Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Jak se fotily fotbalistky 1.FC Slovácko + informace o novinkách v mužstvu

Přípravečka, žačky, juniorka a ženy. 1. FC Slovácko má  čtyři ženská družstva a všechny se fotily v pondělí odpoledne na hlavním stadiónu v Uherském Hradišti.

Ty nejmenší doprovázeli rodiče a focení braly smrtelně vážně. Fotograf je rozsadil na lavičky ještě v bundách, protože v pondělí bylo poměrně chladno. Na povel se holky odstrojily, cvak, cvak a bylo hotovo. Ještě se udělaly portrétky na hráčské karty a na řadu šlo další družstvo. Největší práce byla s juniorkou, holky se pořád chichotaly, požďuchovaly a bylo dost pracné je donutit, aby se tvářily důstojně. Nakonec se to s vypětím všech sil podařilo.

Juniorka a první mužstvo se fotily v dresech mužského áčka, které si pro tuto příležitost půjčily. „Také už by nám mohlo vedení Slovácka pořídit nové dresy. Na těch našich ve kterých hrajeme, je pořád logo Compexu Otrokovice,“ postěžovala si jedna z fotbalistek áčka. Jak prožívala focení jedna z hráček Slovácka si můžete přečíst na stránkách:

http://www.fc-slovacko.webgarden.cz/  ("Když jsme přijely před slovácký stadion, tak se na nás u vchodu hezky usmívali rodiče našich holek nejmenších....,"začíná článeček na těchto zajímavých a výborně dělaných stránkách).


Co čeká trenérka žen Jitka Klimková od jarní sezóny si přečtěte tady:

Trenérka Slovácka: Na jaře se chceme vrátit ke kvalitnímu fotbalu


O víkendu začnou ostré boje v nejvyšší soutěži také fotbalistkám 1. FC Slovácko. Umístění po podzimu si určitě představovaly jinak. Zatím jim patří čtvrtá příčka, na kterou nebyly v uplynulých letech zvyklé. „Jsme na čtvrtém místě protože jsme ztratily body s mužstvy, které jsme v uplynulých letech porážely rozdílem třídy. Mrzí mě hlavně nevydařené zápasy v Pardubicích a Teplicích,“ vidí příčinu v nelichotivém postavení v tabulce trenérka Jitka Klimková. Už první zápas v sobotu proti Plzni, která je na třetím místě o tři body právě před Slováckem, hodně napoví jestli budou hrát fotbalistky z Uherského Hradiště o medailové pozice. „Plzeň už na podzim hodně posílala a má letos hodně kvalitní tým,“ dobře ví trenérka Slovácka.

Příprava žen na jarní část soutěže se nesla ve znamení čtyřdenního kondičního soustředění ve Zlámanci a byla zpestřena zápasy se slovenskými kluby.
„Přípravné zápasy proti slovenským týmům měly výbornou úroveň. Hrály jsme proti Slovanu Bratislava a fotbalistkám ze Šala. Oba kluby patří na Slovensku k nejlepším. Šala je například mistr Slovenska a hrála i zápasy v evropských pohárech,“ přibližuje sílu soupeřek  Klimková a pro svoje hráčky má jenom slova chvály.„S přístupem holek k celé přípravě jsem velmi spokojená.“

Žádné velké pohyby v hráčském kádru na jaře u fotbalistek Slovácka nečekejte. Téměř všechno zůstane v podzimních kolejích. Po zdravotních problémech skončila americká gólmanka Christina Reuter a trenérka chce dávat více příležitostí mladým hráčkám z juniorky.
„Reuter už od října u nás nehrála a ani netrénovala. Měla problémy se zády, a proto jsme se rozhodli po vzájemné domluvě na ukončení spolupráce. Na jaře určitě počítám s větším zapojením juniorek do áčka. Více prostoru určitě dostanou  Klára Cahynová, šanci dostane i Diana Bartovičová a čerstvá reprezentantka do sedmnácti let Aneta Soukeníková,“ vypočítává Klimková nadějné fotbalistky z juniorky.

Pokud se zeptáte, na kterém místě by si trenérka přála vidět své svěřenkyně po skončení soutěže, tak tentokrát konkrétní umístění neprozradí. „Samozřejmě co nejvýš. My se hlavně chceme na jaře vrátit ke kvalitnímu fotbalu, který určitě umíme,“ přeje si Klimková.

Přípravné zápasy žen 1. FC Slovácko:
1.FC Slovácko – 1.HFK Olomouc st.žáci „B“ 6 : 2 ( 4:0 ) 1.FC Slovácko – Jiskra Staré Město dorost 2 : 4 1.FC Brno – 1. FC Slovácko 2:3, Šala – 1.FC Slovácko 0:2, Slovan Bratislava – 1. FC Slovácko 2:1, 1.FC Slovácko – Mladá Boleslav 13:0, Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko 1:2  oba zápasy čtvrtfinále poháru ČMFS.

Stanislav Dufka