Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Černý víkend slováckého fotbalu: Ostuda Slovácka, prohry Brodu, Novovešťanů a Velké. Radují se Blatničané. Kuriozita ve Lhotě - rozhodčí se radil o gólu s fotografem

To je kalamita. To je kalamita. Nejeden fanoušek fotbalového Slovácka sledoval na dálku vývoj utkání jeho mužstva v Brně a nestačil chápat, co se děje. Jedna, dvě, tři čtyři a bylo hotovo, za půl hodiny Slovácko v Brně prohrávalo 0:4!

A to nebylo všechno. Pět, šest, sedm! To už fanoušci Slovácka jen kroutili hlavou a přestávali věřit v takové skóre. Obrovský debakl. Zesměšnění. Ostuda. Slovácko si odvezlo sedmigólový příděl od mužstva , které bylo úplně poslední v tabulce!!! Na pokuty za takové "představení" by zřejmě majiteli Zemkovi nestačilo ani celé jeho jmění ...

Však si poslechněte slova trenéra Slovácka Miroslava Soukupa, který po ostudném zápase neušetřil ani jednoho hráče.

„Nic horšího jsem nezažil, negativní bylo všechno, na to by vám nestačily diktafony. To nebyla prohra, to byla obrovská ostuda pro celý slovácký fotbal. Jediný, kdo snese kritiku byli naši fanoušci. Obdivuji je, že nás v tom dešti dokázali povzbuzovat až do devadesáté minuty. Byl to neprofesionální výkon celého našeho týmu a hrubé porušení pracovních povinností." 

Časy, kdy fotbalisté Slovácka jakože na oko pracovali v Letu Kunovice dávno skončily, takže nelze čekat, že by za trest dostali nějakou tu směnu v Letu navíc. Kdoví, jestli by pro ně v dnešní fabrice vůbec byla nějaká práce. Jistě to spláchnou nějaké pokuty, o jejichž výši se samozřejmě fanoušci nedozví, ti jdou dobří tak jedině k povzbuzování - pokud tedy někdo z nich není zrovna autorem účetnictví Slovácka nebo nějakým kontrolorem z finančáku. 

Když k tomu připočteme domácí prohru juniorky 0:4 proti Hulínu a tři inkasované branky v síti Brodu, tak fotbal v uplynulém víkendu fanouškům na Slovácku příliš radosti neudělal.

 

TADY si můžete poslechnout záznam celé tiskovky po utkání Brno - Slovácko

 

TADY je video z utkání 

 


DIVIZE

Brod utrpěl největší porážku na podzim


VYŠKOV – UHERSKÝ BROD 3:0 (2:0)
Před zápasem ve Vyškově vytěžili Broďané ze tří předchozích zápasů sedm bodů. Na hřišti třetího mužstva tabulky, ale zklamali. O výsledku se rozhodlo už v prvním poločase, kdy hosté dvakrát inkasovali. Po přestávce přidal Vyškov další branku a bylo rozhodnuto. Uherský Brod je po prohře ve Vyškově na jedenáctém místě tabulky.

 
Uherský Brod: Ondrůšek – L. Ligas (65. Josefík), P. Ligas, Vrága, Lysoněk (45. David) – Dvořák (70. Zalubil), Daněk, Slinták, Horňák – Vacula, Lukeš. Trenér: L. Blaha.

KRAJSKÝ PŘEBOR
Hlučané i v deseti brali bod, prohry Nové Vsi a Velké


Nová Ves prohrála podle očekávání v Provodově a navíc přišla o zraněného Josefa Juráska, který si zranil rameno a dokonce musel odjet do nemocnice.

Hlučané vybojovali v Provodově cenný bod. Hosté hráli od dvacáté minuty bez vyloučeného Zdeńka Botka, který šel předčasně pod sprchy za mluvení.

Velká nad Veličkou prohrála čtvrtý zápas v řadě, tentokrát v derby nestačila na Bzenec. Veličané jsou na předposledním místě tabulky.

Už ve čtvrtek 28. 10.  hraje Ostrožská Nová Ves zápas podzimu, na domácím hřišti přivítá souseda v tabulce 1. FC Valašský. Nová Ves je na patnáctém místě tabulky a valašský klub je o na tom o jednu příčku lépe. Hlučané hrají ve čtvrtek proti Vsetínu.  


PROVODOV - OSTROŽSKÁ NOVÁ VES  3:1


VELKÉ KARLOVICE – HLUK                    0:0


VELKÁ - BZENEC                                      0:1
I.B. TŘÍDA


Blatničané vyhráli derby ve Veselí, asi zaslouženě, řekl trenér Kapusta

S napětím očekávané derby se hrálo ve Veselí nad Moravou, kde přijela Blatnice potěšilo hlavně pokladníka domácích. Plná tribuna viděla prohru domácích. Blatničané dali gól v poslední minutě zápasu. „Naše vítězství bylo asi zasloužené, celou druhou půlku jsme do nich „bušili“. Domácí hráli jenom na jednoho útočníka,“ řekl po zápase kouč Blatnice Jaroslav Kapusta. Branky za hosty dali Peřina a Štefánek. Blatničané vyhráli na půdě svého soupeře už počtvrté v řadě, a jsou na čtvrtém místě tabulky, na první Hroznovou Lhotu ztrácí dva body.

