Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalisté Slovácka odjeli na soustředění + rozhovor s velkou nadějí klubu

1262631542-slovacko-karvina-0-1-079


Máme tady začátek roku a se začátkem roku skončila vánoční pohoda také fotbalistům Slovácka. Pomalu si balí věci a odjíždějí na kondiční soustředění do Velkých Losin. Ještě před ním vydalo vedení klubu prohlášení, ze kterého vyplývá, že si věci na soustředění nemusí balit třetí brankář Kubásek, stopeři Struhár a Šimáček, záložníci Racko, Grim a útočník Smetana. Tedy vesměs hráči, kteří nepatřili mezi výrazné opory mužstva. Popravdě ani jeden z těchto fotbalistů toho na podzim moc nepředvedl.

Posilování je zatím jak se zdá mírně řečeno rozpačité. Na soustředění odjíždí, útočníci Hesek, který se příliš neprosadil v Teplicích a Nulíček, ten zase hrával druhou ligu v Čáslavi. Trenér Mazura sebou bere i tři nadějné dorostence Hlůpika, Daníčka a Jelečka.

Mezi hráči, kteří na soustředění odjeli, je i největší objev Slovácka loňského roku Václav Ondřejka. Právě s ním jsme si těsně před soustředěním povídali. Rozhovor vznikl u něj v bytě v Uherském Hradišti, kde v současné době bydlí. Mladý hráč Slovácka ochotně odpovídal na všechny dotazy a to i na nepříjemné, které se týkaly jeho prý už bývalé záliby v herních automatech. Také o tom se můžete dočíst na těchto stránkách ve velkém rozhovoru, který  zatím připravujeme

 

 

Běžky? Z toho mám strach. Ještěže není sníh,

říká před soustředěním Ondřejka

Odchovanec fotbalové akademie Slovácka Václav Ondřejka bude společně s mužstvem trávit následující týden na kondičním soustředění ve Velkých Losinách na Šumpersku.
Na podzim patřil k příjemným překvapením fotbalistů Slovácka. Mimo úvodní duel nastoupil ve všech zápasech a vstřelil dvě branky. Těsně před odjezdem právě na něho směřovalo několik otázek.

Jaký byl pro vás konec roku? Jak jste vůbec prožíval vánoční volno?


Celé svátky jsem pojal regeneračně, protože mě trochu trápí třísla.Vychutnávám si volna více jako obvykle a víceméně nic nedělám. Dá se říct, že jsem si svátky užil v posteli.

Nejste tedy úplně zdravotně v pořádku? Jak vážný je váš problém s třísly?


Nejsem sice úplně zdravotně fit, ale nějaké velké úlevy na soustředění rozhodně nečekám. Odtrénuji to naplno, tak jako každý druhý. Mám ještě domluvené nějaké rehabilitace ve Zlíně a holt ty třísla se musí doléčit později.

Myslíte si, že na první přípravný zápas proti Zlínu (9.1. pozn. aut.) budete trenérovi k dispozici?


Tak to určitě, na sto procent budu připravený.

Je to pro vás první velké soustředění, kdy máte místo v kádru téměř jisté, že?


Dá se říct že ano. Na soustředění nastupuji v takové pozici, kdy už jsem pár zápasů odehrál a vím, že trenér se mnou nějakým způsobem počítá. Nejsem na vážkách jako v minulých přípravách, kdy jsem nevěděl, jestli v kádru vůbec zůstanu nebo ne.

Co očekáváte od týdenního pobytu v Jeseníkách?


Čekám, že to bude pořádný „záhul“. Jaro bude pro nás strašně těžké a my musíme přes zimu hodně potrénovat. Trenér Mazura nám určitě dá pořádně do těla. Zimní kondiční příprava není oblíbená u žádného fotbalisty. Ale každý ví, že to dělá pro sebe a když někoho ošidí, tak jedině sám sebe.   

První co vás čeká bude asi vážení. Nemáte z toho trošku obavy?


Vážení bude určitě. Z toho už mám strach teď (směje se). Ke konci dovolené už jsem se snažil v jídle hlídat, ale asi jsem pár kilo nabral. Už jsem jednou platil pokutu pět tisíc za překročenou váhu a jenom velice nerad bych to znovu opakoval.

Co říkáte na letošní suchou zimu. Nebude vám na soustředění chybět sníh?


Já jsem rád. Měli jsme dělat fyzickou přípravu na běžkách, ale není sníh. To se mně docela zamlouvá, protože na běžkách jsem v životě nestál a měl jsem z toho strach. Pro mě bude daleko lepší normální suchá příprava.

Na soustředění s vámi pojede nový šéftrenér Miroslav Soukup. Už jste s ním mluvil?


Myslím si, že ještě nikdo z hráčů s ním neměl možnost mluvit, možná Švanci (Petr Švancara – pozn. aut.).
Jsem zvědavý a na jeho názory se hodně těším. Osobně jsem se s ním ještě nikdy nesetkal.

Jak se vlastně díváte na to, že Slovácko má nového šéftrenéra?


To nemůžu a nechci vůbec komentovat. To je věc vedení klubu.

V únoru vás čeká další soustředění, tentokrát herní v Turecku. To bude asi příjemnější?

Určitě. Do Turecka se vyloženě těším. Slyšel jsem, že budeme hrát proti třem zahraničním kvalitním týmům, tak aspoň se můžeme porovnat, jak na tom vlastně jsme.
 
                            Stanislav Dufka

Fotbalista Slovácka Václav Ondřejka