Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Cyklistický tip - projeďte se v sobotu Ostrožskem

Jednou za rok pořádá Informační centrum Přízámčí a Mikroregion Ostrožsko cyklistický výlet po svém "hájemství". Letošní výlet se uskuteční teď v sobotu odpoledne.

Plán je následující: sraz ve 12.45 před Informačním centrem v Uherském Ostrohu, odkud ve 13.00 vyrazíme po Včelí naučné stezce do Ostrožské Nové Vsi a do Ostrožské Lhoty, kde navštívíme Lidový domek Háječek. Po krátkém vydechnutí vyrazíme směr Antonínek. Na kopci bude připraveno malé občerstvení s opékáním špekáčků. Jakmile si odpočineme, sjedeme do Blatnice, kde si prohlédneme místní muzeum s unikátní sbírkou šicích strojů. Odtud se vypravíme na cestu domů.

A tady je program, který mi poslala Zuzka Lipárová z Informačního centra mikroregionu:

12.45               sraz před IC Uherský Ostroh
13.00               start
13.30               Ostrožská Nová Ves, směr Ostrožská Lhota
14.00 - 14.45  Ostrožská Lhota, lidový domek Háječek
14.45               směr kopec sv. Antonínka,
15.30 - 16.30  kopec sv. Antonínka, opékání špekáčků, občerstvení, odpočinek, procházka
16.30               směr centrum obce Blatnice, návštěva muzea
16.45 - 17.15  prohlídka muzea
17.15               odjezd do Uherského Ostrohu
 
Pro všechny účastníky výletu je připraven malý dárek. V případě nepříznivého počasí se cyklovýlet odkládá na jiný termín, který by pořadatelé upřesnili.

RB 

Ps. Nenechte se odradit tím, že na pozvánce se mluví o tom, jak se lze hlásit na cyklovýlet do 22. května. To bylo možné, ale s klidem můžete přijít i přímo na start bez jakéhokoliv ohlášení. Neváhejte, myslím, že to bude pěkný výlet.