Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Jak Slováci prožívali boj s Kanadou o finále olympijského turnaje (VIDEO) + o analfabetech v českém hokeji

Dívali jste se v noci na hokej Slováků s Kanadou? Pokud ne a hokej vás zajímá, doporučuji vám jedno video, které je na stránkách slovenského deníku SME. Toto video pěkně zachycuje atmosféru utkání, a to jak v Bratislavě na náměstí, kde Slováci hokej velmi brzy na ránem sledovali, tak přímo v Kanadě na Olympijských hrách.

 

VIDEO si můžete pustit TADY, je opravdu zajímavé a pěkně "slovensky emotivní" :)

 

... na tom odkazu se mi líbí i to, že Slováci přehledně přináší přímé citace k utkání hned několika hráčů Slovenska a Kanady, to jsem bohužel u českých sportovních novinářů nikdy z hokeje neviděl, člověk přitom často chce slyšet či číst přímo názory sportovce, bez novinářského "přežvýkání".   

 

Jinak to bylo utkání nesmírně napínavé především v posledních minutách. Slováci snížili ze stavu 0:3 na 2:3 a dokonce měli šanci vyrovnat. Kanaďané v hledišti i na kluzišti, do té doby nesmírně seběvědomí, měli velký strach, že Slováci nakonec vyrovnají a třeba je i porazí. Já osobně jsem si při sledování hokejové turnaje několikrát říkal, že hokej je skutečně velmi krásná hra, která se mění z minuty na minutu. 

 

A ještě z jiného soudku. Tady na mých stránkách se objevil odkaz na rozhovor s šéfem českého hokeje Tomášem Králem. Ten rozhovor stojí za pozornost, sám jsem byl velmi překvapený jeho slovy i otevřeností. Rozhovor je TADY. Mimo jiné k bídnému stavu českého hokeje, který by šlo ale přenést bohužel i na další sporty, říká:

 

"Padesát procent problémů českého hokeje spočívá v absenci morálky. Společnost je nemocná a nefunguje, což se přenáší do rodin. Nechal jsem na srazu sedmnáctky trenéry zkontrolovat vysvědčení. Kolik myslíte, že z 22 reprezentantů v pololetí propadlo? Sedmnáct! My produkujeme analfabety. Jestliže nechodí do školy, pošle učitele někam a nemá vůči nikomu respekt, nemá ho logicky ani vůči trenérovi.... Když skončí trénink juniorů, dva kluci jdou do školy a jsou za blbce. Dva měsíce vydrží, než je ostatní zlomí. Zbytek jde do kavárny, kde se chystají do NHL. Do Ameriky nakonec odejdou tři a i ti tam prohučí." 

 

RB