Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Aktuální pozvánky - Blatnice, Boršice i další místa

Pozvánek na tento víkend je několik, proto žádné zdržování, pojďme na ně. Začnu hodami, program těch v Blatnici pod Sv. Antonínkem začíná už dnes v půl druhé stavěním máje s blatnickou dechovkou. Zítra v půl deváté ráno předá starosta právo chase a začne obchůzka vesnicí, poslechnout si budete moci místní folklorní soubory i dechovku. Večer je potom hodová zábava s dechovou hudbou Stráňanka a ve čtvrtek 27. listopadu jsou ještě Hodky. Začátek 16.30 v místním kulturáku, hraje dětská cimbálová muzika a pan Antonín Laga.

Hody jsou o tomto víkendu také v Boršicích u Blatnice, v sobotu v 16.30 hodin bude zpívat výborný  mužský pěvecký sbor Boršičané, chlapi půjdou se zpěvem po vesnici. V 18.00 hodin začne v sobotu krojový průvod chasy obcí a ve 20.00 vypukne hodový večer s DH Boršičanka. V neděli v půl jedenácté je mše svatá v kostele Sv. Kateřiny, po které vyjde průvod obcí. Hody končí odpoledne v obecní hospůdce.

Dalších mnoho tipů najdete na stránkách Dobrého dnes kurýrem TADY. A další tipy, tentokrát v regionu jižní Moravy, najdete prosím TADY.

Ještě bych vás rád upozornil na sport. Velmi navštěvovaná a oblíbená akce je na programu v sobotu v Uherském Ostrohu, jde o aerobik, začátek 9.00 ve sportovní hale. A aerobik můžete vidět rovněž ve Velké nad Veličkou, akce začne v 9.00 a má název Čertova sobota.

A podívejte se prosím ještě do přiložených souborů... Za tyto pozvánky vděčím Zuzaně Lipárové z Mikroregionu Ostrožsko. Děkuju!

A ještě pozvánka: Zítra 14.30 bude hrát v Galerii Slováckého muzea Zuzana Lapčíková!