Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Folklorní Strážnice začala! Tady je rozhovor s ředitelem a hlavní odkaz na web! A prosím, moje prosba - buďme patrioty, ale ne vystrašenými nacionalisty...

O folklorní Strážnici jsem na svých stránkách psal poměrně často, dával jsem annonce na hlavní web festivalu i na různé pořady a informace o vysílání televize i rozhlasu, takže teď už nezbývá, než vyrazit na místo :)

 

Ještě předtím bych dal rád rozhovor s ředitelem Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici panem Kristem, který udělal Tonda Vrba. Mnozí Tondu znáte a jistě je vám jasné, že ve Strážnici už běhá s kamerou i vyplazeným jazykem. Kdo chcete, můžete výsledky jeho natáčení sledovat TADY, nepochybuji, že bude plodnější, než všechny televize a rádia dohromady :) I když ty zejména letos přinášení opravdu hodně velkou várku pořadů a reportáží!

 

Samozřejmě po skončení festivalu se k němu na svých stránkách budu mnohdy vracet, tak jako jsem to udělal u minulých ročníků, dám řadu odkazů na všechno možné, zřejmě přidám i pár svých videoukázek, fotek a postřehů.

 

Pokud jde, priosím, o mou prosbu v titulku tohoto článečku, teď nemám moc času na vysvětlování, ale věřte mi, že se stále více lekám toho, kolik mezi folkloristy potkávám lidí, kteří podle mého názoru spojují patriotismus, hrdost na místo, kde žijí, s pořádnou dávkou nacionalismu, přecházející až k nenávist ke všemu cizímu, jinému, odlišnému. Nikomu jeho názor neberu, zároveň se ale netajím tím, že takový pohled na svět nesdílím a stále více se ho bojím.

 

Miluju naše rodné Slovácko, mám moc rád lidovou kulturu, ale zároveň chci být otevřený co nejvíce lidem, kteří žijí kdekoliv na světě nebo po světě putují. Věřím tomu, že většiny lidí je ve svém jádru dobrá a touží po klidném a spokojeném životě. Hledejme, co nás spojuje a nevyvolávejme zbytečnou nenávist, která nemůže přinést většině lidí nic dobrého - s výjimkou některých politických vůdců, kteří se strachu lidí snaží zneužít pro svou vlastní moc. 

 

RB

 

Ps. Ještě odkaz na hlavní web festivalu, tak dobré internetové stránky ještě nikdy festival neměl a já vám je moc doporučuju! 

 

. .. poslechněte si video, Tonda pana ředitele jednou zajímavou otázkou trošku zaskočil :)