Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Jak vypadal venkov dřív a jak nyní? Co mu pomáhá a co škodí? Toto mě nejvíce zaujalo na Národní konferenci o venkově na Velehradě... Rád bych se věnoval tématu venkova a půdy mnohem více

Co dělat, aby venkov byl skutečně venkovem a vesnice vesnicí v tom nejlepším slova smyslu? To je otázka, která mě zajímá dlouhodobě, takže když jsem uslyšel, že na blízkém Velehradě bude dokonce Národní konference na téma venkov a půda, nedalo mi to, abych se aspoň na první část nezajel podívat - samozřejmě i s kamerou, foťákem a diktafonem. Vystoupení bylo několik, za pozornost určitě stály například informace z ministerstev o tom, kdy a jaké dotace budou moci obce získávat, mě ale nejvíce zaujala tři vystoupení. Patřila Vítovi Hrdouškovi z MAS Strážnicko, viz fotka, starostovi Modré panu Kováříkovi a hejtmanovi Zlínského kraje Stanislavu Mišákovi.

Byl bych moc rád, kdybyste se aspoň někteří o téma venkova a půdy zajímali, kdo si pustíte vystoupení, věřím, že to pro vás nebude zbytečný čas. Konec konců je to jen pár minut...

Nejdříve dávám pana Hrdouška, TADY jsem jeho vystoupení nahrál na video, po skončení konference jsem mu ještě napsal, jestli by mi neposlal infografiku, kterou promítal na Velehradě při své přednášce. Poslal mi ji a já ji sem dávám - moc se mi líbila!!! 

Přidám ještě hejtmana a starostu Modré, hejtman je pro mě tak trošku lidový řečník, ale musím uznat, že jsem ho slyšel mluvit v minulosti několikrát a většinou dokázal zaujmout - což byl i případ Velehradu. No a pro Modrou mám poměrně slabost, tak trošku jsem ji dřív považoval především za "sběračku" dotací, ale když jsem se podstatně blíž seznámil s celou obcí, důkladně si ji prošel, poslechl si povídání starosty, přečetl si další věci, poznal jsem, že to je vesnice, kde se snaží dělat hodně zajímavých a inspirujících věcí - což dokazuje i vystoupení starosty na vzpomínané konferenci.

RB 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tady přidávám hejtmana Mišáka... 

 

 

 

A tady starostu Modré...