Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Hokejisté Ostrohu jdou do velkého finále. Byli jsme za nimi na tréninku

Tak jsme se byli včera podívat na tréninku hokejistů Uherského Ostrohu, kteří jsou v pořádné ráži. Naprosto překvapivě totiž porazili Uherský Brod a nyní si to dvakrát rozdají s Uherským Hradištěm o vítězství v našem kraji. Člověk nemusí hokej moc milovat, ale toto jsou utkání, která mají přitažlivost a svůj velký příběh.

Co nás včera pořádně na tréninku překvapilo, byl samotný pohled na led. Hráčů bylo jen několik, žádné velké emoce, některé "hvězdy" úplně chyběly. "Ten musel jít do práce, volal mu šéf," slyšeli jsem na adresu jednoho z hráčů. Byl to zajímavý obrázek, který člověk většinou přes noviny nevidí ani si neuvědomuje.  „My jsme už teď velmi spokojení. Nemáme co ztratit, můžeme jenom překvapit," říkal nám po tréninku asistent trenéra Petr Bílek, sympatický otec tří dětí, povoláním profesionální hasič ve Veselí. Mimochodem, byl u zásahu v tomto týdnu, kdy našli uhořelého člověka...

Přes "chladnější" trénink, kdy jsme byli skoro jedinými diváky, budou samotná utkání velmi zajímavá, pokud můžete, přijďte hráče povzbudit. V sobotu hrají v 17:00 v Hradišti, ve čtvrtek v 18:00 v Uherském Ostrohu. 

A tady je článeček Michala Sladkého ze Slováckých novin, kde přepsal hlasy trenérů:

„Když už jsme se dostali tak daleko, tak chceme zase vyhrát," usmívá se trenér Uherského Ostrohu Roman Němčický. Jedním dechem ale dodává: „Hlavně ale nesmíme zklamat naše fanoušky a dostat nějaký výprask. To by byla škoda." Ostrožský kouč si je totiž vědom síly soupeře. „Šance vidím 70 ku 30 ve prospěch Hradiště," odhaduje Němčický. To však říkal i před semifinále, a všichni ví, jak to dopadlo. Jeho protějšek Petr Sakrajda je v odhadech opatrnější. „Podle mě je to 60 na 40. Oni jsou teď sice v laufu, kvalita hráčského kádru ale přece jen hovoří v náš prospěch. To je ovšem jen teorie, uvidí se až na ledě," upozorňuje trenér hradišťských hokejistů.

Oba lodivodové se však naprosto shodují, co by mohlo finále rozhodnout. Mužstva si podle nich budou muset dávat pozor především na disciplínu. „Hradiště má velmi dobře sehrané přesilovky, takže se nesmíme nechat vylučovat. V žádném případě nesmíme dělat zbytečné fauly třeba v útočném pásmu," varuje své svěřence Roman Němčický. „Musíme se soustředit na hru a nenechat se vyprovokovat. Ostroh sází na extrémní bojovnost, my se jim v tomto směru chceme vyrovnat, ale zároveň se nenechat strhnout k šarvátkám a hrát hokej," nabádá pro změnu své ovečky Petr Sakrajda.

RB, std