Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Aktuální pozvánky - Zámecké bloudění, Otrokovice, Veselí i vzpomínka na P. Šuránka (průběžně je budu doplňovat)

Zatím první pozvánky, postupně jich bude přibývat...(bohužel dnes toho moc není)

 

První pozvánka, o které se moc neví, má souvislost s Ostrožskou Lhotou a jejím významným rodákem P. Antonínem Šuránkem.V úterý 4. listopadu se ve Lhotě při příležitosti výročí úmrtí P. Šuránka uskuteční mše svatá obětovaná za kněze a kněžská povolání. Po jejímž skončení půjde průvod k jeho hrobu. Hlavním celebrantem bude rektor kněžského semináře Mons. Vojtěch Šíma. Celou pozvánku najdete v příloze.

 

Další pozvánka se týká Uherského Ostrohu, kde navazují na velmi populární akci z minulého roku. Akce se jmenuje Zámecké bloudění aneb strašidla všech zemí spojte se! Den akce je pátek 31. října, začátek 17.30. Veškeré podrobnosti najdete v příloze. "První ročník, který se uskutečnil v únoru 2006, sklidil nečekaný úspěch, několikametrová fronta před zámkem, 300 návštěvníků strašidelné prohlídky během dvou hodin a natáčení televize Prima, to vše svědčí o tom, že strašidla jsou v našem regionu vítaná," píší organizátoři a slibují nejhroznější strašidla z celého světa, například psa Baskervilský, Drákulu, Krvavého barona, Čachtickou paní a další.

 

A toto je pozvánka až do Otrokovic,dostal jsem mail s i informací o druhém ročníku festivalu humoru a vína OTROKOVICKÉ FRKOBRANÍ. Sobota 8. listopadu od 15 hod. v sále Otrokovické BESEDY 15 až 17 hod. Otevřená soutěžní přehlídka vypravěčů anekdot a hereckých skupin (scénky, gagy a pod.). Chtělo by se mi dodat, že nejlepším "frkem" otrokovických je to, že jejich bývalý starosta Mišák bude hejtmanem celého Zlínského kraje. Ale nemyslím to nijak zle, exstarostu jsem zažil jen jednou a to už je hodně dávno, někdy v době záplav, a ty pokud vím, zvládl dost dobře...

A tuto pozvánku jsem vzal ze stránek www.ostrozsko.cz (věřím, že je pravidelně čtete):

V sobotu 1.11. to ožije v kulturním domě ve Veselí nad Moravou, kde se uskuteční už šestý ročník multikulturní akce s názvem Szquarky day. Ve tři hodiny začne výstava obrazů, plastik a spousty jiných uměleckých výtvorů. V pět hodin zahájí divadlo Oproti inscenaci Nepravidelný prostor. Vše zakončí přehlídka regionálních kapel. Samozřejmě, že nebudou chybět škvarky.

RB

Soubory ke stažení