Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Aktuálně: Informace z prvního letošního lyžování na Filipově! + další místa

1261333801-1-1261333801

Sněžná děla jedou na plný výkon

Dostatek technického sněhu, svah bez vydřených míst, všechny děla v provozu, mínus dvanáct a nečekaně menší zájem lyžařů. Takto nás přivítal v neděli před obědem lyžařský svah Filipov, který je od soboty v provozu.


Lyžařům je zatím k dispozici jenom jedna poma a dětské lano. Druhou pomu mají dát podle slov obsluhy vleku do provozu v nejbližších dnech, prý snad už na nedělní večerní lyžování nebo nejpozději zítra.
Vzhledem k tomu, že v době naší návštěvy v neděli (od 11. -14.30. hod.) do areálu moc lyžařů nevyrazilo, tak se netvořily fronty a jezdilo se téměř plynule bez čekání.


Svah byl kvalitně zasněžený, sníh sypký takřka prachový a jezdilo se výborně, až na tu velkou zimu. Na začátek sezóny byla sjezdovka celkem slušně upravená. Místy se tvořily menší bariéry sněhu, které nafoukala sněžná děla. Je celkem logické, že provozovatelé chtějí využít mrazivého počasí a dělají si sníh do zásoby. Rozhodně si nezapomeňte vzít lyžařské brýle. Provozní doba na Filipově je denně, včetně večerního lyžování. Cena permanentek je stejná jako v uplynulé sezóně (100 Kč/10 jízd). Bufet je otevřený stejně jako odpočívárna pro lyžaře, která je těsně u vleku. Více informací na www.skifilipov.info
 
Z lyžařských areálů v okolí je ještě otevřená sjezdovka na Stupavě

 

Ski park v Osvětimanech hlásí zahájení provozu 23. 12.


Mikulčin vrch předpokládá zahájení provozu od 25.12. 

 

Zdeněk Mendl provozovatel areálu na Břestku slibuje zahájení sezóny v době vánočních svátků.

 

Text a foto: std

 

Neděle 20.12. Filipov