Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Další videa z Horňáckých - výborné pořady v pátek a v sobotu + diskutujte o Horňáckých!

Víc řádků přidám až zítra, dnes večer jsem se vrátil ze zastupitelstva v Hluku a už nemám moc sil na psaní. Pokud máte blízko k lidové kultuře a Horňáckým, můžete se podívat na další VIDEA.

A pokud chcete, budu rád, když napíšete sem na web svůj názor na Horňácké slavnosti nebo na současné Horňácko. Vaše názory mi určitě pomůžou při psaní reportáže, kterou o Horňáckých připravuju do časopisu Krajem svatého Antonínka. Názory najdete v dikusi před předcházejícími články o Horňáckých - názorů rychle přibývá! Děkuju za ně!!!

 

Tak, a teď k videu:

 

Tady je začátek pátečního večerního programu s názvem "Juro, vypal to". Podle reakce diváků odhaduji, že se pořad velmi vydařil. Jen nevím, jestli atmosféru pochopíte i vy, kteří jste ve Velké nebyli a uvidíte jen video ukázky.

 

 

 

 

Tady je začátek pořadu. Mluví pan Miškeřík, následně zpívá mužský sbor z Velké nad Veličkou. 

 

 
 
 
Tady je naopak téměř konec pořadu, včetně zpěvu dvou malých kluků:
 
 
  
 A tady už úplný konec pátečního programu, skvělí průvodci, pan Miškeřík a pan Sečkář, se loučí, zpívají všichni účinkující. Pak hrál Martin Hrbáč (také ho ukážu na videu), a potom už jen pršelo a pršelo a pršelo a pršelo a pršelo :)
 
 
 
 
 
 
 
   A tady je naopak začátek velmi vydařeného sobotního odpoledního programu, věnovaného primáši Jarku Miškeříkovi. Uvádí (a zpívá) móc dobře Martin Prachař...   To také většinou pršelo :)