Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Další parádní hra Slováckého divadla! Když slabého muže ničí manželka s tchyní. Tady jsou první 4 videoukázky z příprav Kalibova zločinu... Přidám další informace

Včera jsem se byl podívat ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti, kde se už vše připravuje na premiéru nové hry. Má název Kalibův zločin, jde o českou premiéru, režisérem je veleznámý Jan Antonín Pitínský, a můžu vám říci: Je to skvělá hra s parádními hereckými výkony a spoustou režisérských nápadů!!!

Zatím dávám dvě videoukázky, ta první kratičká, vás přenese na zkoušku, kde se všechno ještě piluje, na druhé uvidíte a uslyšíte mladičkého autora hudby Tomáše Jeřábka.

RB

Ps. Základní informace o hře najdete, prosím, například TADY na stránkách Slováckého divadla

 

Tady jsme na začátku hry, nálada je výborná, ale už v ní můžeme cítit počátky následné, velmi dusné atmosféry. Uvidíte Vojtu Kalibu, starého mládence, dobráka od kosti, kterému udělají dvě ženy z života peklo. První z nich je Karla, dívka s věnečkem na hlavě. A druhá? Boučková, také sedí za stolem, matka Karly, tchýně, potvora, mrcha a manipulátorka.

 

 

Rovněž ukázka ze začátku. Kaliba plánuje, jak bude se svou ženou zdárně hospodařit, jenže realita bude zcela jiná.

 

 

 

Tak, a tady je mladičký autor hudby Tomáš Jeřábek. Tady se představuje a říká o sobě pár vět ...

... a tady už mluví o spolupráci s režisérem Pitínským a velmi si také pochvaluje přístup herců Slováckého divadla.

 

 

 

Fotky dám na stránky postupně. Nejdříve dávám režiséra Pitínského. Sledovat ho při zkoušce je bez přehánění zážitek. Herci a celým představením absolutně žije, když sedí v hlediště a pozoruje zkoušku, je jako v transu, vlastně vůbec nesedí, kmitá sebou, kopíruje hraní herců, prožívá s nimi každou chvíli, když má připomínku, chce po nich, aby hrál ještě více expresivně, všímá si hodně výtvarných detailů na scéně, velmi dbá o to, aby hra měla neustále spád a neexistovalo nic, co by ji mohlo třeba jen nepatrně přibrzdit. Je jasné, že v takovém prostředí jdou výkony herců výš a výš a hra získává na stále větší zajímavosti, je opravdu radost toto všechno sledovat.