Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalové Slovácko zahájilo přípravu - v sobotu hraje první zápas

1308689143-slovacko-hradec-007

Na hřišti v Nedakonicích zahájili fotbalisté Slovácka přípravu na nový ročník Gambrinus ligy. Do kádru svěřenců trenéra Miroslav Soukupa se hlásila první posila - sedmadvacetiletý Miroslav Poliaček, který s klubem podepsal profesionální smlouvu. Trenér Soukup slibuje další zajímavá jména, takže uvidíme, kteří hráči se v klubu v nejbližších dnech objeví. Na prvním tréninku překvapivě chyběl Peter Sládek. V uplynulé sezoně s devatenácti góly nejlepší střelec třetiligové Myjavy. Rozhovor s ním si můžete přečíst o něco níž.

První zápas hraje Slovácko v sobotu dopoledne proti Vracovu, který skončil v krajském přeboru na třetím místě.

 

NA PRVNÍM TRÉNINKU BYLI TITO HRÁČI:

 

Brankáři: Filipko, Heča, Matalyha.


Obránci: Reinberk, Starý, Kuncl, Košút, Mezlík, Kubáň, Daníček.


Záložníci: Fujerik, Volešák, V. Valenta, Kordula, Svízela, Jeleček, Hlúpik, Poliaček.


Útočníci: Ondřejka, Szmek, Kerbr, Zahran, Vlček.


Chyběli: Nestorovski (pozdější přílet), Perůtka (zranění).

 

Příchody:

Miroslav Poliaček – Senica
Milan Kerbr – návrat z hostování ve Frýdku – Místku
Jakub Svízela – přeřazen z dorostu
Tomáš Jeleček - přeřazen z dorostu
Vlastimil Daníček – přeřazen z dorostu

Kdo je Miroslav Poliaček?
Sedmadvacetiletý slovenský záložník už v minulosti v nejvyšší české lize působil. V sezoně 2002/ 2003 přišel z Prievidze do Hradce Králové, kde odehrál dva ligové zápasy. Posledním působištěm Miroslav Poliačeka byla slovenská Senica. Ligové starty má na svém kontě z působení ve Slovanu Bratislava a Tatranu Prešov.  V uplynulém ročníku Corgoň ligy nastupoval za Senicu především jako střídající hráč a vstřelil jeden ligový gól. Miroslav Poliaček je odchovanec  Baníku Sebedražie v okrese Prievidza.


 Na zkoušku jsou v klubu dva hráči.

Tomáš Vlček - „Je to podobný typ jako útočník Radek Szmek. Na toho jsme sice uplatnili opci, ale o místo se ještě musí porvat," řekl o něm trenér Miroslav Soukup

Essam Zahran - Dvacetiletý Zahran strávil mládežnická léta v Anglii, kde prošel akademiemi Leicesteru a Crystal Palace. Pak odešel do Kataru a naposledy působil v egyptské Ismaily. „Je to rychlonohý útočník, který je stálým členem olympijské reprezentace Egypta. Uvidíme, jak se ukáže,“ poznamenal Soukup.


Odchody:
Petre Švancara – klub mu  neprodloužil smlouvu
Aleš Urbánek -   klub mu neprodloužil smlouvu
Jiří Valenta     -  skončilo mu hostování z Jablonce
Daniel Nešpor – skončilo mu hostování z Vlašimy
Amadou Cissé  -skončilo mu hostování z Bohemians


Přípravu na novou sezonu zahájili fotbalisté Slovácka v pondělí. Gambrinus liga odstartuje poslední červencový víkend.


Plán letní přípravy 1. FC Slovácko:


20. června: začátek přípravy
25. června:Slovácko - Vracov (10.30.Nedakonice, Kunovice?) Spytihněv – Slovácko (15, Spytihněv)


29. června: Slovácko – Myjava (15, Kunovice)


2. července: Slovácko – Trenčín (10, Kunovice)


5. července: Slovácko – Ružomberok (15, Kunovice)


9. července: zápas v jednání (10)


12.-16. července: soustředění v Rakousku (tři zápasy – v jednání)


23. července: Slovácko – Opava (18, Uherské Hradiště)

 

 

Slovácko Sládka nechce, slovenské top týmy prý ano


Myjava, Uherské Hradiště – Přesně před rokem se hlásil do letní přípravy trenéru Slovácka Miroslavu Soukupovi, ale příliš šancí pod ním nedostal. Pokud chceme být úplně přesní, tak odehrál poločas v zápase proti Trenčínu.
Kmenový útočník Slovácka, jednadvacetiletý Peter Sládek, odešel na hostování do rodné Myjavy. S odstupem času tohoto rozhodnutí určitě nelituje. V dresu Spartaku prožil pohádkovou sezonu. Jeho klub postoupil poprvé v historii do druhé nejvyšší slovenské soutěže a vytáhlý blonďák se stal s devatenácti góly nejlepším střelcem mužstva. Okolo Sládka, který má ve Slovácku ještě rok platnou smlouvu, údajně mlsně krouží ambiciózní Senica, Košice i Hoftychova Trnava. Je s podivem, že na pondělním srazu Soukupových svěřenců před novou prvoligovou sezonou chyběl.


Proč jste nenastoupil letní přípravu v dresu Slovácka? Uvidíme vás na podzim v Uherském Hradišti?


