Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Co chystám na stránky (prezidenta, KDU-ČSL či fotky) + několik pozvánek na Horňácko, do Hluku a na hody - Boršice, Mařatice, Nedakonice, Jarošov, Tupesy a Podolí!

Přeji vám pěkný víkend, tentokrát z Prahy, odkud se chystám někdy večer na víkendovou Moravu. Rád bych vás především pozval na některé akce, jejich pozvánky jsou už několik dnů na hlavní stránce vpravo.

V sobotu se například uskuteční v Kuželově vzpomínková akce na malíře Cyrila Mandela, což je setkání jistě velmi sympatické, Mandel byl výborný malíř a byla by škoda, aby zapadl v zapomnění. Na webu najdete také několik pozvánek do Hluku, loutkové divadlo i Svatohubertská mše si jistě najdou své příznivce, další akce se týkají hodů. už se těším, až si v sobotu od své paní trafikantky vezmu regionální noviny za posledních čtrnáct dní, díky kterým se určitě dozvím řadu zajímavých novinek - ty největší dám sem na web.

Během víkendu či v pondělí bych chtěl dát na stránky také několik novinek. Určitě napíši své postřehy z třídenní cesty prezidenta Miloše Zemana po středních Čechách, kdy jsem se snažil jezdit po stejné trase a psal články do MF DNES. Byla to cesta nesmírně zajímavá, na jejímž konci jsem se ale za našeho pana prezidenta styděl, myslím, že měl nějakou tu skleničku navíc, a měl problém svou středočeskou "misi" dokončit. Více o tom až příště.

Námětů na psaní mám ale podstatně víc, určitě vysvětlím také to, proč se na mých stránkách objevil předvolební banner KDU - ČSL, stejně jako přidám několik videoukázek a fotek, například z novoveských a ostrožských hodů i z dalších akcí. Chtěl bych také mnohem více dávat odkazy na zajímavé texty, fotky a videa jiných příznivců Slovácka, plánuji to už dlouho, ale zatím jsem se k tomu nedostal. 

Momentálně jsem nějak unavený a nemám do psaní příliš chuť, i kvůli předvolebnímu boji se mi zdá náš veřejný prostor zaplevelený ohromným množstvím zbytečných slov, neuvěřitelným množstvím střetů a mnohdy i osobních útoků, takže člověk má raději chuť se stáhnout a vůbec současnost neprožívat. Mnohé kolem nás zhrublo, internet umožnil všem hulvátům i zvrhlíkům, aby mohli šířit svůj zápach a není síla, která by to zastavila. Kdyby to bylo možné, zamezil bych svým dětem v přístupu k internetu a snažil se, aby měli co největší možnost setkávat se s lidmi vlídnými, srdečnými i moudrými - já vím, je to bláhová představa :) Každopádně to ale nevzdávám...     

Asi toho dnes už víc nenapíši, alespoň budete mít možnost využít svůj volný čas k něčemu užitečnějšímu, než jsou mé řádky ...

 

Mějte se hezky - a snažte se setrvávat především s těmi lidmi, kteří vás obohatí svým slovem či prací ...

 

RB