Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Dnes je stávkový den! Stávkují i ve Vlčnově! Takže, vážení čtenáři: STÁVKOVAT? NESTÁVKOVAT?

Včera odpoledne mi volá šéfka zlínské krajské přílohy MF DNES: "Radku, neznáte nějakého rodiče dětí ve Vlčnově, který by nám řekl, co si myslí o stávce v tamní škole?"

"Cože, stávce?!" Ptám se šéfky a ještě několikrát se ujišťuju, jestli se nemýlí. "Ne, nemýlím se, ověřovali jsme to, tamní škola bude mít zavřeno a děti mají být doma," reaguje vedoucí redakce. Na sucho polknu, několikrát nevěřícně kroutím hlavou a nakonec tedy sháním názor pana Tykala z Vlčnova, což je muž, které má zemědělskou farmu a dceru ve škole.

Ještě teď se z vlčnovské "zkušenosti" vzpamatovávám a nevěřím jí, fakt si myslím, že prostě školu ve středu pro děti otevřou. Byť na stránkách píší, že neotevřou. Píší to stručně, bez jakéhokoliv bližšího vysvětlení, prostě, "jen" se tak chtějí připojit ke stávce ostatních v této zemi.

Mám pro učitele kdekoliv pochopení, často píši o jejich práci i tady na stránkách a jsem pro to, aby měli více peněz, stejně jako například lékaři či sestřičky. Ale zavřít dětem školu? Ne, to by se dít nemělo.  Ani ve Vlčnově, ani na dalších stovkách škol jinde v republice.

 

RB