Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Hradištan s Jiřím Pavlicou - podívejte se na videoukázky z pořadu, kterým byl dávno dopředu vyprodaný

Následující videoukázky vznikly jen díky panu Gajovskému z Louky. Byl jsem totiž už smířený s tím, že se na tento koncert nedostanu, protože byl dávno dopředu vyprodaný. Jenže - náhoda. Před koncertem byla vernisáž fotografické výstavy, během které se mě pan Gajovský zeptal, jestli nevím o někom, kdo by nechtěl lístek na Hradišťan. To se ví, že jsem zájem měl, a ještě jednou mu takto děkuju!

Koncert Hradišťanu byl totiž specifický v tom, že šlo o určité bilancování muziky, cože za dva poslední roky udělala, kde vystoupila, jakým se věnovala projektům - právě kvůli tomuto bilancování jsem o lístek velmi stál. Celý pořad byl velmi zajímavý, nakonec jsem z něho napsal i článek do MF DNES.

Nyní se tedy můžete podívat na videoukázky, z celého pořadu mám zvukovou nahrávku, rád bych někdy brzy tento článeček doplnil i o informace, co všechno Hradišťan během roku 2010 a 2011 dělal.

Sám osobně každý nový projekt Hradišťanu velmi vítám, nepatřím do té skupiny lidí, kteří nejsou moc rádi, že se odklonil od tradiční lidové muziky. Vůbec mi to nevadí, naopak, jsem velmi rád za cesty, po nichž se Jíří Pavlica vydal. Lidovou hudbu neopustil, často z ní vychází a rozvíjí ji tak, aby co nejvíce sloužila porozumění mezi lidmi.

Muzika Hradišťanu je prostě nádherná ať ho člověk poslouchá v současnosti, před pěti lety, nebo třeba mnohem dříve u projektů jako "Byla bitva u Slavkova" a mnohých dalších...

RB

Ps. A doporučuji kliknutí na web Hradišťanu,

 

Začnu od konce pořadu, to proto, že mám velmi rád písničku, kterou na této ukázce Hradišťan zpívá. Je z ní cítit ona dobrá vůle, tedy okamžiky, kdy člověk přeje druhému všecko dobré... Proto v duchu této písničky bych vám rád stále ještě na začátku roku 2012 popřál... "Vinšujem Vám, štěstí, zdraví, svaté boží požehnání ... " (a moc se omlouvám, že obraz se třese, držel jsem foťák s nahráváním jen v ruce, původně jsem ani točit nechtěl, ale zdálo se mi škoda nedat ukázky k dispozici mnohým, kteří se už do kina Hvězda nedostali)

 

A tady se vracím na úplný začátek pořadu, Jiří Pavlica všechny vítá ...

 

 

 

Krásná písnička, slova napsal Michal Stránský z Uherského Hradiště... Před písničkou pěkné povídání Jiří Pavlici... O tom, jak to s námi andělé mají těžké ... A velmi hezky mluví také o zázraku. "To, že jsme doputovali do této chvíle, je také zázrak," říká na videoukázce.

 

 

A koho zajímá, kdože nový hraje v Hradišťanu, tady se to dozví ...

 

A Jiří Pavlica má pořad v televizi NOE. Každý první čtvrtek v měsíci. V něm uslyšíte vždy i tuto muziku ...

 

... ještě nějaké ukázky přidám