Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Blesková zpráva: fotbalisté Lhoty mají ligového trenéra!

Je to sice sportovní zpráva pro příznivce fotbalistů Ostrožské Lhoty, ale svou povahou zřejmě zaujme i sportovní příznivce odjinud. Nestává se totiž vůbec často, aby maličký fotbalový klub typu Lhoty začal trénovat bývalý ligový fotbalista! Ve Lhotě se tak stane - alespoň podle nejnovějších informací.  

„Můžete to pustit do světa, máme nového trenéra Vratislava Chaloupku, a před chvílí jsme se domluvili na spolupráci zatím na jarní část sezóny,“ hlásil před několika málo minutami do telefonu místopředseda fotbalistů Lhoty Petr Ratajský. Dosavadnímu kouči Lhoty Zalubilovi zlomilo vaz pouhých devět bodů po podzimní části soutěže. Redakce www.slovackoDNES.cz by mu ráda poděkovala za vstřícnou spolupráci i vše, co dosud pro lhotský fotbal udělal.  

O jeho odvolání už se „šuškalo“ delší dobu - dnes je to tedy definitivní. Zachraňovat Lhotu bude trenér, který ještě letos v září seděl na lavičce Kyjova - mužstva, které hraje krajský přebor.

Vratislav Chaloupka má za sebou jako hráč 139 startů v první lize a tři zápasy za reprezentaci do 21 let. Je to v historii lhotské kopané nejzkušenější kouč, který kdy naše mužstvo povede. Rozhovor s novým trenérem se budeme snažit přinést co nejdříve. Budeme se snažit získat také informace o podmínkách smlouvy, protože takoví trenéři určitě za "hubičku" netrénují. Samozřejmě ale držíme palce! Bude to experiment, který budou určitě sledovat i okolní kluby v regionu!!!

Příprava fotbalistů na jarní část sezóny začne v sobotu 10. ledna.


KDO JE VRATISLAV CHALOUPKA?
•    Narozen: 26.6. 1959


•    Kariéra: RH Cheb, Sparta Praha, Jablonec, Plzeň, Hradec Králové, Dunajská Streda, rakouská 2. liga


•    Trenérská kariéra: Roudnice nad Labem, Admira Praha, Hradčovice, Polešovice, Veselí nad Moravou, Kyjov


•    1. liga: odehrál 139 zápasů (Cheb - 8, Sparta - 39, Plzeň - 26, Hradec Králové - 49, Dunajská Streda - 17), vstřelil 26 branek


•    Reprezentace: v sezoně 1980/81 3 starty za reprezentaci do 21 let, v nichž vstřelil jednu branku (proti Švýcarsku)


•    Evropské poháry: 1980/81 PVP za Spartu (ve 3 zápasech vstřelil 2 branky, obě na hřišti Spory Luxembourgh), 1981/82 Pohár UEFA za Spartu (2 zápasy - vyřazení v 1. kole Xamaxem Neuchatel)

std