Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Chcete vidět království plné zelí? Tonda Vrba vás zve do Ostrožské Lhoty, kde sídlí a.s. Ostrožsko + pozvánka na Horňácko v Ostrožské Nové Vsi

Že se na Slovácku daří pěstovat ovoce a zeleninu nemusím určitě zdůrazňovat. Pokud byste ale třeba někdo pochybovali, nabízím vám video reportáž Tondy Vrby, který se byl s kamerkou podívat do akciové společnosti Ostrožsko v Ostrožské Lhotě. Jde o jednu z největších zemědělských firem v regionu, která na rozdíl od řady jiných zemědělských družstev nepadla, ale naopak se drží hodně v popředí. Na videu se tak dozvíte, že patří například mezi největší pěstitele zelí.

Nebyl bych to přitom já, abych si trošku "nerýpl" a nedodal, že Ostrožsko neustále něco nakupuje, takže ani mně se nepodařilo zjistit, co všechno v okolí už vlastní :) A když jsme u zelí, i tady musím vzdát hold ženám ze Slovenska, která toto zelí na polích sklízejí - však je na videu také uvidíte... A nakonec poslední informace: Ostrožsko je největším sponzorem velkého koštu zelí, který Tonda Vrba chystá. Všichni jste na tento košt a doprovodný program zvaní.

RB 

 

 

 

 

 
A přidávám i plakát, který se brzy objeví i na hlavní stránce webu. Tonda připravil velmi zajímavý program v rámci projektu, při kterém se více poznávají lidé dvou sousedních mikroregionů - Ostrožska a Horňácka.  Přijďte se v neděli 6. listopadu do Ostrožské Nové Vsi podívat! Nepochybuji, že Novovešťané a jejich mužský sbor budou výbornými hostiteli!