Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalové Slovácko zahajuje o víkendu sezonu. Jsme silnější - tvrdí trenér Soukup. Rozhovor s posilou obrany + video z focení mužstva

1311933951-foto-slovacko-podzim-2011-142

Ve středu byla obvyklá tiskovka a focení mužstva před zahájením nového ročníku ligy. Žádné převratné novinky jsme se nedozvěděli. Slovácko se chce v nové sezoně posunout v tabulce a hrát kolem desátého místa. Zapracovat do klubu co nejvíce odchovanců a stabilizovat v Uherském Hradišti první ligu. Trenér Soukup hodnotil přípravu opatrně. "Obsahově i objemově jsme náplň splnili. Potěšující je, že se gólově zapojilo víc hráčů, ovšem jediným měřítem úspěšnosti přípravy budou výsledky v lize," řekl kouč Slovácka. 

Pro fanoušky jenom připomínáme, že na rozdíl od uplynulé sezony, bude hrát Slovácko svoje domácí zápasy o hodinu později. V SOBOTU OD 19.00 HODIN. Přijďte se podívat na start nové sezony - přijede Příbram, která se v posledních letech jenom zachraňuje. Od domácích fotbalistů se proto čeká jedině vítězství. 

Jedna z největších posil klubu se jmenuje Jan Trousil -tento zkušený fotbalista by měl být novým šéfem obrany Slovácka. Z rodinných důvodů přijel na focení s půlhodinovým zpožděním, ale i přesto si udělal čas na rozhovor.

 

Trousil: Mladí hráči ve Slovácku vyzráli – věřím, že sezona bude dobrá

 

Uherské Hradiště - Na jaře šéfoval Jan Trousil obraně slovenské Dubnice. Sestupu sice nezabránil, ale jeho mužstvo inkasovalo pouhých dvanáct branek - téměř o dvě třetiny méně jako v podzimní části soutěže. „Mančaft byl perfektní, měl na střed tabulky. Bohužel se zaspalo v posílení, neměli jsme gólového útočníka,“ ohlédl se pětatřicetiletý obránce za svou půlroční misí. 

V Uherském Hradišti podepsal dvouletou smlouvu a v kádru trenéra Soukupa patří mezi nejzkušenější fotbalisty. Stejně působil i při rozhovoru, k otázkám ho nemusíte příliš nutit, mluví zkušeně a bez známky nervozity.  Fotbalista, který začínal svoji kariéru v Kutné Hoře, vyběhne za pár hodin ke své desáté prvoligové sezoně.

 

V posledním přípravném zápase jste kvůli zranění nenastoupil. Jak to aktuálně vypadá s vaším zdravotním stavem?

Jsem naprosto fit a na první zápas se těším. S trenérem jsme byli domluvení, že generálku proti Opavě vynechám. Sedm dní bylo adekvátní tomu, aby se noha dala do pořádku, od neděle už normálně běhám. V půlce týdne jsem začal trénovat naplno a nevidím žádný problém.

 

Dá se těsně před prvním ligovým zápasem odhadnout síla mužstva?

Něco se dá vyčíst, ale nikdy ta příprava neukáže, jak je mužstvo na sezonu připraveno. Někteří kluci jsou v přípravě výborní, ale když hrají mistrák a je plný stadión, tak jsou poloviční. Mám s tím zkušenosti z Brna i z jiných klubů, kde jsem hrával. V přípravných zápasech není žádný tlak a mladí hráči dokáží svoje umění prodat.  Nechtěl bych to dopředu hodnotit, sám jsem zvědavý, jak zvládneme první zápas.

Přípravné zápasy a ligová utkání se tedy podle vás nedají srovnávat?

Když uděláte chybu v přípravě, prakticky nic neděje, zkoušejí se různé varianty a herní situace. V soutěži víte, že jde o body, jakmile nechytíte začátek ligy a budou vám soupeři utíkat, to samozřejmě dobré není. Hraje se o to, kdo bude v lize a kdo ne. 

V kádru patříte mezi nejzkušenější hráče. Dá se ve vašem případě mluvit před startem ligy mluvit o nějaké nervozitě?

Vždycky je u mě takové chvění, a očekávání, kdy už liga konečně začne. Pauza bez mistrovstvích zápasů je dlouhá, jakmile vím, že přijde zápasový rytmus, je to příjemná změna. Trénujeme hlavně proto, aby všechno vygradovala v lize. Kvůli tomu fotbal hrajeme.

Jaký máte pocit z přípravy sám za sebe? 

Sice byla trošku specifická, ale můžu říct, že jo. Vždycky jsme běhali v lese, trenér Soukup měl přípravu zaměřenou trošku jiným směrem. Soustředil se spíš na herní činnost na hřišti, nejsou to dlouhé a monotónní běhy. Mně to vyhovuje, šetříte tím kolena, záda, a je to daleko fotbalovější. Myslím si, že ku prospěchu věci. Doufám, že z toho budeme těžit v nové sezoně.

V přípravě jste dostali jenom čtyři branky. Bude obrana v čele s Trousilem pevnější?

Všechna mužstva, proti kterým jsme hráli, nebyla až tak top. Už jsem říkal, že příprava něco napoví, ale vždycky je to o mistrovských zápasech.  Na soustředění v Rakousku jsme hráli proti kvalitním mančaftům, nedostali jsme branky, protože celé mužstvo hrálo dozadu. S Příbramí se nemůžeme spoléhat na to, že budeme jenom bránit, my musíme góly hlavně dát. Pokud to skončí 4:2 pro nás, budeme spokojení a diváci určitě také.

