Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalisté Slovácka zachránili bod až v nastavení -trefil se Švancara. Videa, rozhovor se šťastným střelcem a fotky ze zápasu.

1300650462-1-1300650462

Už se zdálo, že fotbalisté Slovácka odejdou znovu poražení. V poslední akci zápasu a v posledních sekundách hry, ale Petr Švancara rozhodl o tom, že body se tentokrát budou dělit. Jablonec dostal na jaře vůbec první branku a Slovácku uhrálo s favoritem cennou remízu.

Je neuvěřitelé, že zatímco se domácí fotbalisté v zápase proti poslednímu Ústí nemohli dostat do kloudné akce, tak proti favoritu si vypracovali nejméně čtyři tutovky. Hosté z Jablonce, jmenovitě trenér Komńacký si stěžovali po zápase na výkon hlavní rozhodčí Damkové, která prý nejméně třikrát přehlédla Švancarovo hraní rukou a neodpískala faul těsně před gólem Slovácka. Hlavní rozhodčí také ukazovala po faulu na Lukáše Fujeríka na značku penalty, ale nakonec dala na radu pomezního a domácí Fujerík dostal za simulování žlutou kartu. Jestli byla penalta posuďte na videu sami.

Nechci hodnoti výkon hlavní rozhodčí, ale rozhodně jsem ji viděl odpískat i lepší zápasy. Fotbal v sobotním odpoledni určitě nenudil, jenom je potřeba aby Slovácko doma ( nebo ještě lépe i venku) už konečně vyhrálo....

Ještě jedna poznámka. Po zápase jsme neměli možnost mluvit s žádným hráčem Jablonce. "Jsou pryč. Jejich mluvčí slíbil, že hráče pošle, ale právě odjeli." oznámil asi půl hodiny po zápase tiskový mluvčí Slovácka.

 

SLOVÁCKO - JABLONEC 1:1 (0:0)

Branky: 90 + 3 Švancara - 57 . Jarolím

 

 Švancara: Chudák Dáša z toho byla zamotaná


Uherské Hradiště - Běžela devadesátá minuta zápasu Slovácka proti Jablonci a část diváků už pomaličku odcházela ze stadionu. Málokdo věřil, že jednobrankové manko se domácím podaří ještě srovnat. Hlasatel oznámil, že se budou nastavovat tři minuty. V devadesáté třetí minutě a zřejmě v poslední šanci domácích vystřelil zpoza šestnáctky kapitán Vít Valenta. Jeho nepříjemný projektil jablonecký gólman Valeš vyrazil jenom před sebe. U odraženého míče byl nejdříve Petr Švancara, který z těžkého úhlu a s pomocí tyče zachránil Slovácku alespoň remízu. Po vstřelené brance jeho tvář prozrazovala obrovskou radost a úlevu. Během pár okamžiků zasypal šťastného střelce hrozen radujících se spoluhráčů.

Ten úhel, z kterého jste dal vyrovnávací gól, se zdál poměrně těžký. Bylo obtížné trefit branku?

Já jsem spíš přemýšlel, jestli to dát nahoru nebo po zemi. Potom jsem si myslel, že gólman skočí, takže bych mu to mohl dát pod tělem. Musím se přiznat, že jsem si tentokrát věřil, že tu branku už konečně dám. Předtím jsem ty svoje šance neřešil dost razantně. Je dobré, že nás fanoušci odměnili alespoň potleskem. Bohužel, to děkuji od nás, by bylo pro ně naše vítězství. My to dobře víme. Já vám ani nebudu vykládat, jak nás sere, že jsme nevyhráli už pět zápasů. Každý den se o tom bavíme a těm lidem za tu podporu musíme jenom tleskat, ale aspoň ten bod dneska.  

Věřil jste, až do poslední chvíle, že nakonec vybojujete alespoň remízu?

Věřil, věřil…Od nějaké šedesáté minuty jsem byl na sebe naštvaný. Když nedáme gól a jestli se nepletu bylo to ze čtyř nebo pěti vyložených příležitostí. Byla to i moje chyba, nejvíce za vinu jsem si to dával já. Zaplaťpánbů za vyrovnání v devadesáté druhé nebo v které minutě to vlastně bylo. Asi tam někdo nahoře při nás trošku stojí, protože po té prohře v Ústí to pro nás nebylo vůbec jednoduché. Samozřejmě nakonec jsme rádi za remízu a každý bod se počítá.

Přehrávali jste nejlepší mužstvo jara. Jaký máte pocit z vašeho výkonu?

To je právě to nejhorší. Teď si sedneme v kabině a víme o tom, že jsme měli šance, že nás Jablonec nepřehrál, ale ve sportu je nejhorší, že lepší mančaft to někdy nevyhraje. Papírově byl Jablonec určitě favorit, já našemu týmu doma neskutečně věřím. Myslím si, že kluci vzadu odvedli kus práce. Na co jsme se celý týden připravovali, jsme nakonec jakž takž splnili.

„Všichni víte, že od toho, abych ty góly dával, jsem tu já. Když nepřicházely, tak jsem si to hodně vyčítal.“


Na jednu stranu říkáte, že mužstvu na domácím hřišti věříte. Na druhou stranu jste před vlastními fanoušky bez pěti dnů už půl roku nevyhráli. To spolu moc nesouvisí…

Samozřejmě. Ty fakta jsou děsivá, ale vzpomeňme si na Plzeň, teďka na Jablonec, nakonec ani Sparta to u nás neměla lehké. Já prostě tomu týmu věřím, ale trápí nás šance. Na druhou stranu je to pozitivní v tom, že ty šance přichází. Věřím tomu týmu, prostě mu věřím. Takový výkon a přístup musíme zopakovat v Budějovicích, musíme něco přivést i z venku. Tabulka je neskutečně vyrovnaná, kdo dvakrát vyhraje, tak se zachrání.
 
