Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Dojděte se učit lidové tance do Kunovic - můžete kdokoliv celý týden... Takto vypadala včerejší výuka, kdy desítky lidí tancovaly tance Luhačovického Zálesí

V úterý večer jsem si zajel do Kunovic, abych se podíval, jaký je tam zájem o Školu lidových tanců, která celý týden probíhá v kulturním zařízení Pálenice. Zjistil jsem, že zájem je hodně velký a úroveň opravdu skvělá, pokud máte čas a chuť, doporučuji využívat ještě středu, čtvrtek a pátek, kdy výuka stále probíhá. 

Já jsem se byl podívat v prvním části, kdy jsem si povídal s vedoucím Hanrláku Jiřím Lůčným, Handrlák a město Kunovice totiž školu pořádají. Můžete si poslechnout rozhovor s ním, ve druhé části jsme se bavili také o samotném souboru - dávám také jedno video, které jsem natočil na jejich letošním krásném vystoupení v Klubu kultury v Uherském Hradišti. Na videu je právě i pan Lůčný.

Druhá ukázka je už ze samotného začátku včerejší výuky, zájemci se učili tance Luhačovického Zálesí, což je region, který mě velmi zajímá, snažím se sledovat úžasnou práci vedoucí tamnějšího muzea paní Blanky Petrákové a velmi lituji, že nemám čas na Luhačovicko jezdit. I z Kunovic jsem včera musel spěchat, takže jsem už bohužel nestihl živou muziku, která v druhé části večera tanečníkům hraje.

Takže, neváhejte a v šest večer dnes, zítra či pozítří do Kunovic vyrazte - až si někdy později zajdete na besedu u cimbálu, budete rádi, že jste do takové školičky zamířili :) 

 

RB 

Ps. Ještě přidám ukázku už ze samotného učení tance ... No a samozřejmě přijďte do Kunovic na víkendové hody! Plakát mám na hlavní stránce webu, TADY  je ještě odkaz na web Kunovic ... A ještě odkaz na stránky Handrláku, kde je pan Lůčný vedoucí, pokud máte zájem, soubor zkouší každý pátek a jeho členové vás rádi mezi sebou přivítají, odkaz na stránky je TADY ...

 

 

 

 

 

 

... přidávám také letáček a TADY odkaz na další informace 

 

 

 ... toto už je slibovaná ukázka, kterou jsem natočil při vystoupení Handrálu v Hradišti. Na jeviště právě vjíždí Handrlák pan Lůčný - moc se mi toto vystoupení Kunovjanů líbilo.