Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Blatnice je v čele tabulky!!! Lhoty v derby přehrála Ostroh a Brod zachrání v divizi jenom zázrak.Veličané vykročili k záchraně. To byl fotbal o víkendu

1306094104-lhota-ostroh-091

Fotbalový víkend

 DIVIZE:

BROD PADL V ZÁPASE JARA - ZÁCHRANA JE V OBLASTI TEORIE

NAPAJEDLA - UHERSKÝ BROD 3:0 (2:0)

Jedno z nejdůležitějších utkání sezony, možná vůbec nejdůležitější čekal v sobotu brodské fotbalisty. Obě mužstva bojují o záchranu. Brod byl na posledním místě tabulky, domácí Fatra na třináctém měla jenom o dva body víc. Zápas byl v režii domácího mužstva, které o výsledku rozhodlo už v prvním poločase. 

 

Zbývající zápasy Uherského Brodu:

 

28.5. Vyškov -     doma

5.6.   Bystrc  - venku

11.6. Rosice    - doma

18.6. Konice  -   venku

 

Rozhovor s předsedou fotbalu v Uherském Borodě Josefem Hamšíkem, který vznikl po minulém utkání proti Ždáru.

 

Šéf fotbalu v Uherském Brodě: Jsem z toho nešťasný


Uherský Brod /ROZHOVOR/ – Rozumět mu mohou jen fotbaloví funkcionáři a trenéři. Už více než půl roku nemá klidné spaní. Naposledy se radoval z vítězství svého mužstva v polovině října uplynulého roku.

Třináct zápasů bez výhry – to je číslo, kterým se jen těžko může chlubit svým známým. První muž fotbalu v Uherském Brodě Josef Hamšík neprožívá jednoduché období. V tabulce je jeho tým na posledním místě, druhému největšímu městu na okrese po dvouletém účinkování v divizi hrozí sestup do krajského přeboru.

Pamatujete za dobu svého působení u fotbalu podobnou sérii?

Fotbal dělám od roku 1997 a od té doby si na takovou šňůru bez vítězství napamatuji. Pro mě je to tristní, jsem z toho nešťastný, nespávám a nevím si s tím rady. Měním zažité rituály, před posledním zápasem proti Žďáru jsem byl dokonce na hrobu našeho bývalého sekretáře Františka Jančáře, kterému jsem zapálil svíčku. Bylo to na popud jeho bratra a sekretáře Újezdce. Čekal jsem, že nám bude v dalším zápase fotbalový bůh nakloněn, ale bohužel nebyl.

 

CELÝ ROZHOVOR JE TADY:

 

 První muž fotbalu v Uherském Brodě Josef Hamšík

 

KRAJSKÝ PŘEBOR:

HLUK PŘEKVAPIL A NOVÁ VES SE VRÁTILA NA ZEM. DŮLEŽITÁ VÝHRA VELKÉ V BOJI O ZÁCHRANU

1. FC VALAŠSKÝ - HLUK 1:3 (1:0)

Branky: Jurásek, Straka, Miroš

Po domácí výhře nad Holešov dokázali Hlučané naplno bodovat také v Rožnově, když o osudu zápasu rozhodli v druhém poločase.

 

KATEŘINICE - OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 5:2 (2:0)

Novovešťané povzbuzení výborným výkonem z uplynulého kola proti vedoucí Spytihněvi v Kateřinicích nedokázali zopakovat bodové výkony ze čtyř předcházejících kol.

 

 

 

VELKÁ NAD VELIČKOU – MORAVSKÝ KRUMLOV 3:0 (1:0)

Branky: Lukáš Macko 2, Dušan Macko.

Hosté, kteří mají na rozdíl od domácích záchranu v soutěži v soutěži jistou se ve Velké prezentovali smypatickým výkonem. Domácí podržel nejlepší muž zápasu gólman Sládeček. " Bylo neuvěřitelné co chytil. Všichni jsme se drželi za hlavy, byl to jednoznačně jeho zápas," komentoval výkon gólmana Velké domácí útočník Petr Kohůt.

 

 

I.B TŘÍDA

BLATNIČANÉ JSOU  PO NEDĚLI V TABULCE PRVNÍ!!!

HROZNOVÁ LHOTA - BLATNICE1:2 (1:2)

Branky: Cileček, Vaněk.

