Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalové Slovácko je bez potrestaného Švancary poloviční

1252932710-slovacko-teplice-1-032

 

Fanoušci Slovácka nemohli ani při fotbale opomenout slavnosti vína, kterými město dva dny žilo. Choreo, které je na fotce předvedli v prvním poločase. 

Fotbalisté Slovácka prohráli 0:2 s Teplicemi, které se dostaly na první místo v lize. Zdá se, že bez potrestaného Petra Švancary je mužstvo poloviční. Sportovně je nutné přiznat, že Teplice vyhrály naprosto zaslouženě. Byly ve všem o krok rychlejší jako domácí fotbalisté.

 Severočechy trénuje Jiří Plíšek, který na Slovácku nedávno působil. Fanoušci - hlavně ti z kotle, mu po celý zápas nemohli přijít na jméno a hlasatel je musel neustále napomínat. Popravdě nevím, proč je na Slovácku tak neoblíbený. Za jeho éry se mužstvu zoufale nedařilo, ale bylo to také hráčským kádrem, který měl k dispozici. Jiří Plíšek na „tiskovce" působil naprosto normálním dojmem a když jsem ho potkal, jak nastupuje do autobusu, tak ještě popřál ať se daří. Na mě působil dojmem sympatického chlapíka.


Na Slovácko přišel z Baníku Ostrava nový gólman Petr Vašek, který by měl nahradit zraněného Mira Filipka. Rozhovor s ním si můžete přečíst o pár řádků níž. Ještě jedna „drobnost" mě na stadiónu naštvala. V nedělním večerním zápase nesvítili světla na plný provoz a focení bylo na hranici únosnosti. Doufám, že to byla vyjímka a příště to bude lepší.


„Nezvládli jsme to. Já i Němčický,"
 přiznal brankář Slovácka Petr Vašek

Zranění gólmana Filipka a nepřesvědčivý výkon Kubáska proti Slavii donutilo vedení Slovácka k rychlému jednání. V týdnu podepsal dvouletou smlouvu s uherskohradišťským klubem třicetiletý brankář Petr Vašek, který přišel z Baníku Ostrava. Horší začátek svého nového angažmá si nemohl přát.  Z hrací doby uběhly pouhé tři minuty. Domácí gólman se ještě nestačil ani pořádně rozhýbat a už lovil míč ze své sítě.

Pokud jsem to dobře sledoval, tak na míč jste si poprvé sáhl, až když jste ho lovil ze sítě?

Je to tak, na balón jsem si šáhl, až když jsem ho tahal z branky.

Nešlo s tou gólovou střelou teplického Vondráška už nic dělat?

Určitě jde všechno vyřešit líp. Prostě jsme to nezvládli - já i Něma (Němčický) a byla z toho  branka v naší síti.

Po jak dlouhé pauze jste chytal prvoligový zápas?

Dneska je kolikátého?

Třináctého září.

Tak za pět dnů, by to bylo přesně pět měsíců.

Jak jste se cítil v zápase po vaší delší herní pauze?

V první moment jsem si říkal, že to bude fajn, nebyl jsem vůbec nervózní. Přišla třetí minuta utkání, dostali jsme gól a v duchu jsem si řekl, že to bude teda velice zajímavé.

Když srovnáte zápasy, kdy jste nastupoval pravidelně a dnešní utkání, ke kterému jste nastoupil skoro po půlroční pauze. Vidíte tam nějaký rozdíl?

Pro mě to bylo hlavně psychicky náročnější. Ke konci zápasu už jsem byl unavený.


Říkáte, že Teplice hrozily hlavně z brejků, ale určitě jste si v zápase zachytal, že?

Tak, nenudil jsem se. V obraně byly sice menší okýnka, ale vcelku jsem se snažil podat co nejlepší výkon.


Nezdálo se vám, že v zápase bylo těch slabších chvilek obrany víc?

To si nemyslím. Naše obrana se snažila, ale útočníci Teplic jsou momentálně hodně dobří a tepličtí na tom staví svoji hru. My jsme museli vstřelit vyrovnávací gól a oni hrozili hlavně z brejkových akcí.

