Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Dobrá zpráva z UH. BRODU, kterou nebudete číst: Nemocní lidé mají od členů Rotary klubu nové auto (podívejte se na video záznam předání)

Jestliže jsem slíbil, že se tady na stránkách chci stále více věnovat sociálním tématům, tedy pomoci lidem, kteří takovou pomoc ve svém životě nutně potřebují, chci vám ukázat jeden příklad takové pomoci. Je aktuální, ze včerejšího dne, z Uherského Brodu, kde místní pobočka Rotary klubu darovala místní Oblastní Charitě Uherský Brod auto v hodnotě 250 tisíc korun.

Natočil jsem celý záznam tohoto předávání, ze kterého se můžete dozvědět všechny potřebné informace. Mimo jiné uvidíte a ulyšíte Ing. Hanáčka, prezidenta místních "rotariánů", stejně jako Tomáše Langa, guvernéra distriktu, tedy něco jako nejvyššího šéfa pro Česko a Slovensko.  

Možná si řeknete, že 250 tisíc korun a jedno auto není přece až tak hrozně moc, pokud byste ale mluvili na místě s ředitelem Oblastní Charity Uherský Brod Ing. Petrem Houštěm, viděli byste, jak velkou radost měl a jak moc takové auto pro klienty Charity potřebuje - však se o tom budete moci na videu přesvědčit.

"Auto bude sloužit jak našim nejpotřebnějším, kteří se bez pomoci druhých neobejdou, tak těm, o které se doma starají jejich blízcí, ale potřebují například někam převést. Je to pro všechny lidi z našeho regionu," uvedl ředitel Charity, která pečuje o několik tisíc nemocných lidí.

Pomoc "rotariánů" si skutečně vážil a několikrát jim děkoval. I při našem rozhovoru, který je na třetí videukázce, říká: "Čtvrťmilionová investice je pro mě klobouk dolů. Všechna čest, obrovské srdíčko. To jsou jejich vlastní prostředky, které si mohli nechat pro své rodiny a záliby, oni je ale dali ve prospěch potřebných."

Jména uherskobrodských "rotariánů", kteří peníze darovali jako fyzické osoby, můžete slyšet na druhé ukázce. Pokud byste se chtěli podívat na web Rotary klubu, klikněte TADY. O samotné organizaci snad tady psát nemusím, trošku vzdělaní čtenáři jistě vědí, že jde o uznávané sdružení lidí, které pomáhá po celém světě. Jejich stránky najdete, prosím, TADY.

K celé akci se zřejmě ještě vrátím komentářem v páteční zlínské příloze MF DNES, je toho mnoho, nad čím jsem při tomto předávání přemýšlel, a rád bych něco z toho i napsal do novin. Nakonec mi nezbývá než věřit, že i natočení této události a její publikování má svůj smysl a užitek, snad napomůže tomu, abychom každý v rámci svých možností pomáhali těm, kteří pomoc potřebují - protože, jak už jsem několikrát napsal v minulosti, je pro mě velmi smutné pozorovat, jak se naše země staví k lidem starým, nemocným a postiženým.

RB 

Ps. Nedá mi to, abych ještě nenapsal: Jako většina dobrých zpráv, ani tato nebude lidmi příliš čtena, neobjeví se v žádných hlavních večerních zpravodajských pořadech a zcela jistě nikdy nebude na titulní straně novin - potká ji osud mnoha a mnoha jiných dobrých zpráv, protože žijeme dobu, kdy chceme číst špatné zprávy, vyhledáváme je a jaksi o nich také mnohem raději mluvíme ...  

 

 Tady je začátek celé akce, nejdříve uslyšíte Ing. Ferdinanda Kubáníka, zástupce ředitele Oblastní Charity, který setkání moderoval. Po něm bude mluvit právě zástupce "rotariánů"" Ing. Hanáček a také uherskobrodský děnak P. Josef Pelc.

 

 

Tady video pokračuje, mluví ředitel Oblastní Charity Ing. Houšť a po něm Tomáš Lang a starosta Patrik Kunčar.  

 

 

A toto už je rozhovor s ředitelem Oblastní Charity, jejíž stránky najdete TADY: http://uhbrod.caritas.cz/Aktuality-C550/

   

 

TADY je článeček ze Slováckého deníku o včerejší akci ...