V posledních zápasech pěti zápasech jste dali dvě branky. Není z toho v mužstvu nějaká nervozita?

Určitě ne. Kluci se do šancí dostávali, je to jenom o tom, aby je proměnili. Horší by bylo, kdybychom se do šancí vůbec nedostávali.

Do útoku přišel Libor Došek. Je to velká posila pro Slovácko?

Odehrál jsem proti němu spoustu zápasů a ve většině soubojů se rozdávali lokty na všechny strany. Libor je na hrotu strašně silný hráč, jakmile se ve vápně dostane k balonu je hodně složité ho odstavit. Všichni stopeři v lize s ním mají problémy.

 S jakým postavením v tabulce bude Jan Trousil spokojený po skončení podzimu?

Věřím, že sezona bude dobrá. Někteří mladí hráči, kteří nastupovali v uplynulém ročníku, vyzráli, s tlakem se budou vyrovnávat daleko lépe. Ideální bude hrát uprostřed tabulky.

 

 Tady je video z focení fotbalistů Slovácka. Hráče si skládá fotograf Josef Otto

 
 
 
 
 

POSILY SLOVÁCKA 

  
. OBRÁNCE: JAN TROUSIL -35 LET, 178 LIGOVÝCH ZÁPASŮ, 11 BRANEK. PŘESTUP Z BRNA
 
 
 
 
ÚTOČNÍK: LIBOR DOŠEK -33 LET, 284 LIGOVÝCH ZÁPASŮ, 73 BRANEK. PŘESTUP Z TEPLIC
 
 
ZÁLOŽNÍK: MIROSLAV POLIAČEK -28 LET. PŘESTUP ZE SENICE. VĚTŠINOU PŮSOBIL NA SLOVENSKU. V ČESKÉ LIZE MÁ ODEHRANÉ 2 ZÁPASY ZA HRADEC KRÁLOVÉ
 
 
 
 ÚTOČNÍK : MILAN KERBR - 21 LET, ODCHOVANEC KLUBU, KTERÝ V UPLYNULÉ SEZONĚ HOSTOVOVAL V TŘETILIGOVÉM FRÝDKU -MÍSTKU. V PRVNÍ LIZE ODEHRÁL ZATÍM JENOM 15 MINUT.
 
 
 NOVÝ MLUVČÍ KLUBU: JE TENTO MUŽ, JMENUJE  SE FRANTIŠEK UHŘÍČEK A VYSTŘÍDAL ALEŠE MAZURKA
 
 
 
1 FC SLOVÁCKO -SEZONA 2011/2012
 

PODZIMNÍ ZÁPASY SLOVÁCKA:

 
1. KOLO SLOVÁCKO - PŘÍBRAM     30.7. 19.00
2. KOLO BOLESLAV - SLOVÁCKO   7.8.   17.00
3. KOLO SLOVÁCKO -SPARTA       13.8.  19.00
4. KOLO OLOMOUC- SLOVÁCKO     21.8.  17.00
5. KOLO SLOVÁCKO -DUKLA         27.8.  19.00
6.KOLO  BOHEMIANS -SLOVÁCKO             11.9.  17.00
7.KOLO  SLOVÁCKO - Č. BUDĚJOVICE       17.9.  19.00
8.KOLO  BANÍK - SLOVÁCKO                    24.9. 17.00
9.KOLO  SLOVÁCKO - JABLONEC              1.10. 19.00
10. KOLO SLOVÁCKO - PLZEŇ 15.10.17.00
11.KOLO H. KRÁLOVÉ -SLOVÁCKO            23.10. 15.00
12. KOLO SLOVÁCKO- SLAVIA                 29.10.  17.00
13.KOLO TEPLICE - SLOVÁCKO                6.11.    17.00
14.KOLO SLOVÁCKO - LIBEREC                12.11.   17.00
15. KOLO ŽIŽKOV - SLOVÁCKO                20.11.  10.15
16. KOLO SLOVÁCKO - BOLESLAV            26.11.   17.00  
 
 PŘÍPRAVA SLOVÁCKA: 
 
11 zápasů. 7 vítězství  – 2 remízy- 2 prohry
 
skóre:         23:4
Střelci v přípravě

Čtvrtníček 4
Nestorovski 3
Došek 3
Volešák 3
Hlúpik 3
Jeleček 1
Fujerík 1
Stránik 1
Szmek 1
Kordula 1
Kubáň 1
Ondřejka         1

 

Odchody:
Petr Švancara –  klub mu  neprodloužil smlouvu
Aleš Urbánek -   klub mu neprodloužil smlouvu
Jiří Valenta     -  skončilo mu hostování z Jablonce 
Daniel Nešpor – skončilo mu hostování z Vlašimy
Amadou Cissé  -skončilo mu hostování z Bohemians 
Radek Szmek -  hostování v Třinci
Jaroslav Starý – hostování Žižkov
Ilia Nestorovski -???


Příchody:
Jan Trousil - přestup z Brna 
Libor Došek – přestup z Teplic
Miroslav Poliaček –  přestup ze Senice
Milan Kerbr – návrat z hostování ve Frýdku – Místku
 
std