Kdy jste se vůbec dozvěděl o zájmu Slovácka?

Slovácko se ozvalo v úterý. Zrovna jsem hledal v Ostravě motivaci pro můj další fotbalový život. Bylo to strašně rychlé, ale na druhou stranu je to možná dobře, protože nebylo čas o všem nijak zvlášť přemýšlet. V úterý jsem byl ještě v Ostravě a v neděli už jsem chytal ligu proti Teplicím, které momentálně podávají výborné výkony a pro nás to utkání bohužel skončilo nedobře. 

Už jste přestěhovaný do Uherského Hradiště? Odkud vlastně pocházíte?

Ještě nejsem. Teď momentálně bydlím v Opavě. Kdy se budu stěhovat zatím nevím, to se ještě musím dohodnout.

         

Chmelíček - Teplice vyhrály asi zaslouženě

Střelec úvodní branky hostů si myslí, že Němčický míč podcenil

Hodně zklamaný a rozmrzelý byl po zápase proti Teplicím forvard Slovácka Aleš Chmelíček.
V závěru prvního poločasu sice střelil vyrovnávací branku, ale v době přihrávky od Víta Valenty byl podle pomezního arbitra v ofsajdu. Chmelíček ale po zápase tvrdil pravý opak.
„Myslím si, že zápas malinko ovlivnil náš neuznaný gól. Rozhodčí to mohl pustit. Byla to velice sporná situace. Kdyby odpískal gól, tak by tepličtí vůbec neprotestovali. Nechci se na to ale vymlouvat. Musím uznat, že hosté vyhráli asi zaslouženě," smutnil Chmelíček a pokračoval v hodnocení utkání.

Zápas se mně hodnotí velmi špatně. Bohužel, naší hrubou chybou v obraně jsme se sami potrestali a to nás srazilo trochu na kolena. Co se týče bojovnosti a snahy, tak nám nikdo nemůže nic vytýkat. Dali jsme do zápasu všechno. Teplice přijely hrát ze zabezpečené obrany a chtěly hrozit hlavně z brejků - vyšlo jim to dokonale."
 
Domácí útočník v pohárovém fiasku proti divizní Třebíči sice nenastoupil, ale od vedení klubu si vyslechl také své. Jestli dostalo mužstvo pokuty, podmíněné vítězstvím proti Teplicím, jsme se od Chmelíčka nedozvěděli.
„Já bych o těchto věcech nerad mluvil. Něco tam bylo, ale že by to bylo podmíněné dnešní výhrou, tak to ne. Za Třebíč nám řeklo vedení svoje. My jsme se z toho chtěli ponaučit. Dnešní přístup k zápasu byl dobrý, ale soupeř byl o ty dva góly lepší a prostě vyhrál."


Nejvíc při chuti ve žlutém dresu Severočechů byl útočník a střelec úvodní branky zápasu Tomáš Vondrášek. Už ve třetí minutě se mohl společně radoval se čtrnácti fandy Teplic, kteří se „tísnili" v sektoru hostů. „Všímal jsem si hlavně míče, ale viděl jsem, že brankář Vašek si povyběhl a snažil jsem se ho přehodit - naštěstí se to podařilo. Myslím si, že domácí kapitán Němčický to při našem souboji trošku podcenil a míč podběhl," domnívá se dvaadvacetiletý fotbalista, pro kterého to byl první ligový gól. „Útočník je tam na to, aby dával branky a ne aby tam jenom tak lítal. Mně se to čtrnáct zápasů nedařilo, ale jsem strašně rád, že už to tam konečně spadlo a my jsme vyhráli."

      Text a foto: Stanislav Dufka

 

 

 

 Nový brankář Slovácka Petr Vašek

 

 Vpravo je potrestaný Petr Švancara. Když viděl, že na něj mířím foťákem, tak okamžitě zapózoval...

 

 Slovácko inkasovalo už ve třetí minutě. Takto slaví střelec úvodní branky Teplic Tomáš Vondrášek

 

 

 V bílém dresu Michal Gonda, který se nemůže po zranění dostat do herní pohody

 

 Trenér Teplic Jiří Plíšek