Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Jak měnili v Blatnici pod Sv. Antonínkem starostu - 2 x video (s novým i starým starostou a nezbytnými emocemi )

Po prvním videu, které jsem dával na stránky dnes ráno, přidávám další video. Toto video je přímo z jednání zastupitelstva, jde o sestřih nejdůležitějších momentů po skončení volby vedení obce. Názor na zastupitelstvo a případně na jednotlivé lidi si udělejte pochopitelně sami.

Video začíná okamžikem, kdy měli možnost diskutovat členové zastupitelstva nebo samotní občané v hledišti. Nejdříve mluví nový starosta, potom si bere z hlediště slovo paní Kuřinová, která dosud byla členkou zastupitelstva za KSČM a pracovala jako předsedkyně kulturní komise. Nakonec můžete být svědky slovní "přestřelky" mezi panem Vyskočilem z KDU-ČSL a paní Míškovou z opozičního sdružení Blatnice 2010. Jejich sport se týkal toho, zda nová koalice nabídla či nenabídla zástupcům opozice určitou spolupráci a místa v komisích zastupitelstva. Na videu uslyšíte také vystoupení končícího starosty.

Co k tomu dodat a nikoho nenaštvat? :) Tak jako v Uherském Ostrohu a některých dalších místech bych snad napsal jen jednu poznámku - dědina je rozkmotřená, někteří lidé se nemůžou vzájemně cítit a vzájemná spolupráce či táhnutí za jeden provaz je vyloučeno. Tedy, pokračuje stav, který svým způsobem nikdy v historii nebyl asi jiný a nebude jiný v budoucnosti. To bychom asi nebyli lidi, kdybychom třeba byli vybaveni velkorysostí a řekli si, co jsme si, to jsme si, pojďme pracovat společně na tom, abychom ten kousek naší rodné hroudy zase o něco víc vylepšili :) Uznávám, něco takového je příliš naivní a nelze to očekávat ...       


Tady je druhé video, které jsem dal na stránky ráno. Omlouvám se za horší kvalitu obrazu, neměl jsem objektiv doostřený. Uvidíte nejdříve končícího starostu Josefa Vavříka, poté mluví Ing. Markéta Míšková, zástupkyně opozice, a nakonec nový starosta Ing. Vladimír Hanák. Starostu jsem zachytil při rozhovoru pro Českou televizi. Zejména paní Míškové se omlouvám se rozestřený obraz, ale chtěl jsem ji na videu mít, protože stojím také o hlasy opozice, navíc mluví zajímavě - a zároveń jí to slušelo :) 

Jinak končící starosta vyslovuje přání, aby nové vedení nenapadalo staré zastupitelstvo, protože podle něj prý má například sousední Ostrožská Lhota větší dluh než Blatnice. Nový starosta se pro změnu zmiňuje o tom, že chce objednat finanční audit blatnické radnice, a paní Míšková si stěžuje, že nové vedení se nepokusilo získat pro spolupráci také zástupce opozice. 

 

  Podívejte se, kolik lidí se přišlo v Blatnici podívat na ustavující zasedání zastupitelstva. Neuvěřitelné a svým způsobem obdivuhodné! O tom si můžou nechat jinde jen zdát. Rád bych ale zopakoval otázku, kterou jsem dal v kratší podobě už včera: Proč si myslíte, že přišlo tolik lidí? Je takový zájem pro Blatnici dobrou nebo špatnou zprávou? Čím si lze takový zájem vysvětlit? Jaké mínění podle vás v této velké skupině lidí převládalo? Jak se bude chovat dál tato skupina lidí? Bude se aktivně podílet na "pospolitosti", oživování  Blatnice nebo nebude? Co vás napadá, když na této fotce (autorkou je Lenka Fojtíková) vidíte takto zaplněný sál?  

 

Markéta Mišková ze sdružení Blatnice 2010 (ze stejného sdružení jako končící starosta) působila na ustavujícím jednání zastupitelstva jako nejviditelnější zástupce opozice. Tvrdila, že má zájem podílet se na práci zastupitelstva, ale že nebyla nynější koalicí vůbec oslovena. Uvidíme, co bude dál ...

 

  Tady se ještě můžete podívat na všechny členy nového zastupitelstva ...