Derby zápas, ve kterém Blatničané potřebovali vyhrát, aby neztratili kontakt s vedoucí Lednicí. Lhoťané mají na jaře katastrofální bilanci, když v šesti zápasech uhráli jediný bod. Přitom po podzimní části soutěže byli v čele tabulky. V Hroznové Lhotě zvítězil favorit a vše podstané se událo v prvním poločase. Blatničané se výhrou a domácí ztrátou Lednice dostali do čela tabulky. Příští kolo se čeká v Blatnici rekordní návštěva. V přímém souboji o první místo se domácí střetnou s druhou Lednicí.

 

 TABULKA SOUTĚŽE JE TADY:

 

 

OKRESNÍ PŘEBOR

LHOTA UDOLALA V DERBY SOUSEDNÍ  OSTROH- NA JAŘE PODRUHÉ

OSTROŽSKÁ LHOTA – UHERSKÝ OSTROH 2:1 (0:0)

Branky: 50. Doležal, 89. P. Štergenich - 71. Lopata

První poločas se hrál v ospalém tempu a přibližně 250 diváků příliš nepobavil. Všechny góly padly po změně stran. Nejprve se po parádní nahrávce Patrika Štergenicha trefil obránce Lhoty Martin Doležal, pro kterého to byla vůbec první branka v dresu Lhoťanů. Vyrovnával po akci Jiřího Jurčeky Lopata a definitivu zápasu dal minutu před koncem Patrik Štergenich, který pobavil diváky krásným dalekonosným lobem.

Lhoťanům také tleskáme za podporu akce Dárky pro život. Domácí fotbalisté darovali v rámci projektu Unicef fotbalový míč pro Afriku v hodnotě 595,-Kč. 

 

 

Hlasy trenérů po utkání:

PAVEL VLK - UHERSKÝ OSTROH:

BYL TO PODPRŮMĚRNÝ ZÁPAS 

Byl to nejslabší zápas, který jsem na jaře viděl. Předvedená hra obou mužstvev byla na bídné úrovni. Divím se divákům, že na takové zápasy vůbec chodí. Možná mělo vliv na utkání velké horko, ale to bylo stejné pro oba. Myslím si, že oba mančafty předvedly podprůměrný výkon.  Z mého mužstva si zaslouží pochvalu Lopata a Kovařík. 

 

JOSEF DOMINIK - OSTROŽSKÁ LHOTA:

VYHRÁLI JSME ZASLOUŽENĚ

Zápas s Ostrohem je vždycky jiný jako ostatní utkání. První půlka byl z obou stran podprůměrná, ale po přestávce jsme měli snad pět vyložených gólových šancí a vyhráli jsme naprosto zaslouženě. Jsem rád, že jsme udrželi šňůru neporazitelnosti.

 

LHOTA - OSTROH 2:1. Tady je plaketa Unicef, kterou podpořili i Lhoťané

 

 LHOTA - OSTROH 2:1. Na fotce autor první branky domácích Martin Doležal. Vedle Jiří Jurčeka, který přihrával na vyrovnávací gól hostů a ještě na podzim hráč Lhoty.

 LHOTA - OSTROH 2:1. Podle pokladníka sledovalo zápas 150 platících diváků.

 

 

 LHOTA - OSTROH 2:1. Lhoťané slaví vítězství v derby

 

Fanoušek Lhoty a trenér lhotských žáků Antonín Matuštík.

PORAZILI JSME JE STEJNĚ JAKO NAŠI HOKEJISTÉ RUSKO -NA JAŘE DVAKRÁT

To utkání zase nemělo až tak špatnou úroveň. Jsem rád, že jsme Ostroh porazili dvakrát po sobě - stejně jako naši hokejisté Rusko. Lhota měla více snahy po vítězství a zaslouženě dala v závěru zápasu ten rozhodující gól. 

 

 LHOTA - OSTROH 2:1.Tonda Matuštík - Lhota vyhrála zaslouženě. Foto: Dušan Dufka

 

POLEŠOVICE  - BORŠICE 4:2 (2:1)

Od sestupu může Boršičany zachránit jenom zázrak.

 

 VŠECHNY NEDĚLNÍ  VÝSLEDKY A TABULKY VE ZLÍNSKÉM KRAJI JSOU TADY: