Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Jak jsem viděl prohru hokejistů Ostrohu v play - off a drtivé vítězství házenkářek Veselí nad slovenským mistrem

1265890315-veseli-bratislava-186

Dvě dramatické sportovní události se odehrály uprostřed týdne v našem mikroregionu. Tou první byl začátek play - off v krajské hokejové lize.

Loňské finalisty této soutěže svedlo postavení po základní části do semifinálových dvojic. Uherské Hradiště si na svém zimáku v prvním zápase poradilo s hokejisty Uherského Ostrohu 5:3 a v sérii na dva vítězné zápasy vede 1:0. Středeční hokej nabídl vynikající podívanou  a nezaujatý divák na nezvykle zaplněném zimáku v Uherském Hradišti musel být spokojený.

Druhý zápas se hraje v sobotu v Uherském Ostrohu. Začátek utkání je v 17.00. Případný třetí a rozhodující duel je na programu o den později. Hraje se v neděli znovu v Uherském Hradišti od 16.00 hodin.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří mužstva Uherského Brodu a Kroměříže. První zápas vyhráli Broďané na domácím ledě 13:1.


Jak se nedalo zaparkovat na hokeji

Diváci, kteří přijeli na první semifinálový zápas play -off krajské ligy hokejové ligy až těsně před začátkem zápasu, měli obrovské problémy s parkováním. Zatímco na všechny dosavadní zápasy uherskohradiškých hokejistů bývalo parkoviště poloprázdné, tak vyřazovací boje přitáhly stovky fanoušků. Policie, která pečlivě regulovala dopravu u zimního stadiónu, odkazovala návštěvníky okresního hokejového derby mezi domácím Uherským Hradištěm a Uherským Ostrohem na parkoviště do kasáren.

„Ještě můžete zaparkovat naproti u Kauflandu, ale oni to vidí neradi, pokud tam nenakupujete," radil zoufalým řidičům jeden z městských strážníků. Ještě v prvních minutách zápasu se od pokladny táhl asi třicetimetrový had hokejových fanoušků. Vyprodáno nakonec nebylo, ale tribuny byly více než slušně zaplněné.

„Letos to vypadá na rekordní návštěvu, ještě to ale nemáme spočítané. Musíte k tomu, ale připočíst děti do 15 ti let, které u nás neplatí," hlásil v průběhu zápasu hlavní pořadatel. Podle našich odhadů bylo v hledišti více jak osm stovek fanoušků.

 

Jak házenkářky Veselí ztrapnily mistra Slovenska

O pár kilometrů dál ve veselské hale se ve středečním podvečeru střetly házenkářky Veselí nad Moravou proti poslednímu mistru Slovenska hráčkám ŠKP Bratislava.

V zápase aktuálně druhého a třetího celku interligy jasně dominovaly domácí házenkářky, které smetly své soupeřky rozdílem třídy 37:21. Disciplína, pokora, touha po vítězství, srdíčko a hlavně kvalita. To byly zbraně, které vedly podle trenéra hostů k jednoznačné výhře domácích. Atmosféra v maličké ale naprosto přeplněné hale byla skvělá. Fandili doslova všichni v čele s neúnavnými bubeníky, kteří povzbuzovali své hráčky až do poslední minuty utkání. 

 

 

 

 

V hledišti okresního derby bylo odhadem 800 diváků

 

  

   Uherské Hradiště - Uherský Ostroh 5:3 (2:1. 1:2, 2:0)

 

  

Předseda hokejistů Uherského Ostrohu Lubomír Procházka

 

 Další zápas je na programu v sobotu 13.2. v 17. 00 na zimáku v Uherském Ostrohu

 

Házená Veselí nad Moravou - ŠKP Bratislava 

 

Slovenský mistr ve Veselí zklamal a odvezl si debakl

 

 

V červeném hráčka hostujícího mužstva.