Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Hlucké Klebetnice a Ženičky slavily svá výročí - a dočkaly se velkého aplausu. Za muziku, zpěv, humor i erotiku ... Tady je záznam jejich vystoupení

Kde se mi chlapi hrabeme na baby, říkal jsem si vždycky, když jsem někde viděl "ženské" z Klebetnic a Ženiček. Tolik spontánnosti, radosti, veselosti, muzikálnosti, hravosti, nadšení a nasazení, toho bychom my chlapi prostě nebyli schopni.

V pátek večer, když ženské slavily výročí své muziky a souboru jsem si své dávné přesvědčení opět uvědomil. Nevím nevím, jaké je to s něma doma, ale když jsou na pódiu nebo parketu někde mimo domov, jsou okouzlující. Dokonce jsem nelitoval ani toho, že jsem jim dal přednost před našimi fotbalisty, kteří v pátek večer hráli veledůležitý fotbalový zápas o postup na Mistrovství Evropy:)

Podívejte se případně na komentovaný záznam prakticky celého programu, uvidíte, kolik "čertíků" v těch babách kolem nás je - a samozřejmě, nejen v "babách" z Ženiček a Klebetnic, ale určitě i kolem těch, které máte kolem sebe vy :) :)

Měl bych ještě dodat, že úspěch včerejšího slavnostního večera byl převeliký, spokojení diváci aplaudovali ve stoje a hlucká tvrz sa docela otřásala ve svých pradávných základech ...  Z toho by takový strýc Kožík napsál aj nejaků básničku nebo knížku :) :)

RB  

Ps. V této chvíli je na stránkách už 14 videoukázek, poslední jsem dával v pondělí ráno. Přiznám se, že ani nevím, jestli je ještě něco, co jsem z celého programu na web nedal. Večer udělám konečnou "inventuru" ... Teď už musím psát rychle články do úterní MF DNES ...

 

 

 

Ještě před samotným programem Ženiček a Klebetnic vyhrávala CM Čardáš, která slavila 11 let existence ... Jejich primášku jsem už viděl vystupovat i jako primášku CM Ženičky a přiznám se, že mi chvíli trvalo, než jsem si zvykl na její silný a vysoký hlas. Ale teď už se těším, až ho zase někde uslyším ... A o CM Čardáš napíši brzy více ...

  

 

 

A takto začínala samotná narozeninová oslava Ženiček a Klebetnic - bylo přesně 11 minut po dvacáté hodině roku 2011 a Klebetnice slavily 11 let od vzniku svého sboru. Holt lidé mají rádi magický souhrn čísel, končit se prý mělo 11 minut po půlnoci... To už bohužel nemůžu potvrdit, nedobrovolně jsem už musel domů :)    A všimněte si nádherných hluckých krojů ... 

 

 

 

Celý program byl narozeninově humorný, což můžete vidět například při tomto zpívání "pijáckých písniček". Po chvilce poslechu přichází překvapivý a vtipný "říz". Uslyšíte Davida Pavlíčka, moderátora večera a spoluautora scénáře. I on měl velký podíl na příjemném hluckém večeru.

    

 

 Tato ukázka souvisí s předcházející. Tady můžete vidět, jak holky ještě před začátkem program pilovaly a jak se k němu vlastně "připletli" potomci Ženiček a Klebetnic. Že jde ještě o přípravu, ukazuje i oblečení "vystupujících". Někteří byli oblečeni hodně "odvážně", což jistě zvýší sledovanost této videoukázky :) 

 

 

 Mezi výborné nápady narozeninového večera patřil i ten, který můžete vidět na následujících dvou videoukázkách. Šlo by je označit třeba názvem Italské a ruské číslo aneb Kam jsme se my baby chtěly se zpěvem a hraním podívat, ale nepodívaly jsme se ... Nejsou ty Italky k nakousnutí? :)

 

 

 

 ... a toto je "ruské číslo". Opět velmi vděčné vystoupení,  úspěch u diváků byl opět velkolepý ... Jako Váňu uvidíte Míšu Hrdinovou, která si Váňu evidentně užívala - stejně jako na konci programu později postavu Petra Čecha :) 

 

 

Tady hraje CM Ženičky písničky z Valašska ... A uslyšíte také pár slov o cestování ...

 

 

 

A krásný hlas cimbalistky Ženiček Marcely Trtkové, která tady hraje na harmoniku. Marcela se smála, když ji David Pavlíček představil jako Radůzu z Kopanic. Zajímalo by mě, jestli se třeba pokouší o vlastní texty, bylo by to určitě zajímavé. Skvělé vystoupení, Marcela mohla ještě přidat jednu písničku :)

 

 

 

 No, a mohli bychom dát také trošku erotiky. S výborným nápadem na konci ...

 

 

 

... konec pořadu, s mnoha díky a gratulacemi... a také s velmi překvapivým oznámením, čemu že se Klebetnice budou věnovat místo folklóru... A vzpomínaná Míša Hrdinová se právě tady ukazuje jako Petr Čech - v opravdické tankistické čepici :) A pozor - starosta je tlačený k tomu, aby ženským zaplatíl nějakou tu cestu do světa :)

 

 

 

... a tady beseda u cimbálu... schválně si spočítejte, kolik žen kolem cimbálu stálo a zpívalo ... Předpokládám, že jejich chlapi většinou lapěli někde na gauči nebo v hospodě a hleděli na fotbál :)

 

 

 

 ... ten temperament, ten temperant ... už jen kvůli němu není možné, abychom my chlapi ženské nemilovali :)

 

 

   ... beseda u cimbálu po večerním programu... aj já sem si zatančíl a znovu na sobě poznál, že takové tančení nebo zpívání  dá člověku víc, než kdejaké fotografování, natáčání nebo psaní... Jenže, mnohdy je problém mít nějakou tu tanečnici, kdo by s polenem tančíl :) Proto - díky moc, Kačko!

 

 

 

 

... tady je povídání se šťastnou Kačkou Říhovou po skončení celého pořadu... Tolik lidí jí i dalším členkám Ženiček a Klebetnic děkovalo za krásný program, že se jejímu štěstí vůbec nedivím ... Až po skončení tohoto rozhovoru mě napadlo, že sem se měl Kačky zeptat, jestli ty baby měly někdy mezi sebou nějakou krizi, a pokud jo, jak ju oni enom vyřešily ...