 OKRESNÍ PŘEBOR

Fotbalová nuda ve Lhotě a další remíza Ostrohu

Fotbalová bída byla k vidění v Ostrožské Lhotě. Za výkon, které obě mužstva předvedly by se měli body odečítat, a ne udělovat. Hrálo se téměř bez gólových šancí a o nějaké kloudné kombinaci nemohla být ani řeč. Rozkouskovaná hra plná osobních soubojů a fotbalová nuda to byl obraz zápasu ve Lhotě. Zhruba deset minut před koncem se sice domácí radovali, ale i přes rozhodnutí pomezního, že míč přešel brankovou čáru, hlavní arbitr rozhodl, že balón z kopačky Martina Hubíka vykopla hostující obrana ještě před lajnou. Ostrožané hráli podruhé na domácím hřišti a podruhé nevyhráli. Po Lhoťanech si tentokrát bod odvezl nováček z Horního Němčí.

OSTR. LHOTA - JAROŠOV 0:0

UH. OSTROH - HORNÍ NĚMČÍ 1:1

VLČNOV - BORŠICE 3:0

 

Stanislav Dufka 

 

 

BYL VE LHOTĚ GÓL NEBO NEBYL ?!

Velmi zajímavá situace vznikla včera v naší Ostrožské Lhotě. Krátce před koncem si domácí vypracovali výbornou brankovou příležitost, kterou můžete vidět tady na fotkách. Hráč Jurčeka fantasticky vybojoval zdánlivě ztracený míč, o který obral hostujícího obránce - byly tam sice ruky na zádech, ale neřekl bych, že by hostujícího obránce postrčil, spíš míč šikovně nohama získal. Překrásně nahrál na domácího Hubíka, který hlavičkoval do země, odkud míč letěl do branky, která by znamenala pro domácí důležité tři body za vítězství 1:0. Jenže, jenže, jenže. Za brankovou čárou stál hostující obránce, který míč přímo ve vzduchu vykopl z branky.  

Byl to gól? Nebyl to gól? Rozhodčí neví, chvíli se dívá a pak se rozběhne k pomezní čáře. Jde se poradit s pomezním? Omyl! Rozhodčí jde za fotografem, který mu ukazuje, že má složitou situaci na fotce. Rozhodčí se dívá - a ukazuje rukou k brance hostů. Odkop od branky. Gól nebyl! Domácí běsní, hosté jsou spokojeni.  

Byl tedy gól nebo nebyl? Pokud chcete, odpovězte na tuto otázku v diskusi za článkem, vyjádřete se k celé situaci i k chování rozhodčího.

Za sebe říkám - přetěžké rozhodování rozhodčího, osobně jsem celou situaci viděl a fotil, ale nevím. Opravdu ne. Asi bych takový gól nepískl - ovšem, pokud bych jako potencionální rozhodčí se svou fyzičkou už dávno neodpadl :) Když jsem se pak díval na fotky a viděl nohy hostujícího obránce za čárou, přikláněl bych se k tomu, že gól byl. Ale opět - nemohl bych to říci stoprocentně.

Rozhodčí se zachoval divně a určitě ne podle pravidel, jistě se měl jít poradit s pomezním. Tomu ale zřejmě nevěřil, byl to domácí pomezní a v druhém poločase jsem si všiml, že například rozhodčí nezapískl faul ve výhodné pozici domácích, který mu pomezní signalizoval. Já oceňuji, že rozhodčí nerozhodl o gólu okamžitě, protože prostě nemohl ze své pozice situaci dobře posoudit a snažil se zjistit pravdu. Asi si myslel, že fotka by mohla být průkazná. Ona ale nebyla, nezachycuje míč za brankovou čárou, ale před čárou, jak byl ještě v pohybu směrem k brance, možná pak za čáru zalétl, možná ne. Ale chápu - mnozí budete mít zcela odlišný názor. Měl se poradit s pomezním a hotovo, šmytec.

Co mě zaskočilo a polekalo, bylo chování některých domácích fanoušků a hráčů. Velmi nevybíravě začali domácímu pomeznímu i fotografovi spílat, mylně si totiž mysleli, že oba přispěli k rozhodnutí rozhodčího gól neuznat. Nejde tak ani o to, že oba ve skutečnosti po rozhodčím chtěli, aby gól uznal, protože oba byli přesvědčeno, že gól byl.

Horší bylo, že domácí se takto chovali k dvěma lidem, kteří, jak pomezní Petr Hanáček, tak fotograf Dušan Dufka, toho dělají pro lhotský fotbal hodně, aniž by za to cokoliv měli. Vůbec si nedovedu představit, kdyby někdy například pomezní Hanáček udělal rozhodnutí, které by bylo proti domácím, přestože by se zachoval podle pravdy. Sport (který ale za to nemůže) nám občas bohužel zatemňuje mozek. Proboha, dyť je to jenom hra. A v ní bychom se měli chovat férově. Ať je to v náš prospěch či neprospěch. 

A poslední věta, která je možná pro lhotský fotbal důležitější než cokoliv jiného. Slyšel jsem, že nám přestávají hrát malí kluci, je jich stále méně a v neděli při utkání žáků málem nedali dohromady ani tolik hráčů, kolik je jich minimálně třeba v utkání mít.   

Text a foto: RB 

 

 

Tady je ještě video rozhovor s domácím Filipem Zbořilem. Dělal jsem ho proto, protože hra Filipa se mně líbí a myslím, že patří na hřišti k těm lepším. I ve včerejším utkání se určitě útok Lhoty zlepšil poté, co ho trenér přesunul z obrany do útoku. Filip dokáže být důrazný, umí zabojovat, dokáže i v klidu nahrát a řešit složitější situaci. Takový je alespoň můj pohled. Některým hráčům toto všechno chybí, neumí jít s mnohem větším úsilím za míčem, neumí pěkně nahrát nebo zvolit zajímavé zakončení, navíc jim asi chybí i fyzička. I včera někteří hráči po ztrátě míče zůstali stát a místo, aby utíkali za ztraceným míčem, tak se jen divili, divili a divili, jak jim jen mohla ta kulatá lepená věc tak rychle zmizet od nohy ...