Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Horňácké slavnosti skončily - jak se vám na nich líbilo? Pište, pište, pište...

Tento článek je především určen vám všem, kteří jste byli na Horňáckých slavnostech. Skončily vlastně před pár hodinami, a to příjemným odpolednem u kuželovského mlýna. Posledních patnáct let právě tam slavnosti končí programem, který začíná ve dvě odpoledne. Ale muzika hraje až do večera, když jsem včera odjížděl a kohosi se ptal, kolik je hodin, odpověď mě překvapila - půl sedmé. A to se ještě pořád kolem mlýna hrálo a spousta lidí měla rozpovídanou řeč. Kopec nad Kuželovem bylo včera místem spousty milých setkání i možností, jak odpočívat a dívat se z výšky na celý náš rodný kraj. Viditelnost byla úžasná... 

Budu se tady na stránkách vracet k Horňáckým slavnostem určitě často, mám hodně zvukových záznamů, video ukázek a stovky a stovky fotek. Určitě ještě napíši i nějaký text, i když to nejhlavnější chci dát do dalšího čísla časopisu Krajem svatého Antonínka.

Nyní bych vás chtěl poprosit, vás, kteří jste na letošních Horňáckých slavnostech byli, případně na těch předešlých, zda byste mohli do diskuse pod tímto článkem napsat svůj názor na Horňácké. Psát můžete cokoliv, od toho, co se vám na nich líbilo nebo nelíbilo, proč na Horňácké jezdíte, co byste na nich třeba změnili, jaké programy nebo třeba vystupující vám chybí. Nebo naopak - koho vidíte a slyšíte rádi opakovaně. 

Pochopitelně, toho, o čem by šlo v souvislosti s Horňáckými slavnostmi mluvit, je mnoho a mnoho. S klidem můžete i napsat, jaké se vám zdá dnešní horňácko jako svým způsobem ještě ojedinělý kraj.  

Schválně nebudu psát zatím žádný názor, abych nijak diskusi neovlivňoval, ale vím z řady setkání ve Velké nad Veličkou a v Kuželově, že názory ke slavnostem, programům, organizaci i dalším věcem byly dosti různorodé - což je určitě dobře.

Neváhejte prosím, a připište svůj názor... Myslím, že stránky slovackoDNES jsou místem na internetu, kde je nejvíce informací o Horňácku i Horňáckých slavnostech, stejně jako jediným místem, kde o nich můžeme takto volně debatovat... Moc vám děkuju!

Radek Bartoníček
radekbartonicek@klikni.cz

Ps. A pokud prosím víte o internetových stránkách, kde je cokoliv o Horňácku, Horňáckých slavnostech nebo lidové muzice či tradicích, dejte prosím vědět!!! Ať nás to víc co nejvíc!!! Díííkýýý!!!