O mém další působení se pořád jedná, ale Slovácko to s největší pravděpodobností nebude. Pořád jsem jeho hráčem, ale momentálně se jedná o mém odchodu.


Vy sám už nemáte zájem hrát za Slovácko?


Uff, tato otázka mě překvapila. Řeknu to asi takto. Dva roky jsem byl ochotný hrát na Slovácku za každou cenu a dvakrát mě poslali na hostování. Ani teď, když se mi sezona mimořádně vydařila a dal jsem devatenáct gólů a na dalších třináct přihrál, neprojevilo Slovácko nějaký extra zájem, abych se vrátil. V této chvíli to vypadá, že moje cesta půjde asi jiným směrem.


Co rozhodlo o tom, že vaše fotbalové ambice míří jinam než do Uherského Hradiště?


Nechci tady plakat, ani si stěžovat, ale u nás na Myjavě se ke mně chovají velmi dobře a seriózně, přitom nejsem jejich hráč. Na Slovácku jsem takový pocit neměl. Přesto na něj nedám dopustit. Miluji ten kraj, ty lidi, možná se tam jednou vrátím. Ale já potřebuji hrát a mít oporu v trenérovi. Nechci, aby to vyznělo, že kydám na klub hnůj, strašně mu fandím a vždycky se do Hradiště rád vracím.


U trenéra Soukupa jste necítil důvěru?


Před rokem jsem se vrátil z hostování z Vítkovic. V přípravě jsem odehrál jenom poločas proti Trenčínu. Nerad se chválím, ale tady si troufnu říct, že jsem byl z těch lepších hráčů. Na další zápas do Ružomberka už mě pan Soukup ani nevzal. Strašně mě to mrzelo, ale trenér věřil jiným, už tehdy jsemvycítil, že ve Slovácku nezůstanu.


Mluvil jste během jara s trenérem Slovácka Miroslavem Soukupem?


Ne. Trenér Slovácka byl na našem zápase asi před měsícem, bavil se jenom s funkcionáři Myjavy.


Ve hře je tedy přestup ze Slovácka na Myjavu?


V současné době je ve hře víc týmů, ale já se vůbec nebráním na Myjavě zůstat. Všechno tu šlape, jak má. V klubu jsou seriózní lidi, kteří mají zájem, abych tu zůstal.


Ještě se vraťme k uplynulé sezoně. Odehrál jste v dresu Myjavy všechny mistrovské zápasy?


Jeden jsem nehrál, bylo to kvůli žlutým kartám.


A stal jste se nejlepším střelcem mužstva…


To bychom byli moc dobří, kdyby dal někdo ještě víc gólů (směje se). Musím říct, že góly jsou zásluhou celého mančaftu, ale na většinu branek mi přihrával Michal Dian. Výborný fotbalista, v Česku hrával za Bohemku a Čáslav.


Jak jste dopadl mezi střelci v celé soutěži? Na internetových stránkách Spartaku Myjava se toho moc dozvědět nedá…


Všechny stránky nejsou tak dobré, jako má Slovácko (znovu smích). Nijak jsem to nezjišťoval, protože mě to ani nezajímá, ale myslím, že bývalý ligový hráč Martin Fabuš dal víc gólů.


Na jakém postu jste nastupoval?


Hrával jsem pravou zálohu.


Z postu pravého záložníka jste dal devatenáct branek? Kolik gólů dali útočníci?


My jsme hráli systémem 4–5–1 a z krajů zálohy jsme dost útočili. Myslím, že náš nejlepší útočník dal jedenáct gólů.


V souvislosti s vámi se mluví o zájmu Košic, Trnavy a Senice. Můžete to potvrdit?


Je to pravda. Trnava se ozvala už v zimě, měl jsem s mužstvem odletět na soustředění do Turecka, ale nechtěl jsem z Myjavy odejít. Měli jsme našlápnuto na postup a já jsem nechtěl jít pryč a nechat kluky ve štychu. Košice budují nový mančaft a zájem trvá. Do Senice to mám z domu asi dvacet kilometrů a nějaká jednání už proběhla, ale já se nikam silou netlačím. Pro mě je v první řadě důležitý zájem a důvěra trenéra. Potřebuji hlavně pravidelně hrávat.


Kdy o vás bude definitivně jasno? V jakém dresu vás uvidíme v příští sezoně?


Doufám, že v nejbližších dnech. Přípravu začnu pravděpodobně s Myjavou. Moc mě ale pustit nechtějí, protože už jim odešlo asi pět hráčů.


std

Očima trenéra Miroslava Soukupa
„Sládka jsme sledovali, dokonce jsme viděli jeho poslední zápas v letošní sezoně. Zvažovalijsme možnost, že by se vrátil zpátky, nakonec jsme se ale rozhodli jinak. Myjava projevila zájem ho koupit a jednáme s ní. Že by o něj měly zájem špičkové slovenské kluby, o tomnevím. Předpokládám, že pokud by ho chtěly, tak by se nám už ozvaly. A to se zatím nestalo.“ Miroslav Soukup, trenér a sportovní ředitel 1. FC Slovácko  (ms)


Tady je Peter Sládek na úvodním tréninku Slovácka před rokem

 

A tady je se svou přítelkyní Pavlou v dresu Myjavy. Foto: Andrea Majtánová