Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Atraktivní mluvčí Uherského Hradiště střídá muž - tady je nový mluvčí Jan Pášma z MF DNES (video)

Jelikož nám dřívější atraktivní mluvčí Uherského Hradiště Petra Zemčíková odešla do Prahy na ministerstvo obrany za svým dřívějším šéfem a starostou Liborem Karáskem, hledali zástupci města nového mluvčího. A protože se postupně snažím dávát sem na web víc informací o samotném Uherském Hradišti, přidávám informaci, koho že to vedení města za mluvčího zvolilo.

Tedy, tímto novým mluvčím je Jan Pášma, který tak opustil místo redaktora MF DNES pro Uherské Hradiště a Uherský Brod - s úsměvem bych mohl dodat, že jsem toto místo po něm "převzal" :)

Honzovi držím palce, aby mezi úředníky a politiky vydržel, nebude to mít určitě jednoduché, protože novinářský svět je jiný a mluví se v něm také poněkud jiným slovníkem. Řeč úředníků a politiků je přece jen často hodně "mlžící" a nesrozumitelná, takže jsem rád, že Honza přišel na nové místo se snahou "překládat" tuto řeč do "lidské mluvy". Navíc hradišťská radnice má ještě velké rezervy v otevřenosti ke svým občanům, což by on mohl vylepšit.

Jak jsem se dozvěděl, zájemců o místo mluvčího radnice bylo kolem patnácti, proběhla dvě kola výběru a nakonec se o vítězi docela dlouho debatovalo - a také hlasovalo. Kdo se další hlásil, nevím, stejně jako nevím, kdo se dostal do úplného finále. Myslím ale, že radní neudělali volbou Jana Pášmy špatné rozhodnutí :)

Honza před příchodem do MF DNES dělal dlouho rozhlasáka, působil především jako redaktor a moderátor ve zlínském AZ radiu, které se poté přeměnilo v rádio ROCK MAX - mimochodem, skvělé stanice! :) Rock MAX hraje často hodně tvrdou muziku, a Honza má právě tvrdou muziku velmi rád. Pokud jde o místě bydliště, vyrůstal v Košicích, potom žil dlouho ve Zlíně a nyní bydlí v Uherském Ostrohu. Snad můžu prozradit, že má manželku z Veselí nad Moravou :)

Kdybych měl uvést nějaký postřeh, napsal bych, že Honza je nekonfliktní typ slušňáka, který se snaží s lidmi vycházet v dobrém. Myslím, že nedokáže ani zvýšit hlas. Jen je na můj vkus příliš vážný :) Abych končil ale vážněji - post mluvčího radnice je pro komunikaci radnice s novináři i občany nesmírně důležitý. Proto se s jeho názory i jeho prací budete setkávat tady na webu i všude v médiích prakticky každý den. Držím palce !!!    

RB

 

A tady už je dnešní uvedení Jana Pášmy do "funkce" mluvčího. Nejdříve mluví tajemník radnice Josef Botek.