Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Exkluzivně: Fotbalisté Slovácka přímo z Turecka - kapitán pašoval na soustředění zámkovou dlažbu !!!

1297343509-fotopas-logo-slovacko-denik-multimedia2

Rozhovory a postřehy fotbalistů Slovácka z Turecka vznikaly během tohoto týdne pomocí Facebooku. Díky moc Václavu Ondřejkovi. Hlavní poděkování patří Michalu Kordulovi za obrovskou vstřícnost a ochotu při spolupráci. Na ohlasy ze čtvrtečních zápasů se kvůli uzávěrce novin už bohužel nedostalo. 

Psáno pro Slovácký deník.

Valenta si vezl do Turecka zámkovou dlažbu!

Neznámý vtipálek přibalil kapitánu Slovácka do zavazadla kus zámkové dlažby –ta s ním cestovala až do Turecka 

Turecko, hotel Lara Baia - Patří mezi nejzkušenější hráče Slovácka a v zimní přípravě už ho jenom máloco překvapí. Defensivně laděný Michal Kordula si znovu prožívá už své několikáté herní soustředění. Stejně jako před rokem se na jarní ligové boje připravuje v turecké Antalyi.
 
Byl jste v Turecku vloni poprvé nebo už jste podobná soustředění zažil s Jabloncem, kde jste pět sezon hrával?

Vloni jsem tam byl poprvé. My jsme s Jabloncem jezdili většinou na Kypr, kde jsem byl snad pětkrát, ale bylo tam hezky, jel bych tam klidně i na dovolenou, ale pro přípravu je rozhodně lepší Turecko.

Z jakého důvodu?

Hotely jsou sice luxusní tady i tam, ale pro herní přípravu to není rozhodující. V Turecku jsou daleko lepší fotbalové terény a hlavně tu jsou větší hřiště, na Kypru jsou strašně malé.

Jste ubytovaní ve stejném hotelu jako před rokem?

Ne, jsme na jiném, ale žádný podstatný rozdíl v tom není. Vše je perfektní, jak hotel, tak i hřiště. Možná malinký rozdíl je v tom, že minule jsme měli hřiště přímo u hotelu a teď jezdíme autobusem asi deset minut od tréninkového centra.

Máte v hotelu k dispozici samostatné patro?

Jo, jsme všichni na jednom poschodí, pěkně pohromadě. Je to tady taková česko - slovenská kolonie. Letěli jsme sem společně se Slovanem Bratislava. Na hotelu jsme s Olomoucí a vedle nás na hřišti trénuje Jablonec. Když je chvilka, tak může člověk pokecat s bývalými spoluhráči, což je super. 

Které bývalé spoluhráče konkrétně myslíte?

Hrál jsem dlouho v Jablonci, takže tam mám spoustu kámošů. Přes doktory, maséry, kustoda až po kluky se kterými jsem ještě hrával. Třeba Loučku, Špita nebo Lafatu. Z Olomouce znám Lovásika a s Petrem Drobiszem jsem dělal trenérský kurz, takže těch témat je spousta.

Překvapilo vás něco během vašeho pobytu v Turecku?

Ne, ne, zatím nic, všechno funguje perfektně... teda vlastně jo. Překvapilo mě, že si Víťa Valenta přivezl do Turecka zámkovou dlažbu….

Abych se přiznal, tak tomu moc nerozumím. Můžete to blíž vysvětlit?

Víťovi dal do tašky v Hradišti neznámý autor zámkovou dlažbu, aby tu tašku neměl tak lehkou. Asi si někdo myslel, že Víťa letí do Egypta stavit pyramidy. To jsem teda zvědavý, kdo tu dlažbu poveze zpátky.

Tušíte, kdo byl ten neznámý vtipálek?

Tuším, tuším, protože my si ze sebe občas děláme takové fórky. V pondělí třeba skončil Laďa Volešák oblečený v bazénu. Je tu sice kolem dvaceti stupňů, ale voda v bazénu je pěkně studená.

Máte během soustředění i nějaké větší volno?

