Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Fotbalisté Lhoty na pohár nedosáhli, radují se Nedakonice

1277665838-pohar-finale-182

Fotbalisté Nedakonic ve finále Poháru OFS zvítězili nad Ostrožskou Lhotou a z rukou zastupujícího předsedy svazu Stanislava Travence převzali trofej pro vítěze. Lhoťané si po nezdařeném zápase v soutěži reputaci nenapravili, přesto tentokrát odešli po bojovném výkonu se vztyčenou hlavou.

Nedakonice – Ostrožská Lhota 2:0 (1:0)


Hosté začali náporem a už v 10. minutě se dostali do šance, když na pravé straně unikl Jurčeka, poslal míč do vápna, ale Kuban tutovku trestuhodně zahodil.

V 15. minutě opět zahrozila Lhota, ale Pešík si míč pokopl příliš dopředu, nedakonický brankář včas vyběhl a zlikvidoval střelu soupeře zblízka. Potvrdilo se staré známé pravdilo nedáš-dostaneš. Lhotská obrana se špatně domluvila s brankářem Šichou, čehož využil kapitán Belák, jenž poslal Nedakonice do vedení.

Ve 28. minutě pohrdl srovnáním Kuban, kterému naservíroval šanci Pešík.

Po změně stran opět zahrozili Lhoťané, ale branky se nedočkali. I když na nich byla vidět snaha a bojovnost, Ondřejova klec pro ně zůstávala zakletá.

V 70. minutě podnikl výpravu do nedakonické šestnáctky Pešík, ale ani jeho akce se neujala. Hostující obrana zachraňovala mnoho šancí ve vápně a sáhla si až na dno sil, avšak krátká byla v 75. minutě na Lukůvku, který hlavičkou zvýšil vedení domácích.

 

V 82. minutě viděl druhou žlutou kartu střelec úvodní branky Belák, který se předčasně poroučel pod sprchu. V závěru se proti Klečkovi vyznamenal Šicha a naprázdno vyšla i šance Ostrožské Lhoty.

 

Rolex Replica www.megaroelx.comBranky: 16. Belák, 75. Lukůvka
Karty: ŽK: Čagánek, Belák, Sklenář – P. Štergenich, Bachan, J. Štergenich.
ČK: Belák (Nedakonice)


Nedakonice: Ondřej – Šoustek (80. Trubačík), Čagánek, Stupka, Král – Bilavčík (90. Bartošík), Sklenář, Lukůvka, Vojtek (52. Beránek) – Belák, Klečka. Trenér Roman Sklenář.

Ostrožská Lhota: Šicha – F. Zbořil, S. Zbořil, J. Štergenich, Doležal – P. Štergenich, Pešík, Kusák, Bachan (77. Malušek) – Jurčeka, Kuban (66. Matuštík). Trenér Josef Dominik.

Přestože finále nemívá favorita a zvítězit může kdokoliv, Nedakonice do něj vstupovaly s čerstvou vzpomínkou na nedávné klání v soutěži, v němž uštědřily Ostrožské Lhotě debakl 7:0. Trenér Roman Sklenář však zůstal při zemi. „Věděl jsem, že to bude jiné než mistrák. Začínali jsme znovu od nuly a stál proti nám soupeř, který má zkušenosti z I. B třídy. Čekali jsme na první branku. Ta se nám podařila vstřelit. Lhota nás potom trochu zatlačila, ale podržel nás gólman. Ve druhém poločase jsme hráli zodpovědně vzadu a rozhodl náš druhý gól. Vítězství bylo těžší, ale kluci pro něj udělali maximum. Zásluhu na tom nese i fanklub, který nám vytvořil výbornou atmosféru. To se nevidí ani ve vyšších soutěžích. A on nás povzbuzuje po celou soutěž."

I kdyby mělo jeho družstvo spadnout z okresního přeboru, ve finále Poháru OFS nechtěl chybět. Tak vtipkoval před zápasem trenér Ostrožské Lhoty Josef Dominik, který sice odešel poražen, ale i přes prohru je spokojen.
„Vyhrát může jenom jeden a dneska nás to minulo. Na začátku jsme měli dvě tutovky, bohužel jsme je nevyužili. Potom přišlo nedorozumění stopera s brankářem a najednou jsme prohrávali. Nedakonice měly v první půli jedinou šanci, kterou proměnily, ale my jsme byli bezzubí. Ve druhém poločase se to otočilo, padla druhá branka do naší sítě a bylo rozhodnuto. Co se týče atmosféry, byla výborná stejně jako fotbal. Kluci šli do finále s chutí, a přestože se prohra nedá hodnotit kladně, tak já ji tentokrát kladně hodnotím. "

Lenka Horáková

 

„Když písknul rozhodčí konec, tak jsem skoro bečel“

přiznal útočník Lhoty

Fotbalisté Lhoty se v parádní atmosféře, kterou většinou zařizoval fan club Nedakonic, poháru nedočkali. Za svůj výkon se ale stydět rozhodně nemusí. Utkání mělo spád, tempo a bylo pravým finálovým bojem, o který se zasloužily rovnou měrou obě mužstva. K výborné atmosféře pomohla i parádní návštěva. Hlasatel oznámil, že na stadionu bylo 235 platicích diváků. Pokud k tomu připočteme, že ženy a děti měly vstup zdarma, tak finálový duel sledovalo téměř 400 stovky fanoušků.

Zatímco na straně Nedakonic stříkalo po zápase vítězné šampaňské, tak Lhoťané odcházeli do kabin s velkým zklamáním. Kapitán mužstva Josef Štergenich viděl příčiny prohry v neproměněných šancích z prvního poločasu. „V první půlce jsme vedli na šance 3:1 a oni dali jeden gól z náhodného protiútoku. Bohužel, nedali jsme gól, a to je hlavní důvod naší prohry.“

Obrana Lhoty inkasoval poprvé už po čtvrthodině hry. Stoper Stanislav Zbořil se nedomluvil s gólmanem Zbyňkem Šichou a kapitán Nedakonic Mario Belák trefil míč přesně.  
 „První naši branku beru na sebe,“ sypal si po zápase popel na hlavu obránce Stanislav Zbořil a pokračoval. „Byla to moje chyba, nepokryl jsem jejich útočníka. Prohra hodně mrzí, já jsem se na zápas těšil, připravovali jsme se a včera jsme šli i brzo spát. Soupeř nás sice po zápase chválil, ale co z toho? Musím říct, že Nedakonice měly i více štěstí.“

Už po deseti minutách hry se Lhoťané mohli radovat, ale jejich útočný hrot Václav Kuban trestuhodně zazdil snad stoprocentní šanci. „Chtěl jsem obstřelit brankáře na zadní tyč do jeho protipohybu, ale bohužel to nevyšlo. Soupeř měl dvě šance a dal dva góly. Prohra mě štve, na zápas jsem se připravoval celý víkend a když písknul rozhodčí konec, tak jsem se pomalu rozbečel. Měl jsem dát ty svoje šance ze začátku a mohlo to dopadnout jinak,“ smutnil po utkání Kuban  

std

 

 

Kapitán Ostrožské Lhoty Josef Štergenich

 

Václav Kuban, který měl v úvodu zápasu dvě šance

 

Fanoušci Ostrožské Lhoty

 

Tribuna v Kunovicích byla téměř plná

 

A tady už je kapitán Nedakonic, který se raduje z vítězství

 A tady je smutek na straně Lhoty

 

Roman Sklenář - trenér Nedakonic