Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalová Lhota jde do boje - omlazená, s novým brankářem a bez většího tréninku

Trenér Lhoty Zalubil si přeje vyhnout záchraně

Fotbalisté z největší Lhoty v republice jdou do podzimní části soutěže se značně omlazeným kádrem

Třetí rok budou hrát I.B třídu fotbalisté z Ostrožské Lhoty. Trenérskou důvěru má i nadále muž, který pro největší Lhotu v republice úspěšně zachránil na jaře krajskou soutěž – Bohuslav Zalubil.

Jednatel klubu Antonín Miklíček má pro trenéra, který mužstvo povede, i na podzim jenom slova chvály. „Je důležité, že se chytili mladí hráči. V jarní části, kdy jsme bojovali o záchranu, zařadil nový trenér do mužstva tři dorostence a ti rozhodně nezklamali. V posledních šesti mistrovských zápasech jsme neprohráli, a když k tomu připočtu dva přáteláky a předkolo poháru, tak je to šňůra devíti zápasů bez prohry. To hovoří za vše,“ připomíná Miklíček.

Do nového ročníku soutěže jde mužstvo trenéra Zalubila oslabeno o dvě opory.

„Po téměř šesti letech u nás skončil snad nejlepší gólman, kterého kdy Lhota měla – Jirka Soukeník ze sousední Ostrožské Nové Vsi, který byl na operaci kolena a jeho účast je na podzim vyloučená,“ posteskl si kouč.

Branku fotbalistů z pod Svatého Antonínka tak bude hájit Zbyněk Šicha, který působil v minulé sezóně v sousedním Hluku. „Zbyněk je sice Lhoťan, ale hráč Hluku. Šel k nám na hostování, výměnou za nadějného dorostence Hanáka. Zatím se nový gólman jeví velmi dobře. Já bych o nějakém oslabování na místě brankáře nerad mluvil. Uvidíme, jak se s postem jedničky Zbyněk popere, o jeho kvalitách se můžeme bavit až za půl roku,“ vzhlíží s nadějí k novému gólmanovi trenér Zalubil.

Další přespolní hráč - univerzál Štěpán Jurásek, se po jarním hostování vrátil do rodného Hluku. „Tím, že hlucké béčko postoupilo do naší soutěže, Štěpán u nás už neměl zájem hrát a my jsme ho ani nechtěli nějak přemlouvat,“ říká Zalubil.

Letní příprava byla ve Lhotě poznamenaná velikou směnností mužstva a menší účastí hráčů na tréninku. Pro Lhotu je to problém, se kterým se musí současný dvaapadesátiletý kouč Bohuslav Zalubil vyrovnat. „Máme moc mladých hráčů, kteří jsou přes léto na brigádách a většina mančaftu dělá v třísměnném provozu. Někdy jsem měl na tréninku třeba jenom čtyři kluky. Já vlastně ani nevím, kdo mně přijde v neděli na zápas a kdo půjde do práce. V kádru je sice šestnáct fotbalistů, ale dostupnost hráčů je špatná,“ postěžoval si trenér a nezapomněl připomenout, že soutěž odehraje výhradně s vlastními hráči.

„Jestli jsem někde slyšel, že třeba Jalubí má v naší třídě jenom svoje odchovance, tak u nás je to naprosto to samé. Do Lhoty se nikdy nikdo moc nehrnul. Kluci hrají, jak se říká za klobásu a pivo. Já budu spokojený pokud nebudeme po podzimu figurovat na sestupových příčkách,“ říká otevřeně Zalubil. „Tak to určitě mířím výš. Toto mladé mužstvo má minimálně na klidný střed tabulky,“ reagoval na trenérova slova jednatel Lhoty Antonín Miklíček, který byl u našeho rozhovoru přítomný.

Na koho se tedy trenér bude spoléhat? Kdo by měli být tahouni mužstva? „Věřím, že to bude náš nový gólman Zbyněk Šicha. V obraně se obrovsky zlepšil Staňa Zbořil a v záloze budu spoléhat na Martina Kusáka a Ondru Zalubila. Takovým tahounem by mohl být i Josef Štergenich, ale tomu chybí na hřišti disciplína. Škoda dlouhodobě zraněného Jirky Dominika, ten nám bude v záloze moc chybět. V útoku se budu spoléhat na góly svého druhého syna v mužstvu Martina,“ shrnul opory mužstva kouč Lhoty.

Přípravné zápasy:

Lhota – Mokré Háje (Slovensko) 4:1 (Hubík 2, O. Zalubil, M. Zalubil)

Lhota – Blatnice 3:2 (M. Zalubil, F. Zbořil, J. Štergenich)

Lhota – Březolupy (pohár) 2:1 (Hubík, O. Zalubil)

Text a foto: std