Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Dobrá zpráva z velické Kordárny: Firmě se daří, má vyšší tržby a chce přijmout až 70 dělníků....

Díky za každou dobrou zprávu, která se týká práce v našem regionu Slovácka, zejména v místech, kde práce nikdy nebylo moc - třeba na Horňácku. ČTK nyní vydala zprávu, která přináší dobré informace o hospodaření Kordárny ve Velké nad Veličkou. Vzpomněl jsem si, jak jsem před nějakým časem mluvil s šéfem Kordárny Martin Prachařem a ten povídal o tom, jak je přetěžké v jejich byznysu cokoliv předvídat, natož tak uzavírat dlouhodobé smlouvy. Držím tedy na dálku palce a neodpustím si malý dodatek: snad nadějné ekonomické výsledky pocítí zaměstnanci na platech a Horňácko na tom, že Kordárna podpoří užitečné veřejné projekty, třeba ty, které se týkají dětí a mládeže, moc by jí to slušelo! 

RB 

 

Ps. A pokud uvažujete o práci v Kordárni, TADY klikněte... A ještě odkaz pro rodiče, jejichž dětí mají jít na střední školu, mohli by se jít učit například sem

 

Kordárna Plus loni zvýšila tržby o čtyři procenta na 2,27

 

Velká nad Veličkou (Hodonínsko) 9. března (ČTK) - Výrobce průmyslových tkanin Kordárna Plus z Velké nad Veličkou na Hodonínsku loni zvýšil tržby o čtyři procenta na 2,27 miliardy korun.

 

Firmě se dařilo uzavírat nové smlouvy a zároveň vydělala na oslabení koruny, protože většina produkce míří na vývoz, vyplývá z tiskové zprávy, kterou dnes zveřejnila. Poprvé od roku 2007, což bylo krátce před insolvencí, dosáhla firma v hodnotě EBITDA (zisk před započtením úroků, daní a odpisů) více než 200 milionů korun, konkrétně 227 milionů. Zvyšující poptávku zajišťuje především automobilový průmysl.

 

"Po kordových tkaninách je vyšší poptávka i od začátku letošního roku, a to o deset až 15 procent. Do konce roku proto chceme přijmout až 70 dělníků," uvedla personální manažerka Jana Lejsková.

 

Firma také zvýšila v prvním čtvrtletí dělníkům mzdu o 12 procent a letos by tak měla dosáhnout v průměru 20.000 korun. Firma nyní investuje 40 milionů korun do linek na tepelné úpravy tkanin, aby zajistila kapacitu pro větší objem výroby.

 

Společnost patří mezi přední evropské výrobce tkanin pro gumárenský průmysl, vyrábí také tkaniny pro dopravní pásy a začala vyrábět karbonové tkaniny. Mezi zákazníky patří světoví výrobci pneumatik. Na začátku března měla 600 zaměstnanců, z toho 25 agenturních, v minulých letech stavy mírně snižovala. Již v roce 2013 prodala slovenskou firmu Texiplast, která vyráběla geotextilie.

 

Vlastníkem Kordárny Plus je brněnská investiční skupina Jet Investment, v jejímž portfoliu jsou i další průmyslové podniky.