Co vy osobně si v zápase nejvíce vyčítáte?

Jednu šanci jsem měl možná na delší nohu, ale já to řeknu takto: Ten gól musím dát já. Volešák nebo Fudži taky mají šance, ale já jsem hrál v útoku dneska sám a ten gól musím dát. Určitě to cítíte sami a všichni víte, že od toho, abych ty góly dával jsem tu já. Když ty góly nepřicházely, tak jsem si to hodně vyčítal. Ty příležitosti jsem měl a daly se řešit lépe.

Ještě když hrajete ve Slovácku o novou smlouvu?

Tu smlouvu už nechme být. Buď to přijde, nebo nepřijde.

V prvním poločase šel Lukáš Fujerík sám na gólmana Jablonce. Došlo tam ke kontaktu a místo penalty dostal Fujerík žlutou kartu za simulování.  Jak jste tu situaci viděl vy?

Tam byl v hlavní roli pomezní rozhodčí, který ukazoval, že penalta nebyla. Z mého pohledu se zdálo, že brankář Jablonce ruku na kopačkách Fujeríka měl, ale to vám nejlíp řekne sám Fujerík.

Zraněného brankáře Špita střídal po půlhodině ligový debutant Valeš. Viděl jste to jako vaši výhodu?

Já se přiznám, že když proti nám někdo hraje, příliš se na něj nesoustředím. Trenér nám sestavu soupeře říká. Já samozřejmě Řepku, nebo třeba Pavlíka a ostatní známé hráče znám, ale já se snažím soustředit hlavně sám na sebe. Toho gólmana jsem vůbec neznal. Kdo to byl?

Nějaký Roman Valeš.

Myslím si, že podal dobrý výkon. Brankářskou dvojku má Jablonec slušnou.

V závěru zápasu šel do vápna Jablonce také gólman Filipko. Nebude hrát příště s vámi v útoku?

Už když přišel, řekl mi jeho tajný sen, že by chtěl dát v lize někdy gól. Samozřejmě, že tam nepůjde, když vedeme dva nula. Jde spíš o to, že mu není jedno, že prohráváme. Je to od něho takové hezké gesto. Dneska z toho dokonce padl i gól, ale nakonec tam byly nějaké fauly a strkanice, proto neplatil. Chudák Dáša (Rozhodčí Damková- pozn. aut.), z toho byla trošku zamotaná. Mira tam nějaký rozruch určitě udělal, obranu soupeře to trošku naruší když tam ten gólman je.

Reportáž Slováckého deníku a fotky ze zápasu jsou zde.                            

 

 

 

Domácí trenér Miroslav Soukup mluví o o zápase tady. 

 

Tady mluví o zápase kouč Jablonce František Komňacký, který si v závěru postěžoval na hlavní rozhodčí Dagmat Damkovou.

Valeš má vyražený zub, před gólem Slovácka neodpískala šlapák na Pitáka a neviděla ani tři ruky Švancary. Stěžovat si ale nechceme. Chyby děláme my, hráči i rozhodčí. Naší vinou je, že jsme dali jen jeden gól a nepohlídali si závěr," řekl Komňacký

 

 

 Sestřih zápasu Slovácka proti Jablonci.

 

 

 Názory fanoušků na zápas jsou tady:

 

 Zápas pohledem  stránek Jablonce je zde:

 

A tady je zajímavý rozhovor s čerstvým reprezentantem a útočníkem Jablonce Davidem Lafatou.

Rozhodčí zápas nezvládla - říká Lafata

 

 

 

Naše Lhota měla na zápase také svého zástupce. Ten poslední klučina u Karla Pitáka je Tomáš Kapusta z Hájku

 

První důležitý moment zápasu. Místo očekávané penalty dostává Lukáš Fujerík za simulování žlutou kartu

 

V bílém Václav Ondřejka, který přišel na hřiště zhruba půl hodiny před koncem zápasu

Trenér Slovácka Miroslav Soukup, tady je po inkasovaném gólu do domácí sítě

 Dva brankáři vedle sebe. To se na fotbale tak často nevidí. V poslední minutě zápasu se vydal do vápna soupeře gólman Slovácka Filipko ( v červeném) a nešetrně zajel do svého kolegy z Jablonce. Slovácko sice dalo gól, ale ten rozhodčí Damková neuznala a strhla se menší mela...

 

 

 Hráči Jablonce se vrhli na Filipka...

Nejvíc zuřil hráč s číslem 24 Pavlík, mimochodem bývalý fotbalista Synotu

Hlavní rozhodčí Damkové spěchá na pomoct uklidnit situaci asistent. "Chudák Dáša z toho byla celá zamotaná," komentoval situaci po zápase Petr Švancara

 

A tady je situace asi o dvě minuty později. Petr Švancara právě dává vyrovnávací gól

 

Obrovská radost domácích fotbalistů

 

A tady je nevěřícný pohled trenéra Jablonce Františka Komňackého

 

 

Konec zápasu 

 Text a foto: std