Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalové soutěže jdou do finále: Velká a Nová Ves hlásí záchranu, debakl Lhoty, naděje Ostrožanů pořád žije

1276461391-osvetimany-ostroh-014

Fotbalové soutěže finišují, už tento víkend se někde rozhodovalo o sestupech a postupech jednotlivých týmů. V našem regionu nesmutní zatím žádné mužstvo. V divizní soutěži si záloha Slovácka vybojovala právo postupu do třetí nejvyšší soutěže (o zápase píšeme na jiném místě).

 

Záchrana Ostrožské Nové Vsi, Hluk na hřišti posledního zklamal

Fotbalisté Uherského Brodu zakončili ve stejné soutěži své parádní jarní výkony remízou na hřišti Konic. V konečné tabulce obsadili Broďané slušnou sedmou příčku.  Konice – Uh. Brod 0:0.  

Dramatický závěr má krajský přebor. Ve Zlínském kraji si zajistili záchranu v soutěži fotbalisté Ostrožské Nové Vsi. Ve středeční dohrávce překvapivě vyhráli ve Viganticích a ani nedělní prohra ve Vsetíně by je neměla poslat o soutěž níž. Vigantice  - Ostrožská Nová Ves 1:2. Vsetín – Ostrožská Nová Ves 2:0.


Hlučané výsledkem zklamali a prohráli na hřišti posledního Nedašova. Zápas sledovala rekordní návštěva v krajském přeboru – 380 platících diváků. Nedašov – Hluk 3:0.

 

Kohůt dál šéfem fotbalu ve Velké nad Veličkou

Velká nad Veličkou dohrávala ve středu na domácím hřišti zápas proti Židenicím. Horňáci ale utkání nezvládli, hosté byli lepší a zaslouženě vyhráli. K záchraně museli Veličené v neděli porazit zálohu Znojma a to se jim podařilo.

„Jsme zachránění. Mužstva, které jsou v tabulce pod námi už nás nemůžou přeskočit,“ hlásil trenér domácích Petr Kohůt před posledním kolem. Velká – Židenice 1:3. Velká – Znojmo „B“ – 3:2. Po zápase se objevila informace, že trenér a šéf klubu Petr Kohůt odstoupil z funkce. Na pravou míru to uvedl syn trenéra a útočník domácích Petr Kohůt mladší

„Dnešní zápas sice vedl bratr trenéra Stanislav Kohůt, ale otec seděl na lavičce jako obvykle. Na jeho postavení v klubu se nic nemění.“

Ostrožané sympaticky bojovali, ale na body to nestačilo


V I. B třídě hrál sestupem ohrožený Uherský Ostroh na hřišti Osvětiman, které mají už jistotu prvního místa v soutěži. Kdo čekal, že domácí si na svém hřišti otevřou střelnici, tak musel být hodně zklamaný. V zápase vůbec nebylo poznat, že hrají mužstva z opačných pólů tabulky. Ostrožané sympaticky bojovali, dali si nešťastný vlastní gól a dlouho to vypadalo, že si odvezou bod. Nakonec domácí přece jenom zabrali a vyhráli.

„Nehráli jsme dobrý zápas, jsem rád, že jsme nakonec vyhráli, remíza by mohla svádět k podezřením o nějaké domluvě na výsledku,“ oddychl si po utkání kouč Osvětiman Vlastimil Filásek.

Osvětimany – Uh. Ostroh 2:1.


Na zápase jsem byl osobně a viděl, jak moc domácí lavičce záleží na tom, aby utkání vyhráli. Fotbalisté Ostrohu nechali v Osvětimanech tu nejlepší vizitku. Hráči bojovali do poslední minuty, ale nakonec se štěstí přiklonilo na stranu domácích. Pokud by Ostrožané takto bojovali ve všech zápasech, tak se mně nechce věřit, že na jaře mají na svém kontě jenom jednu výhru. Každopádně zanechali v Osvětimanech sympatickou vizitku.


Je vůbec zázrak, že se zápas hrál, v minulém týdnu bylo hřiště v Osvětimanech téměř celé pod vodou. Největší soupeř Ostrožanů v boji o sestup fotbalisté Jalubí překvapivě remizovali ve Zlámanci a obě mužstva tak mají shodný počet bodů. Vzájemné zápasy má lepší Jalubí, ale Ostroh má zápas k dobru proti Zlámanci, který odehraje na svém hřišti ve čtvrtek 17.6.


Blatničané porazili na svém hřišti Lanžhot a s největší pravděpodností obsadí v soutěži třetí místo. Blatnice – Lanžhot 2:0. „Trápení, trápení,“ psal v textové zprávě o zápase trenér Blatnice Jaroslav Kapusta.

Fotbalisté Lhoty dostali tvrdou facku od Nedakonic

Po sérii úspěšných zápasů Lhoťané totálně vyhořeli na hřišti Nedakonic, které pořád živí naději na postup do krajské soutěže. Hrubé chyby v obraně, účast většiny hráčů na dopolední pouti na Antoníčku a útok, který se vůbec neprosadil.

To všechno se podepsalo na největší prohře svěřenců trenéra Josefa Dominika v soutěži. Rozhodnuto bylo už po devíti minutách zápasu, kdy domácí vedli už 2:0. V zápase hrálo jenom jedno mužstvo a to byli domácí, kteří ještě neproměnili penaltu.

Nedakonice – Ostrožská Lhota 7:0.

Stejní soupeři se utkají ve finále poháru OFS, které se hraje za 14 dnů v Kunovicích


Stanislav Dufka

 

Velká - Židenice 1:3. Ve středeční dohrávce domácí propadli

 

Velká - Židenice 1:3. V modrém dresu útočník domácích Petr Kohůt

 

Velká - Židenice 1:3. Trenér a šéf fotbalistů Velké nad Veličkou Petr Kohůt

 

Velká - Židenice 1:3. Pivo čepuje ve Velká tato slečna, která se jmenuje Bětka Čajková...

 

 ... a klobásy prodává Bronislav Štefánek. Ve Velké stojí 35 Kč. Foto 5 x std.

 

Osvětimany - Oh. Ostroh 2:1. Takto vypadalo hřiště zhruba deset dnů před zápasem. Foto: www.osvětimany.cz

 

Osvětimany - Uh. Ostroh 2:1

 

Osvětimany - Uh. Ostroh 2:1

 

Osvětimany - Uh. Ostroh 2:1. Nejlepší střelec I. B třídy Robin Dobeš (v červeném), který přišel do Osvětiman před rokem a půl z Kyjova. Za tuto sezonu vstřelil už 28 branek. 

 

Osvětimany - Uh. Ostroh 2:1. Lavička domácích. V kšiltovce muž, který stojí za vzestupem fotbalu v Osvětimanech a majitel místního Ski parku Vratislav Minář. Za ním je kouč Vlastimil Filásek

 

Osvětimany - Uh. Ostroh 2:1. Na fotce trenér Ostrohu Petr Zajíc. Foto 5 x std.

 

Nedakonice - O.Lhota 7:0. Foto: NA/ Lenka Horáková

 

Nedakonice - O.Lhota 7:0. Foto: NA/Lenka Horáková

 

Nedakonice -O.Lhota 7:0. Foto: NA/ Lenka Horáková

 

Nedakonice - O. Lhota 7:0. Fanoušci domácích fotbalistů. Foto: NA/Lenka Horáková