Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalisté Slovácka se Spartou prohráli - za výkon se ale stydět nemusí. 3 X VIDEO

1313395747-slovacko-sparta-2-026

Je to vždycky fotbalový svátek když přijede na Slovácko slavná Sparta Praha. Stejné to bylo i tentokrát, vyprodané hlediště, hlavně v prvním poločase výborný fotbal ze Strany Slovácka, kterému bohužel chyběly góly. Na ty se ve fotbale hraje. Slovácko je zatím ve třech ligových kolech dalo vždycky míň jako jeho soupeři. Trenér Soukup, hráče ani nepmohl kvůli výkonu kritizovat. Já nemůžu hráčům vytýkat aktivitu, protože dnes většina z nich dohrávala na pokraji sil. My se musíme poučit z toho, že defenzivní část musí být dobrá a zároveň musíme být mnohem nebezpečnější v útoku,“ řekl mimo jiné na tiskovce.

 

SLOVÁCKO - SPARTA 0:2 (0:1) 

Branky: 40. Vacek, 90.+2 Grajciar. Rozhodčí: Adam – Kovařík, Štěrba. ŽK: Trousil, Hlúpik, Došek – Matějovský, Pamič. Diváci: 7638 (vyprodáno).

 

VIDEO: Na tiskovce mluví nejprve trenér Sparty Martin Hašek. V druhé polovině kouč Slovácka Miroslav Soukup

  

 

Zdroj: www.fcslovacko.cz 

 

 

VIDEO: Tady je začátek zápasů a fanoušci Slovácka a pražské Sparty 

 

 

 

 VIDEO: Tady je krátké hodnocení zápasu od Lukáše Fujeríka

 

 

 

ROZHOVOR - JAN TROUSIL 

Trousil: Pokud budeme hrát jako proti Spartě – body přijdou

 

Uherské Hradiště- Po zápase proti pražské Spartě neměl hlavu dole a nepůsobil ani skleslým dojmem. Opora zadních řad Slovácka Jan Trousil dobře věděl, že za výkon proti Spartě se nemusí z mančaftu nikdo stydět. V prvním poločase se při standardních situacích dokonce několikrát objevil před brankou Blažka. Po obrátce už se musel naplno věnovat defenzívě. Uhlídal obrovitého kamerunského útočníka Kweukeho, který v lize poprvé neskóroval, ale všechny body se přesto exportovaly do Prahy. 

 

Jako jeden z mála obránců v naší lize jste toho Kweukemu moc nedovolil. Jak se vám na něj hrálo?

 

Musím říct, že já mám tyto typy hráčů rád. Když byl ve Spartě Bony Wilfried, tak jsem se na zápasy těšil. Máte vždycky snahu ukázat, že se těm hráčům vyrovnáte. Už nejsem nejmladší a tyto zápasy proti výjimečným hráčům beru tak, že můžou být moje poslední. Pro mě je horší, když je útočník rychlostní typ. S Kweukem to bylo hlavně o osobních soubojích, kterých se nebojím. Bohužel utkání nemělo pro nás bodový efekt, dostali jsme smolnou branku, která to všechno zkazila.

 

První půlku jste Spartu přehrávali a branku jste dostali z náhodné akce…

 

Ten zápas nám do dalších kol určitě pomůže, protože jsme si dokázali, že umíme hrát fotbal a můžeme se rovnat i se Spartou. Jako hráč jsem odehrál proti Spartě dost zápasů a troufám si říct, že náš výkon byl jeden z nejlepších co jsem zažil. Nikdo nečekal, že Spartu dostaneme v prvním poločase pod takový tlak. Měli jsme spoustu standardních situací a gólových šancí. Bohužel jsme branku nedali. Z jednoho protiútoku jsme dostali gól. V tom je Sparta silná a proto dělá body. 

 

Jak jste viděl z vaší pozice první gól Sparty?

 

Já jsem viděl vybíhat Sionka na hranici ofsajdové postavení. Potvrdil mi to v kabině i Láďa Volešák. Záběr kamer jsem zatím neviděl a nechci tvrdit, že ze strany rozhodčích bylo něco špatně. Spíš bylo špatně to, že jsme si nepohlídali náběh dalšího hráče. Měli jsme tam asi dvacetisekundovou hluchou pasáž, kdy si Sparťané mezi sebou asi čtyřikrát přihráli. Smůla byla v tom, že Mira Filipiko to vyrazil do strany a Vacek byl u míče dřív. Podle mě to se štěstím dloubnul do brány. 

 

Po třech zápasech máte nula bodů, ale nepůsobíte nějakým skleslým dojmem.

 

Myslím si, že za výkon se nemusíme stydět. Pokud lidi přijdou v takovém počtu, tak jim chceme ukázat, že se umíme za Slovácko rvát. Předvedli jsme to v obou domácích zápasech, ale body zatím nemáme. Chtěli jsme hrát útočně i proti Spartě. Kdybychom jenom zalezli a čekali, co udělá soupeř, diváci by se sebrali a odešli ze stadiónu naštvaní.  My jsme se vydali do maxima a lidi to ocenili. Pokud budeme hrát jako proti Spartě, věřím, že diváci se na stadión vrátí. Pořád je to jenom začátek ligy a z těch tří zápasů nechci dělat nějaké závěry nebo tragédii. Když půjdeme do dalších zápasů podobným způsobem, tak věřím, že body za chviličku přijdou.  

 

 

 Obránce Slovácka Jan Trousil při nástupu do zápasu

 

 

Utkání si nenechal ujít ani Petr Švancara, který ještě před týdny za Slovácko střílel branky
 
 
 Konec zápasu, Sparta oslavuje tři body 
 
 
 
Text a foto: std