Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Exibiční zápas ve fotbale: Hlučané vyhráli ve Lhotě - divácí viděli osm gólů

1309944944-lhota-hluk-024

V přátelském, exibičním a propagačním zápase se radovali hosté z Hluku, kteří po pětapadesáti minutách hry vedli už o čtyři branky. Po vyrovnaném úvodu se projevil lepší kolektivní výkon hostů.

OSTROŽSKÁ LHOTA – HLUK 2:6 (0:2)

Branky: 56. O. Zalubil, 78. M. Zalubil z penalty -  12. a 36. Dohnal, 50. Zlínský, 55. Minařík, 83. Šicha z penalty, 88. Botek
Rozhodčí: Němec – Turchan, Prachař.

Pokud necháme stranou výsledek, tak museli být spokojení všichni. Ideální fotbalové počasí, osm parádních gólů, výborné klobásy a skvělá divácká kulisa – to bylo utkání mezi Lhotou a Hlukem.


Byl to zápas, o kterém se mluvilo okamžitě po jeho naplánování. Lhota hrála proti Hluku. Za Lhotu nastoupili Lhoťané, tedy takoví hráči, kteří tvoří základ hlucké jedenáctky v krajském přeboru a pochází z Ostrožské Lhoty. Kdo bude hrát za Hluk? Byla nejčastější otázka domácích fotbalových fanoušků před tímto duelem. Nikdo z přítomných odhadem tří stovek fanoušků  nevěřil, že by zápas mohl skončit jinak, jako vítězstvím domácích Lhoťanů. 

Domácí příznivci trošku pozapomněli na fotbalovou dovednost zkušeného Aleše Zlínského, přehled Romana Sopůška, Ondry Machaly, Zdeňka Botka  a střeleckou pohotovost Jana Dohnala. Tito hráči patřili na hřišti k nejlepším a zaslouženě dovedli svoji partu k jednoznačnému vítězství.

Na lavičce domácích zápas odkoučoval Josef Dominik, trenér fotbalistů Ostrožské Lhoty.

Dominik: Hluk hrál víc pro kolektiv

Nechci to  hodnotit jako trenér, byl jsem na lavičce a viděl jsem, že hráči obou mužstev něco umí. Z naší strany bych to řekl asi tak, že kluci si mysleli, že to půjde samo a nehráli moc kolektivně. Hlučané hráli daleko víc pro mužstvo a to se ve finále nakonec projevilo. Naši hráči se snažili divákům něco ukázat, škoda neproměněných šancí a chyby gólmana v první půlce. Šance jsme měli velké a první poločas mohl klidně skončit 3:2 pro nás.


V nepřítomnosti trenéra Hluku Libora Soldána jsme dali hlas hostujícímu Zdeňku Botkovi.

Botek: Byla to úroveň krajského přeboru - těch lepší zápasů.

Překvapila mě úroveň celého zápasu, byla to úroveň krajského přeboru, ale podotýkám, těch lepší zápasů. Na obou stranách bylo spoustu kvalitních fotbalistů a myslím si, že pro diváky to mohlo být zajímavé utkání. První půlka se hrála ve výborném nasazení, kluci asi ještě mohli. Po přestávce už se hra zvolnila. Netroufám si odhadnout na jakém místě bychom se s tímto mančaftem pohybovali v krajské přeboru, ale pokud jsou tam kluci ze Lhoty, tak je to lepší. Když ten dnešní zápas shrnu – byli jsme prostě lepší a zaslouženě vyhráli. Jenom doufám, že dnešní utkání založilo novou tradici a příští rok bude odveta.

Byl to skvělý nápad a pochvalu zaslouží všichni organizátoři svátečního odpoledne. Je málo dědin, pokud vůbec nějaké jsou, které by mohly zorganizovat podobný mač.

 

 

 

 

 Domácí fotbalisté Ostrožské Lhoty. Foto: Dušan Dufka

 

 

A tady jsou hosté z Hluku. Foto: Dušan Dufka

 

VIDEO: Za stavu 4:1 pro Hluk kopal Martin Zalubil penaltu

 

 

VIDEO: O pět minut později se stejná situace opakoval na druhé straně. Na penaltu šel gólman Hluku Zbyněk Šicha

 

 

 

 

 V červeném dresu Lhoty Martin Zalubil

 

 A tady při střelbě na branku, stínuje mu Jan Dufka

Michal Zalubil, kterému pomáhá Ondřej Machala ( v bílém)

 

Saša Machala hrál za Lhotu středního záložníka

 

 V záložní řadě Lhoty nastoupil Tomáš Malušek

Tady je Aleš Zlínský, autor třetí branky Spartaku Hluk

 

 

 Úvodní dva góly Hlučanů vstřelil Jan Dohnal ( v bílém), který je na fotce v souboji s Ondřejem Kotačkou

 Bratři Zalubilové. Dole Ondřej, vpravo Martin a Michal. Foto: Dušan Dufka

 Trenér Lhoty Josef Dominik a vedoucí mužstva Hluku Pavel Zavadil

 

Text a foto: std