Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Hluk jako v pohádce - podívejte se a poslechněte si školní pěvecký sbor: "Radujme se bratři milí, z toho, že jsme darovali".

Opravdu. V neděli byl Hluk jako v pohádce. Sám bych tomu nevěřil, ale odběhl jsem z domu na hodinku od psaní jízdy králů, doběhl jsem k tvrzi a hleděl, jak překrásný "obrázek" jsem uviděl - díky tvrzi, stylovým stánkům, světlu a určitě i díky adventní atmosféře... Najednou jsem měl pocit, že všichni lidé se na sebe upřímně usmívají, zdraví se, povídají se, žádný nebezpečný spěch v autech po silnici a po uličkách, žádné hádky před školou, kdože autem překáží někomu druhému, žádné pomlouvání, žádná závist. Inu, jakou jen sílu má advent s rozsvíceným stromkem :)

Kdo chcete, podívejte se, jak to před tvrzí vypadalo, můžete si poslechnout i Pěvecký sbor při Základní škole v Hluku, který vede Zdeňka Hájková z Ostrožské Lhoty. Tady zpívají písničku s nádherným refrénem: "Radujme se bratři milí, z toho, že jsme darovali".

A TADY jsou fotky Lukáše Baroně ...

RB

Ps. Přidám ještě další video

 

 

... a u tvrze také zazněla informace o tom, že jízda králů byla zapsána na seznam světového kulturního dědictví lidstva UNESCO... Takže, já místo užívání si první adventní neděle jsem celý den psal do MF DNES jízdu králů :)