Máme slíbené, že v pátek odpoledne bude větší volno, tak pojedeme někam na nákupy. Letos tu, ale nemáme Tomáše Abraháma, který byl skoro rodilý Turek, takže se asi spolehneme na Urbiho (Aleše Urbánka, pozn. aut.), to je také velký odborník na Turecko. Jezdí sem pravidelně na dovolenou a má přehled.

Je problém se v Turecku domluvit? Máte k dispozici tlumočníka?

Tady se dá domluvit v pohodě anglicky a německy také, ale my fakt nic nepotřebujeme. Všechno je zařízeno a kdyby něco, tak je nám delegát, který se o nás stará. Já se ale domluvím německy bez problémů. 

V neděli hrajete poslední zápas. Jaký bude váš další program?

Nevím to úplně přesně, ale tuším, že odlétáme v pondělí někdy po dvanácté. Pokud se něco nezmění, tak už v úterý by měl být normálně trénink a budeme se připravovat na sobotní generálku proti Žilině.

 
 
 
 Michal Kordula: Odchovanec fotbalu v nedalekých Ratíškovicích je ten s tím mobilem v ruce 
 
 

Kabina na soustředění očima Michala Korduly


Největší jedlík mužstva:

Tak rozhodně vede masér Radek Smolčák. Tomu chutná všechno nezdravé a všechno to, co my nemůžeme. Potom Švanci (ten mě asi zabije) a hned za ním je Venca Ondřejka.


Největší kávičkář:
 
Největší odborník na kávu je Martin Kuncl. Ten ví kolem kávy všechno. Jakou má mít pěnu, jak dlouho má ta pěna vydržet, jak ji správně zalévat.  K té turecké se zatím nijak nevyjadřoval, ale asi mu chutná, jinak by určitě kafral.

Největší počítačový maniak:
 
Nikdo takový, který by nad ostatními vyčníval tady není. Ale notebooků je tady spoustu, minimálně na každém pokoji jeden.

Největší karbaník:
 
Tady jsou dvě party. Jedna moderní pokerová a druhá, ve které jsou starší hráči a hrají červené. Taky se té hře říká hercky a hraje se snad v každém fotbalovém mužstvu. Musím se přiznat, že k té starší partě patřím já, Švanci, Víťa Valenta, Mezlík, Fujerík. Baví nás to a karty můžeme hrát pořád.

Největší manekýn:
 
Na módní věci hodně dbá Tomáš Košút. Má vždycky plnou tašku různých gelíčků a mastiček. A nesmím zapomenou ještě na Lukáše Fujerík, ale ten se teď nechal ostříhat, tak aspoň za ty gely ušetří (smějící se smajlík).

Největší televizní divák:
 
Nevím, jestli je to zrovna největší televizní divák, ale Jirka Perůtka, ten z postele nevyleze a vidím ho jenom na tréninku a na při jídle.Přípravu si užívám, snad to vydrží – přeje si Ondřejka

Turecko - S vizitkou nejlepšího střelce Slovácka v přípravných zápasech odletěl do Turecka útočník Václav Ondřejka. Jeden gól Hlučínu, čtyři branky Břeclavi a výstavní trefa do sítě Jihlavy. To byla dosavadní bilance dvaadvacetiletého útočníka v zimní přípravě. Na herním soustředění v Turecku, ale svoje statistiky upravil už v prvním zápase proti maďarskému Gyoru. Během patnácti minut vstřelil dvě branky. Uvedl se tím nejlepším možným způsobem a s osmi góly vede suverénně střeleckou tabulku v přípravných zápasech. „Cítím se hodně dobře po kondiční stránce a z toho vyplývá moje momentální forma. Troufám si říct, že je dobrá,“ hlásil přímo po zápase z Turecka mladý útočník.

