Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Hradiště, Strážnice a Maďarsko v Ostrohu - zvukový záznam koncertu lidových muzik

Pro příznivce lidové muziky mám zvukový záznam ze včerejšího koncertu v Uherském Ostrohu. Byl to koncert zajímavý, a je jen škoda, že na něj přišlo minimum Ostrožanů. Ještě, že přijel autobus s příznivci muziky z Uherského Hradiště. Když jsem ten autobus tak viděl u ostrožského zámku, říkal jsem si, že by to mohl být zajímavý článek na téma vztahu Ostrožanů ke kultuře...

Muzika byla tedy ke slyšení výborná, na zámku se totiž sešli účastníci dvou zajímavých setkání. Jedno setkání organizoval Klub kultury v Uherském Hradišti, druhé Ústav lidové kultury ve Strážnici - proto ten titulek.

A zmínka o Maďarsku je proto, že největší aplus sklidila muzika z Maďarska Cimbaliband (její web je TADY) - Bože, mít jejich temperament!!! Na záznamu hrají po hodině a dvaceti osmi minutách... Nevím, kdy budou mít možnost Ostrožané slyšet doma něco takového z Balkánu. A ještě zcela zdarma! A nešlo jen o Maďary...

O obou setkáních i všech vystupujících muzikách uslyšíte podrobnosti na záznamu - který je zpočátku nekvalitní, protože jsem nevěděl, kde diktafon umístit, hraní muzik je ale slyšet dobře.

Pokud máte rádi lidovou muziku, poslechněte si zvukový záznam, který ale samozřejmě nemůže nahradit bezprostřední kontakt s muzikanty i celou atmosféru. Fotky přidám později, článeček napíši také do "antonínkového" časopisu. A doufejme, že míst, kde budou muset zachraňovat návštěvnost kulturních akcí autobusy z Uherského Hradiště, budeme mít na Slovácku co nejméně.

RB

Ps. O setkání, které organizoval hradišťský Klub kultury, najdete všechny informace TADY...

A o setkání, organizovaném strážnickým ústavem, jsou prosím informace TADY...

 

Soubory ke stažení