Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Dárek na poslední chvíli: regionální časopis ZVUK

Uznávám, je to dárek opravdu na poslední chvíli a navíc dárek hodně drobný, ale možná právě proto po něm někteří sáhnete. Navíc stojí jen padesát korun. Píši a mluvím o časopisu ZVUK, výtečném regionálním časopisu, která má jen jednu jedinou nevýhodu - má prachbídnou propagaci, tím pádem o něm mnozí nevědí a tak se i nedobře prodává.

Ale zkuste mi věřit, pokud vás jen trochu zajímá Slovácko, na kterém žijeme, pokud vás jen trochu baví číst, nebo pokud stejné vlastnosti má ten, koho chcete obdarovat, tento dárek nikoho nezklame. Mám ZVUK nesmírně rád, a lituji jen toho, že jsem ho pro sebe objevil teprve před třemi lety. Mnoho desítek starších čísel tak nemám a ani je nemůžu sehnat.

Později, až bude čas, vám napíši podrobně o obsahu i smyslu tohoto časopisu. Teď bych snad mohl podotknout, že duch naše kraje pocítíte nejvíce právě v tomto "médiu", nikdo jiný se mu nemůže rovnat, přispívají do něj výborní autoři, kteří píší na velmi zajímavá témata. Historie Slovácka (ale i Valašska), jeho minulost, osobnosti nynější i dřívější, témata, která jsou pro náš kraj zásadní, to vše je časopis ZVUK - časopis pro kulturu a společenské dění. Pokud jej čtete, dozvíte se mnoho nového, jste okouzleni informacemi i jazykem, přes který se k vám dostávají. A možná nakonec vysvětlení, proč ZVUK. Tedy, jsou to počáteční písmena čtyř měst, kolem kterých se časopis pohybuje: Zlín, Vsetín, Uherské Hradiště, Kroměříž.

A ještě, kde ho koupíte. Nejlepší je asi knihkupectví Portál v Uherském Hradišti. Nebo vyplňte objednávku, kterou přikládám ve fotogalerii, společně s obsahem, úvodnm slovem a jarním číslem. Vyzkoušejte jej prosím, za rok jsou to jen dvě čísla, dohromady osmdesát korun! Mít tu moc, rozhodl bych - přístup na mé stránky bude umožněn jen tomu, kdo si časopis předplatí. Bohužel to není možné, na stránky může kdokoliv, aniž by utratil jediný pětník a o ZVUK měl sebemenší mínění :) Je strašlivá škoda, že časopis nemá víc čtenářů, dokonce bych pesimisticky dodal: Co to všechno pomůže, můžeme si lebedit, kolik je na Slovácku folklorních kroužků, hodů i různých další akcí, stačí se zeptat, co si lidi kupují v trafikách za čtení - a to je katastrofa.

RB