Stará známá pravda říká, že dobrého útočníka dělá dobrý záložník. Přesvědčil se o tom i Václav Ondřejka, kterému na oba góly přihrával Ladislav Volešák. „Vybojoval ve středu hřiště balón a poslal mně dlouhý pas za oba stopery. Já jsem šel sám na gólmana a s trochou štěstí mně to tam spadlo. Brankář si na balón maličko šáhl. Druhý gól byl jako přes kopírák. Laďa mi to dal krásnou kolmicí a já jsem to trefil na zadní tyč,“ popisuje svoje dvě branky Ondřejka, který střídal dvacet minut před koncem. „Síly jsem měl, ale čekají nás ještě další zápasy, tak se to hodilo - trochu se pošetřit.“

Už v posledním přípravném zápase před odletem na soustředění proti Jihlavě byla na Ondřejkovi vidět ohromná chuť do hry. Ve stejném trendu pokračuje také v Turecku a přiznal, že zápas proti maďarskému klubu si užíval. „Když mi to tam padá, tak si to opravdu užívám, snad mi to vydrží co nejdéle. Trošku mě překvapil terén. Na zápas jsme jeli asi půlhodiny a hřiště nebylo moc dobré, ale tam kde trénujeme tam je to v pořádku,“ přiznal.

Maďarský soupeř defensivní řady Slovácka příliš neprověřil. Celý zápas v obraně odehrál Michal Kordula, ale příliš nebezpečných šancí soupeře řešit nemusel. „První půlku měli jednu nebezpečnou situaci, kterou zakončili střelou a pokud se nepletu, tak druhý poločas neměli ani náznak šance. Myslím si, že výsledek je zasloužený. My jsme na rozdíl od jiných zápasů naše šance proměnili,“ uzavřel hodnocení prvního zápasu Michal Kordula.  
 
 
 Václav Ondřejka: Fotbalově vyrostl v Březové u Uherského Brodu.
 
 
Kdo s kým je v Turecku na pokoji:

V. Valenta  –Kordula
Švancara -Kuncl
Urbánek -Filipko
Kubáň -Reinberk
Volešák -Nestorovski
Fujerik -Perútka
Mezlik -Motalygo
Starý- J.Valenta
Hlúpik -Ondřejka
Heča-Jeleček
Borusík-Čtvrtniček
Cissé – Nešpor
Szemk - Košút
Největší a nejkrásnější pokoj má prý masér Radek Smolčák.
 
 
 
 
  Hotel Lara Baia: Fotil kapitán Slovácka Vít Valenta. Fotbalisté byli ubytováni ve druhém patře

Denní plán fotbalistů Slovácka na herním soustředění. 

Scénář je každý den stejný a mění se jenom v případě přípravných zápasů.

8.00 – snídaně
9.10 - odjezd na trénink
9.30 – trénink
12.30 –   oběd
14.40 –   odjezd na druhý trénink
17.30 –   posilovna
18.00 -   regenerace
19.30 –  večeře
22.00 -   večerka
 
 
Odehrané zápasy na soustředění v Turecku:
Úterý, 8.2. 2011

1.FC Slovácko - ETO Gyor 3:0 (2:0)
Branky: 27. a 42. Ondřejka, 60. Volešák.
Sestava: Filipko (46. Heča) - Kuncl (46. Starý), Kordula, Mezlík (46. Reinberk), Kubáň - Hlúpik (46. Fujerik), Perůtka (46. J. Valenta), V. Valenta (70. Cissé), Volešák (70. Urbánek) - Ondřejka (70. Čtvrtníček), Švancara (70. Nestorovski)


Čtvrtek, 10.2.2011

1.FC Slovácko - FC Gyeongnam 0:5 (0:2)
Sestava: Matalyha (Heča) - Kubáň, Mezlík, Starý, Jeleček - Borusík, Cissé (Čtvrtníček), Perůtka, Urbánek - Nestorovski, Hlúpik.
 
1.FC Slovácko - Inter Zaprešić 3:1 (2:1)
Branky Slovácka: 10. a 20. z pen. Švancara, 75. Ondřejka
Sestava: Filipko - Kuncl, Kordula (46. Košut), Reinberk, Nešpor - Fujerik, V. Valenta, J. Valenta, Volešák - Ondřejka, Švancara.
 
 
Text a foto: std 
 
 
 
 

Soubory ke stažení