Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Hody po 41 letech v Sušicích - videorozhovory o tradicích, lidové kultuře i životě na vesnici

Sobotu jsem prožil v Sušicích, kde po 41 letech obnovili lidé hody. To mě samozřejmě zajímalo, byť spíše ze sociologického hlediska, než nějakého "fotografického" či novinářského. V Sušících jsem udělal kromě jiného několik videorozhovorů, chtěl jsem tady na webu o všem podrobně napsat, ale už teď vidím, že bych se k tomu nedostal dříve, než tak v pondělí - mám mnoho jiných povinností.

A tak sem dávám alespoň některé tyto videorozhovory a ke všemu se vrátím později. Byť nevím, jestli tady ukážu například fotky. Pokazil se mi přídavný disk, na kterém mám fotky a videa z mnoha akcí, takže je možné, že už je nikdo neuvidí - možná žádná škoda a další znamení, abych toho už nechal. 

Podívejte se prosím případně na Sušice, jsem velmi rád, že jsem tam vyrazil, o setkáních s lidmi, atmosféře a dalších věcech bych mohl psát dlouho a dlouho, ale asi to chce opravdu nějaké hlubší a podrobnější zpracování než jenom pár oznamovacích slov.

Pokud jste prosím ze Sušic, nebo máte chuť cokoliv napsat k hodům nebo k tomu, o čem na videu s lidmi mluvím, napište to prosím do diskuse.

Tak, to stačí, ne? :) Samozřejmě - moc děkuju všem místním lidem za vstřícnost a pochopení ... Snad mělo smysl to natočit :)

RB 

 

Tady si můžete poslechnout starší stárku a její maminku ...

 

Tady mluví maminka staršího stárka
 
 

Tady jsem  točil první ukázku, po ránu, kdy pršelo, před domem mladšího stárka
 

A tady je atmosféra hodů, muzika, tanec, klasika