Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalové Slovácko čekají dva důležité zápasy. Přečtěte si, jak je vidí Tomáš Randa

1255551067-slovacko-teplice-034
Tento rozhovor vznikl doma u Tomáše Randy v Kozojídkách, které jsou asi čtyři kilometry od Veselí nad Moravou. Jel jsem k němu na reportáž o jeho velkém koníčku – o malování. Byl by hřích se při té příležitosti nezeptat, jak vidí obránce Slovácka dva následující zápasy svého týmu. Povídání a fotky o tom, jak Tomáš Randa maluje, si na těchto stránkách můžete přečíst v nejbližších dnech.

Randa: Bohemians a Kladno? Budu spokojený se čtyřmi body


Po reprezentační přestávce čekají Slovácko dva veledůležité zápasy, které hodně napoví o tom jaká bude spokojenost v zimní přestávce.  Jeden z nejzkušenějších hráčů Slovácka 34-letý obránce Tomáš Randa si po desíti odehraných kolech představoval svoje mužstvo na úplně jiném místě v prvoligové tabulce.
 
Tomáši, jak se díváte na umístění Slovácka po první třetině ligy?

Byl bych rád, abychom nebyli tam, kde jsme – to je jasné. No, představovali jsme si to určitě jinak. Realita je ale taková, jaká je. Namočili jsme se tam sami a sami se z toho musíme také dostat. Doufám, že to bude co nejspíš.

Jakým způsobem se z toho chcete dostat? Kde hledat recept na lepší výsledky?

Z toho vede jediná cesta. Makat na tréninku, snažit se a hlavně to převést do těch zápasů. Nesmíme ztrácet hlavu, máme před sebou ještě dvacet zápasů a já věřím, že to určitě přijde.

Máte za sebou 195 ligových zápasů. Pamatujete ve své kariéře takovou sérii, když jste nedali pět utkání za sebou ani gól?

Pamatuji si to z Olomouce, když jsme se zachraňovali. Musím říct, že je to těžká „bažina“ a nikomu to nepřeji, protože to je hnus. Doufám, že do toho nezapadneme úplně a rychle se z toho vyhrabeme.

Slovácko dostalo v lize po střížkovských Bohemians nejvíc gólů. Jak se na to díváte vy osobně jako jeden z hráčů obrany?

Některé branky, které dostaneme (chviličku se odmlčí) – to je prostě také náš kopec smůly a štěstí soupeřů. Třeba první zápas proti Plzni jsme byli lepší a oni to dvakrát trefili do šibenice. Nebo při posledním zápase s Baníkem. Urby (Urbánek pozn. aut.) chce odkopávat míč a trefí Němčického, od kterého se odrazí do vlastní branky.

Nálada v kabině asi také není zrovna ideální, že?

Každý z nás určitě ty špatné výsledky vnímá, ale že by bylo nějaké mrtvolné ticho, tak to ne. Sranda je pořád, když si to člověk moc bere, tak je to obyčejně ještě horší. Teď přišel Lukáš Zelenka, který bude určitě posilou. Je vidět, že to má v noze a bude jenom otázka času až se do toho ještě víc dostane.

Další kolo hrajete na Bohemians 1905. V uplynulé druholigové sezóně jste s tímto soupeřem prohráli oba zápasy. Jak na ně vzpomínáte?

Musím uznat, že zhruba před rokem byla Bohemka u nás lepší. Dala hned ze začátku rychlý gól a my už jsme si s tím nedokázali poradit.  Na jaře jsme ale v Praze mohli klidně vyhrát. Neproměnili jsme svoje šance a oni vyhráli šťastným gólem.

Na koho si budete muset dávat na Bohemians největší pozor?

Určitě na všechny. Hlavně ale na Lukáše Hartiga, kterého dobře znám – hrávali jsme spolu v Olomouci. Je to typ hráče, který nic nevypustí a nedá vám nic zadarmo. Do všeho jde a do všeho vletí, žádný balón není pro něho ztracený. Pro obránce je strašně těžké, když ho útočník pořád takto agresivně napadá.

Do konce podzimní části ligy schází šest zápasů, na kolik bodů si troufáte?

Já si žádné bodové plány nedělám.Tak určitě chceme uhrát ještě co nejvíc bodů, aby nás to nastartovalo v klidu do jarních odvet.

Teď vás čekají dva hodně důležité zápasy. Hrajete s mužstvy z dolní poloviny tabulky.  S čím budete spokojený po tomto dvojzápase?

Venku se počítá každý bod. Kdyby jich bylo šest, tak by to byla nádhera, ale budu spokojený i s remízou v Praze, kterou ale musíme potvrdit výhrou doma s Kladnem.

Jak vy sám zatím hodnotíte své výkony během podzimu?

Zatím mám takové smíšené pocity. Některý zápas se cítím dobře, že se povedl, a někdy je to bohužel horší.

Máte za sebou téměř dvě stovky ligových zápasů. Troufnete si srovnat současný kádr Slovácka s mužstvy kde jste hrával?

Srovnat se to určitě dá. V žádném případě to tady není kádr na boj o záchranu. Síla mužstva je minimálně na střed tabulky.

                             Text a foto:       Stanislav Dufka

 

Podrobnosti o zájezdu na Bohemku tady:

http://www.fcslovacko.com/clanek.asp?id=3727&id_rubrika=10&z=1