teplý oběd, v dosahu několika kroků jsou hned tři místa, kde se můžete výborně naobědvat, na zámku, na náměstí, na sportovní hale.

Rozhodně vám doporučuji, abyste přijeli, v těchto ne úplně horkých dnech je to možná ještě lepší, protože lidí na koupališti tolik není a vy si můžete naplno užít velký či malý bazén nebo třeba skluzavku. Až přijdou vedra, bude na koupaliště jako obvykle kolem 1 200 lidí, což ještě pořád koupaliště zvládá. V minulosti bývaly v Hluku i dvou tisícové návštěvy, po otevření akvaparku v Uherském Hradišti logicky začali někteří lidé z Hradiště a okolí využívat i tamní koupák. 

 

Když už jsme v Hluku, velmi rád bych vás pozval na Babí horu, manželé Kotačkovi se snaží tamní areál udržovat v co nejlepší podobě, navíc nabízejí i zajímavý kulturní program. Například na nadcházející víkend připravili toto:

Kačení hody na Babí Hoře • 18. 7. 2012

Camping a restaurace na Babí Hoře zve všechny příznivce dobrého jídla a zábavy na kačení hody, které budou připraveny od pátku 20.7. do neděle 22.7.2012. V neděli od 14.00 do 18.00 hodin budete moci prožít krásné hudební odpoledne s mladou cimbálovou muzikou Šefranica z Hluku.

TADY, prosím, najdete o Babí hoře veškeré informace, kompletní program, informace o ubytování atd ...

 

Pro zajímavost přidávám ještě odkaz na koupaliště v Uherském Brodě a Uherském Hradišti.

TADY je Hradiště - venkovní bazén je DNES ve čtvrtek v Hradišti zavřený ...

TADY Uherský Brod - v Brodě nemá akvapark venkovní bazén, v jiné části města je ale samostatné malé letní koupaliště, které je DNES otevřeno ...

 

A rád bych vás odkázal také na sympatickou Plovárnu v Luhačovicích, moc pěkná stavba s letními terasami, které jsou DNES otevřené - TADY je odkaz ...

 

Užijte si příjemné letní dny, dokud je tady máme - a vemte si na koupáky třeba nějakou pěknou knížku, zdá se mi, že knížky z nich jaksi bohužel vymizely ...


RB